Zelená elektřina není budoucností: Využívat ji lze už nyní

Adam Valový
27. dubna 2020
2 minuty čtení

Během posledních desetiletí došlo k výraznému zhoršení životního prostředí, což se projevuje nejen globálním oteplováním, ale i spoustou dalších důsledků. Jednou z příčin je přílišné vypouštění COtím, že neustále dochází ke značnému spalování uhlí při výrobě elektrické energie. Pakliže chcete přispět ke zlepšení této situace, začněte uvažovat nad odběrem zelené elektřiny.

Co je zelená elektřina?

Zelená energie je taková, která se vyrábí z čistě obnovitelných zdrojů. Namísto uhelných elektráren se pomalu začínají upřednostňovat ty vodní, větrné a solární, které jsou rozhodně ekologičtější. Vyrobená zelená elektřina natolik nepoškozuje životní prostředí. Přitom není nikterak výrazně dražší, a to ani pro vás jako koncové uživatele.

Jak zajistit její dodávky?

Příkladem je produkt Zelená elektřina, již nabízí společnost E.ON. Firma vám u tohoto produktu garantuje, že je daná energie vyrobená z obnovitelných zdrojů, tedy kromě výše uvedených třeba rovněž z odpadní biomasy. Záruku původu vždy poskytuje příslušný operátor trhu s elektřinou, jenž má dohled nad celým energetickým trhem v České republice.

Co vás bude ekologicky vyrobená elektřina stát?

Elektřina z obnovitelných zdrojů vás bude řádově stát jen o desítky korun více za každou MWh. Což si každý majitel rodinného domu může dovolit vydat navíc ze svého rozpočtu. Dodavatel ekologické elektřiny vám zaručuje nepřetržité dodávky, stejně jako jste byli zvyklí doposud, při odebírání „běžné elektřiny“. Elektrická energie je ostatně jen jedna. Záleží ale na tom, z čeho se vyrábí. Díky využití obnovitelných zdrojů je produkce té zelené šetrnější k přírodě a naší planetě. To oceníme nejen nyní, ale zejména v budoucnu. Bez důsledné změny by škody na Zemi mohly být brzy nenávratné.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky