Děti a rodina

Vybrat kočárek zvládnete levou zadní. Jen musíte vědět, jak na to

Miminko se má narodit co nevidět a vy stále nemáte kočárek. V sortimentu se vůbec nevyznáte a máte pocit, že snad ani nemůžete vybrat dobře – co teď? Nemusíte panikařit ani se rmoutit, hledání toho správného kočárku by měla být radost a ne starost. Pokud si ujasníte základní požadavky, nemůžete šlápnout vedle.

​Jaký typ kočárku zvolit?

Vaše první rozhodnutí bude spočívat ve výběru jednoho z druhů konstrukce. Dětské kočárky určené pro novorozence se vyrábí jako hluboké a kombinované.

Hluboké kočárky obvykle nabízí velkorysejší prostor (ale pozor, nemusí platit u všech modelů) a slušné odpružení. Tyto vlastnosti sice najdete také u dvoj a tříkombinací, ale pokud vám nesedí sportovní varianta (především proto, že potřebujete kompaktnější rozměry, a tak je pro vás výhodnější samostatný sporťák), pak je kočárek s hlubokou korbou nejlepší volbou.

Kombinované kočárky jsou finančně výhodnější, protože zastávají dvě (nebo v případě trojkombinace až tři) funkce. Počítejte však s určitými kompromisy, u některých modelů například nemožnost přehození rukojeti nebo zmíněné větší rozměry a hmotnost.

​Nejdůležitější prvky

Bez ohledu na to, jestli se nakonec rozhodnete pro hluboký, nebo kombinovaný kočárek, se zaměřte také na kolečka. Zatímco ve městě či na libovolném pevném povrchu udělají dobrou práci kolečka plastová, v terénu (tzn. na zpevněných cestách) jsou nezbytná kolečka gumová.

Pozornost upřete i na provedení bezpečnostních pásů. Z hlediska komfortu i bezpečnosti jsou nejlepší pětibodové pásy. A určitě není na škodu, když má dítě k dispozici madlo (bývá součástí sportovních kočárků).

Klíčovými vlastnostmi, ke kterým je vhodné při výběru kočárku přihlížet, patří také hmotnost, rozměry ve složeném stavu (měly by vás zajímat především v případě, že budete kočárek převážet v autě) – a samozřejmě i celkový vzhled. Když vám design kočárku nepadne do oka, jen těžko se do něj zamilujete.

Všechny druhy kočárků, ale i kočárky pro panenky a široké spektrum zboží pro děti, najdete v eshopu bambino.cz.

Další články

Kdy je vhodné koupit dítěti telefon: Zvažovaní faktorů a rozhodovací proces

Jaký přínos má pro děti hraní s autíčky a autodráhou?

Jak levně pořídit potřeby pro děti i vychytávky do kuchyně?

Hit jménem malování podle čísel. Proč je tak populární?

Profesionální hlídání dětí je dostupné a spolehlivé

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *