Zítra půjdu zpět….

Lenka Němcová
13. února 2021
4 minuty čtení
…asi jako nadpis to zní nesmyslně, ale prostě takto se věci mají. Zítra s velkou chutí a radostí pootočím čas zpátky.
Není to dlouho, kdy jsem si lámala hlavu s příhodným dárkem k narozeninám pro svoji sestru. Velkou sestru. Dospělou sestru. Sestru, kterou mám ráda a ráda bych ji k narozeninám potěšila krásným a účelným dárkem. Jistě, že vím, co se jí líbí, jaký má vkus, tedy neviděla jsem v tom problém. Ale tentokrát jsem jaksi chtěla skloubit vše do jakéhosi „dárkového balíčku“ , a zde jsem volila jednoznačně. Rozhodla jistota, ale to jsem ještě netušila, že toto rozhodnutí mi nápad k něčemu, kde se mi podaří právě vrátit čas.
Sestra má ráda růže a jemnou  jejich vůni, která jistě nemá konkurenci a žádnou ženu neurazí v jakékoli formě.
Výběr byl jasný, a účelový. Našla jsem si obchod, kde jsem se ponořila do velmi široké  nabídky kvalitního povlečení. Nabídka byla tak široká, že přecházel zrak. Materiály byly rozmanité, ale na dostupnost vzorů musím použít slovo „nespočetné“. Od zvířátek, po krajiny do jakýchkoli květin. Prostě nádhera! Z barev jen přecházel zrak. Neváhala jsem a povlečení bylo v objednávce a zvítězily růže v podobě velkých květů až po poupata ještě v nevinných a nesmělých rozkvětů. Na povlečení přišla mašle a pod ní jsem naaranžovala parfém, který jistě podtrhne záměr daného dárku s růžemi. Věřím, že tím zároveň přijde k radosti i švagrovi!
A pak nastal čas, kdy jsem pootočila časem.
Dcera sestry, tedy neteř právě sice objevuje svět naprosto moderního světa, kdy vše třídí jen na dvě skupiny-buď je vše vysoce „IN“ nebo RETRO. Mezitím svět skoro neexistuje.
Já se o to pokusila. A protože její narozeniny jsou jen pár dnů před příchodem našich nejkrásnějších svátků v roce, tedy vánocemi, spojila jsem dárek s časem.
Tedy zpětným časem.
Této mladé slečně jsem zakoupila povlečení s obrázky našeho snad nejznámějšího malíře pana Josefa Lady. S jeho zimními motivy byla nabídka taková, že se mi vrátilo ihned moje mládí, kdy k nám mluvily jeho ilustrované knížky a obrázky na školních chodbách. A na obyčejných pohlednicích, které jsme nejen dostávali ale posílali poštou, do „klasických“ poštovních schránek. S nalepenou známkou! Óóó jak milá vzpomínka.
Povlečení jsem jednoznačně volila krásné, bavlněné a obrázek snad s největší sněhovou nadílkou! Jistě, že i dětmi, které si zimu uměly užít. K tomu i polštářek, který svoji funkcí dotvořil na posteli dokonalou zimní atmosféru! Vše jsem podtrhla ,,bonusem,, kdy mě upoutal i celoroční nástěnný kalendář s ilustracemi též od tohoto „pohádkového“ pana malíře. A tak dárky jsem takto vlastě hned vyřešila dva, sestře a její dceři, neteři. A s velkou radostí předala.
Ovšem moje radost byla ještě větší, když jsem dostala pak fotky, a to nejen z růží které i na dálku voněly z ložnice mé sestry, ale hlavně z pokoje mé neteře, která si svůj pokoj během chvíle přeměnila v dobu kdysi…, v dobu, kdy zima byla tou opravdovou zimou, sníh opravdovým sněhem a děti měly opravdovou radost v očích. Celý její pokoj dostal povlečením od pana Lady nádech doby včera, doby kdysi a dýchal klidem a radostí. Prostě někam zpět, kde čas se vrátil….
A proč se alespoň v noci nezastavit, vrátit čas!!!
Hned zítra toto koupím i pro sebe, prostě si vrátím čas i já!
Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Bydlení,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky