Železničáři: Neznámý příběh Bhópálské tragédie z roku 1984

Adam Valový
9. listopadu 2023
3 minuty čtení

Na Netflix míří indická minisérie s názvem Železničáři: Neznámý příběh Bhópálské tragédie z roku 1984 a diváci se můžou těšit na vskutku strhující podívanou. Tento děsivý katastrofický thriller vychází ze skutečné události – jedné z největších průmyslových havárií v historii lidstva, která se přihodila v roce 1984 v indickém městě Bhópál. V jejím důsledku zemřelo k dnešnímu dni přes 25 tisíc lidí.

Po úspěchu minisérie Černobyl nikoho nepřekvapí, že Netflix a společnost Yash Raj Films vyvinuly značné úslí, aby přinesly nekompromisní pohled na další šílenou událost, tentokrát Bhópálskou katastrofu. Minisérie Železničáři slibuje unikátní sondu do příběhů skutečných hrdinů, kteří čelili plynové tragédii, jež má stále do dnešního dne dopad na obyvatele města.

Příběh se odehrává v době, kdy se společnost Union Carbide rozhodla postavit novou továrnu v Bhópálu. Chtěla reprodukovat úspěch svého závodu na výrobu pesticidů v USA, ale vydala se nebezpečnou cestou šetření, která spočívala v obcházení bezpečnostní opatření a snížených nákladů. Nahrazení nerezové oceli běžnou v kombinaci s nedostatky v chladícím systému byl začátkem konce, který na sebe nenechal dlouho čekat.

Snižování nákladů se projevilo rychle. Spousta zaměstnanců muselo být kvůli nehodám hospitalizováno a nemálo jich zemřelo. V roce 1982 tým inženýrů upozornil na možnou katastrofu ve 30 oblastech, ale vedení společnosti se rozhodlo hrozbu ignorovat. Osudnou noc v roce 1984 pak došlo k průniku vody do nádrže s jedovatým plynným MIC, což způsobilo únik a smrtící oblak následně zasáhl obyvatele Bhópálu.

Historický thriller ukáže neobyčejné hrdinství zaměstnanců indických železnic, kteří se postavili proti neviditelnému nepříteli ve vzduchu, aby zachránili životy svých spoluobčanů. Minisérie představí herecký ansámbl v čele s R. Madhavanem, Kay Kay Menonem, Juhi Chawlou a dalšími. Premiéra byla stanovena na 18. listopadu a Netflix slibuje, že se Železničáři stanou rovnocenným soupeřem Černobylské minisérie a nabídnou jedinečný pohled na události, které nebyly dodnes dostatečně vyšetřeny.

Zdroj: Netflix

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  9. listopadu 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky