Žravá uprostřed chaosu: Stádečko řeckých ovcí spořádalo po bouři 100 kg konopí

Adam Valový
30. září 2023
4 minuty čtení

Řecko, země známá svou malebnou krajinou a idylickým středomořským půvabem, se v roce 2023 ocitlo ve víru bouřlivého léta. Zemi sužovaly vlny veder, požáry a extrémní záplavy, které za sebou zanechaly zkázu. Mezi oběťmi tohoto přírodního náporu byla i zemědělská půda a překvapivě i skupina ovcí, která se obrátila k netradičnímu zdroji obživy: konopí.

Stádo ovcí, které se kvůli rozsáhlým záplavám potýkalo s nedostatkem čerstvé trávy, se v důsledku katastrofy rozhodlo pro nečekaný způsob obživy. Ovečky při svém putování narazily v srdci Řecka na skleník, kde se pěstovalo léčivé konopí. Následovala zvláštní kulinářská eskapáda.

Skleník, který už nesl šrámy po nemilosrdných vedrech a hněvu bouře Daniel, se následně stal obětí nenasytného apetitu těchto dravých přežvýkavců. Přibližně 100 kilogramů konopí skončilo pod kopyty a v tlamě ovcí.

Zmatený majitel úrody konopí vylíčil bizarní sled událostí serveru TheNewspaper.gr a uvedl: „Nevím, jestli je to k smíchu, nebo k pláči. Měli jsme vlnu veder a přišli jsme o velkou část produkce. Měli jsme záplavy, přišli jsme skoro o všechno. A teď tohle. Stádo vlezlo do skleníku a sežralo, co zbylo. Upřímně řečeno, nevím, co na to říct.“

Přestože podrobnosti chování ovcí zůstávají nejasné, je zřejmé, že tuto stravu běžně nekonzumují. Pastýř, který se o stádo staral, si všiml zvláštního chování zvířat, které jen potvrdilo, že se na jejich cestě přihodilo něco nečekaného.

V pozadí této neobvyklé epizody byl ničivý dopad bouře Daniel, která se během tří zářijových dnů přehnala přes Thesálii (oblast ve středním Řecku). Tento vytrvalý liják měl za následek rozsáhlé záplavy – zaplavil města a vesnice a vyžádal si těžkou daň na životech lidí i zvířat. Během bouře tragicky zahynulo více než 100 000 zvířat a hospodářských zvířat.

Rozsah škod byl srdcervoucí a stovky obyvatel musely být ze svých zaplavených domovů vyzdviženy letecky nebo zachráněny na záchranných člunech. Úroda byla nemilosrdně spláchnuta, což ještě umocnilo ztráty v zemědělství, které vznikly již během letních neúnavných požárů. Intenzita srážek během bouře Daniel překonala rekordy z roku 1930 a znamenala chmurné vyvrcholení léta, které prověřilo odolnost Řecka jako nikdy předtím.

Zatímco země pokračuje ve svém úsilí o obnovu, příběh o neortodoxní svačině ovce uprostřed chaosu slouží jako připomínka nepředvídatelných a někdy i rozmarných způsobů, jakými může příroda projevit svou sílu. I když může vyvolat křivý úsměv nebo pobavené zavrtění hlavou, zdůrazňuje také hluboké problémy, kterým čelí ti, kteří tuto krásnou, ale nestálou zemi nazývají svým domovem.

Schopnost Řecka snášet taková protivenství a nacházet uprostřed chaosu okamžiky zvědavosti svědčí o nezdolném duchu jeho obyvatel a o trvalém půvabu této pozoruhodné země.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  30. září 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky