Filmy

Zabijáci rozkvetlého měsíce: DiCapriova reálná šance na dalšího Oscara!

Leonardo DiCaprio se vrací na velké plátno, a to ve velkolepém stylu. Dost možná se chystá pro dalšího Oscara. Jeho nejnovější film Zabijáci rozkvetlého měsíce se patří mezi nejočekávanější snímky letošního podzimu – a nový „finální“ trailer jen potvrzuje, že se máme opravdu na co těšit.

Film, kterého se ujala legenda kinematografie, režisér Martinem Scorsese, přináší skutečný příběh vražd mezi příslušníky indiánského kmene Osedžů ve 20. letech 20. století. Hlavní roli Ernesta Burkharta hraje Leonardo DiCaprio, který se nechá vtáhnout do smrtícího soukolí, jehož hnací silou je jeho strýc William Hale (ztvárněný Robertem DeNirem). Oba muži touží získat co nejvíce z ropného bohatství, které je ukryto pod indiánskou půdou.

Jednou z metod, kterou použijí, aby dosáhli svého cíle, je asimilace do indiánských rodin, a to prostřednictvím půvabné Mollie, kterou hraje Lily Gladstone. Avšak tato intrika situaci spíše zkomplikuje a stoupající počet obětí začne vyšetřovat federální agent (Jesse Plemons). Odkrývá temné stránky amerického snu, který se promění v noční můru.

Toto již šesté společné dílo Leonarda DiCapria a Martina Scorseseho aspiruje na dalším výjimečný projekt. Jejich spolupráce započala již před dvěma dekádami v roce 2002 filmem Gangy New Yorku a pokračovala snímky jako Letec, Skrytá identita, Prokletý ostrov a Vlk z Wall Street.

Zabijáci rozkvetlého měsíce je monumentálním tří a půl hodinovým historickým dramatem, které se prolíná s kriminálním napětím a satirickou fraškou. Film vznikl ve spolupráci mezi Apple TV a Paramount Pictures. V českých kinech bude možné ho vidět od 19. října, a je plánováno, že bude dostupný i online do konce roku.

Další články

Uprostřed ničeho: Klaustrofobický thriller, který by se mohl stát skutečností

Ďábelské alibi: Netflix odkryje jeden z nejzáhadnějších soudních procesů v historii

Toxickému mstitel se vrací v remaku: Blýskne se v něm „hobbit“ Elijah Wood

Zdrojový kód: Na Netflix míří nejlepší sci-fi posledních let!

Do kin se valí nová skvělá sci-fi: Stvořitel vám možná vyrazí dech

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *