5 nejlepších přírodních koupališť na Kanárských ostrovech

Lenka Němcová
7. března 2023
4 minuty čtení

Kde se koupat v nádherných přírodních koupalištích souostroví Kanárské ostrovy.

Koupání v křišťálově čistých vodách Atlantiku je vždycky příjemné. Když se však vykoupete v některém z nápadně krásných přírodních bazénů souostroví, kde Atlantik odpočívá a slunce svítí každý den v roce, stane se to nezapomenutelným zážitkem.

Tyto uzavřené prostory, kam voda přirozeně prosakuje z moře, jsou nezbytností pro všechny návštěvníky, kteří hledají autentickou dokonalost.

V našem seznamu najdete bazény na ostrovech El Hierro, La Palma, Lanzarote, Tenerife a Fuerteventura.

Charco Azul v Santa Cruz de Tenerife je bezpochyby jedním z nejkrásnějších míst ke koupání na ostrově El Hierro, nejmenším z Kanárských ostrovů.

Toto koupaliště se nachází v El Golfo, nádherném údolí podél členitého pobřeží, a je jedním z nejlepších příkladů unikátních sopečných proudů. Voda, kterou přirozeně vytvořila stékající láva, není příliš hluboká a není nijak zvlášť velká, ale je zde prostor na opalování a jeskyně, kterou můžete navštívit.

Puertito de Lobos – ostrůvek s neuvěřitelným výhledem na Fuerteventuru

Tůně na téměř neobydleném ostrůvku Lobos jsou na rozdíl od sopečných mořských dna jinde křišťálově čisté. A dostanete se sem zábavnou 20minutovou plavbou lodí z Corralejo. Místo je považováno za jeden z nejoblíbenějších výhledů na Fuerteventuře. 

Na ostrově se nachází rybářské lodě a chumel 10 malých domků podél rozlehlých vodních ploch v oblasti, kde můžete šnorchlovat, plavat, potápět se nebo jen tak odpočívat. Později si můžete vychutnat jídlo v jediné restauraci ve vesnici.

El Caletón de Garachico – Rodinné místo v jednom z okouzlujících měst na Tenerife

Oblast El Caletón na severu ostrova Tenerife obklopuje a uklidňuje Atlantik. Hned vedle hradu San Miguel a s impozantní přítomností slavné skály, symbolu erupce Garachico v roce 1706, nabízí tato oblast čisté lávy dokonalou kombinaci otevřeného moře a klidných skalních tůní, ideální pro celou rodinu. Koupání v El Caletónu vám nejen dobije baterky, ale nabízí také možnost prohlédnout si jedno z nejkrásnějších historických center Kanárských ostrovů.

Charco Azul – přírodní koupaliště na ostrově La Palma oceněné vlajkou „Ecoplaya“

Charco Azul na ostrově La Palma nabízí jedinečný způsob, jak si užít moře. Toto přírodní koupaliště se nachází v San Andrés y Sauces a je jednou z nejhezčích čtvrtí na severu ostrova. Je to ideální místo, kde si můžete s rodinou užít den plný moře a slunce v ostrém kontrastu s bohatou zelení nedalekého lesa. Koupající se jsou před velkými mořskými vlnami chráněni obrovskými skalami. 

Je tu rovné dno, které je skvělé pro děti, zábradlí, schůdky a dokonce i malý vodopád a zóna na opalování. Díky nedalekým sprchám, převlékárnám a parkovišti je Charco Azul v La Palmě oblíbeným místem ke koupání.

Toto přírodní koupaliště získalo v roce 2013 mezinárodní ocenění za své prvky, jako jsou schůdky, zábradlí, převlékárny, bezpečnostní opatření, zelené plochy a parkoviště.

Punta Mujeres – Rozmanité rodinné bazény na Lanzarote

Punta Mujeres znamená „ženský bod“ a je tak nazýván proto, že zde ženy čekaly na své muže, až se vrátí z rybolovu. Punta Mujeres na severovýchodě Lanzarote, 30 km od hlavního města Arrecife, tvoří dva kilometry rozmanitých přírodních koupališť. Je to stále referenční bod na ostrově, ale přesto tak snadno přehlédnutelný.

V rybářské vile z bílých domků, které stále udržují tradici této oblasti, si každý může vychutnat dokonalou kombinaci slunce, lávy a rozkošného oceánu. Důkazem lidské přítomnosti jsou pouze některé přístupové schody a místa na opalování. Zbytek je čistá příroda doplněná o příměs soli.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  24. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky