Vyšetřovací lehátka nemají uplatnění jen v nemocnicích

Adam Valový
23. května 2019
3 minuty čtení

Vyšetřovací lehátka má většina lidí spojená jen s nemocnicí, tam je totiž opravdu najdete snad v každé ordinaci. Nicméně sekáte se s nimi také u kosmetiček či masérů. Nemusí vždycky budit dojem nemocničního prostředí. Záleží, jaký typ si člověk vybere.

Vyšetřovací lehátka najdete v ordinaci dětského lékaře, zubaře, gynekologa a třeba i ORL lékaře. Ne všichni mají stejné provedení. Někteří si vás potřebují položit, další posadit. Všichni si však pořizují lehátka z jednoho prostého důvodu.

Pro lepší přístup k pacientům

Hlavní účel lehátka spočívá v umožnění snadného přístupu k pacientovi. Pokud se položí či posadí na lehátko o správné výšce, lékař i sestra na něj snadno dosáhnou, mohou ho prohlédnout a ošetřit. Jelikož je každý lékař i pacient jiné výšky, bývají nemocniční lehátka často nastavitelná. Někdy jsou opatřená kolečky pro snadnější převoz pacientů.

I takový masér či kosmetička ovšem potřebují dobrý přístup ke svým zákazníkům. A přesně proto i v jejich provozovnách dost často najdete vyšetřovací lehátko. U kosmetičky by se samozřejmě šlo posadit na židli, ale jak by to asi vypadalo? Lehátka působí profesionálněji.

Zapomeňte na sterilní nemocniční lehátka

Nemocniční lehátka bývají obvykle zelená, modrá či bílá. Prostě a jednoduše už svou barvou navozují nemocniční prostředí. Kosmetičky a maséři však mají možnost sáhnout po daleko zajímavějším provedení. Žlutá nebo růžová lehátka prodává například firma Resi, český výrobce stolů a lehátek pro nejrůznější obory. Dnes vyrábí okolo 50 typů výrobků pod značkou JORDAN, nezapomíná snad na žádné odvětví, v němž jsou lehátka potřeba. Například odpočinkový stůl JORDAN A WOOD je jako dělaný do lázní, wellness a fitness center. JORDAN E1E je vhodné pro Vojtovu metodu, JORDAN COSMETIC bude jasnou volbou pro kosmetičky. Každý si najde to své.

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Zdraví,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky