Krása a móda

Zvířata jako oběti krásy

Zdroj: https://dolcevita.jenprozeny.cz/kosmetika/

Jste žena a kupujete si kosmetiku? Podle čeho se rozhodujete? Podle ceny, kvality či estetického vzhledu? Teď se na chvilku zamyslete… Vy můžete ušetřit 10 Kč za řasenku, koupit nějakou sladkost domů pro vaši dceru a budete mít z toho radost. A co když to pohlazení na srdci může nabýt vyšší hodnoty? Nevíte jak?

Existuje kosmetika netestovaná na zvířatech, kosmetika přírodní, která zachrání mnoho životů. Nejvíce testovanými zvířaty jsou myši, křečci, králíci a morčata. Není jeden z nich Váš domácí mazlíček?

Zvířatům jsou do očí aplikovány chemické látky a oni se nemohou bránit. Králíci nemají mrkací efekt a neprodukují takové množství slz, které by jed vyloučilo. Nejsou jim poskytovány léky utišující bolest, nemají kam utéct. Test kožní dráždivosti způsobuje vředy, začervenání, záněty a praskání kůže. A to jenom proto, abychom si nabarvili vlasy či zakryli tvář make-upem.

Slyšeli jste někdy termín Test LD50? Jedná se o jeden z nejkrutějších testů vůbec, který je praktikován také na psech a kočkách. Látky jsou zvířatům podávány tak dlouho, dokud se nenalezne množství, které usmrtí polovinu zvířat stejného druhu.

Tím, že si koupíte svůj make-up od značek přírodní kosmetiky, zachráníte tím život několika tvorům. Když poroste počet lidí kupujících netestované přípravky, nebude potřeba vymýšlet nové produkty jenom proto, aby regál překypoval dvaceti různými rtěnkami. Musíte začít nejdříve u sebe. Vaše rozhodnutí může snížit (nebo úplně zastavit) utrpení zvířat.

Další články

Významné vůně vzpomínek a emocí

Jak docílit zdravých a krásných vlasů

Nejžhavější doplňky letošního léta

Jak se obléknout na různé typy plesů?

Detoxikace organizmu pomocí jílové koupele

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *