Cestování

6 zajímavých věcí, které byste měli dělat při návštěvě Mexika

Když se řekne Mexiko, většině lidí se vybaví pláže, tacos a tequila. A i když jsou to všechno skvělé zážitky, které můžete při návštěvě této krásné země zažít, je toho mnohem víc, co můžete vidět a dělat. Zde je šest vzrušujících aktivit, které byste měli zařadit do svého itineráře při příští návštěvě Mexika.

1. Potápění v Puerto Vallarta

Puerto Vallarta je nejen úžasné plážové město, ale také jedno z nejlepších míst v Mexiku pro skydiving. Několik renomovaných společností nabízí tandemové seskoky, takže jste v dobrých rukou, i když jste to nikdy předtím nedělali. A není lepší způsob, jak si prohlédnout pobřeží, než z výšky.

Než se pustíte do seskoku, měli byste se na něj připravit. Zaprvé se ujistěte, že jste v dobrém fyzickém stavu a nemáte žádné předchozí zdravotní potíže, které by vám mohly zabránit v bezpečném absolvování seskoku. Měli byste se také cítit dobře ve výškách a mít základní představu o tom, co seskok padákem obnáší. Nakonec si prověřte společnost, se kterou se chystáte skákat, a ujistěte se, že má dobrou pověst.

2. Zamiřte na Cenoty poblíž Tulumu

Cenoty jsou přírodní propadliny, které vznikly zřícením vápencového podloží a odhalují podzemní sladkovodní jezírka. Kdysi byly důležitým zdrojem vody pro mayskou civilizaci a dnes jsou oblíbenou turistickou atrakcí.

V oblasti Tulumu si můžete vybrat z několika cenotů, z nichž každý má jedinečné vlastnosti. Některé jsou vhodnější pro koupání, jiné pro šnorchlování nebo potápění.

A v závislosti na hloubce cenotu může být nutné se do vody dostat na člunu nebo po žebříku. Pokud si chcete o cenotách zjistit více informací, vždy je dobré zamířit na internet. Z mnoha možností ve vyhledávači si zúžte výběr na nejlepšího průvodce, kterého si musíte přečíst. Na dobrých stránkách se snadno dozvíte o různých vlastnostech jednotlivých cenotů a najdete ten, který vyhovuje vašim zájmům. Můžete si také přečíst recenze ostatních návštěvníků, abyste získali představu o tom, co můžete očekávat, a o případných obavách o bezpečnost.

3. Plavání se žraloky velrybími v Cancúnu

Cancún je známý především jako místo večírků, ale je také domovem jednoho z nejúžasnějších přírodních divů na světě: žraloků velrybích. Tito mohutní tvorové mohou dorůstat délky až 40 metrů a vážit přes 20 tun, ale jsou to mírní obři, kteří pro člověka nepředstavují žádnou hrozbu.

Plavání s nimi je jedinečný zážitek, na který jen tak nezapomenete. Než se do vody vrhnete, je třeba si uvědomit několik věcí. Zaprvé se ujistěte, že společnost, u které si plavbu rezervujete, má dobrou pověst a dobré výsledky v oblasti bezpečnosti. Měli byste se také cítit pohodlně při plavání ve volné vodě a být si vědomi možných rizik.

4. Návštěva starobylých mayských ruin Chichén Itzá

Chichén Itzá bylo kdysi jedním z největších měst mayské civilizace. Dnes je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Mexiku, a to z dobrého důvodu. Starobylé ruiny jsou neuvěřitelně zachovalé a nabízejí pohled do života Mayů.

Na místo vás zavede několik prohlídek, které vám vysvětlí historii a význam ruin. Můžete si je také prohlédnout samostatně, ale nezapomeňte si vzít mapu a dostatek vody.

5. Prozkoumejte džungle Palenque

Džungle v Palenque jsou domovem nejrozmanitější divoké přírody v Mexiku. Žijí zde stovky druhů zvířat, včetně opic howler, jaguárů a tapírů.

Před cestou si vezměte dostatek vody a repelent proti hmyzu. Ten může být obzvláště užitečný, pokud uvažujete o kempování v přírodě. Kromě noci však může hmyz působit potíže i během dne. Pokud se chystáte na pěší túry, nezapomeňte si vzít vhodnou obuv a držet se vyznačených tras.

6. Návštěva Měděného kaňonu

Mnozí návštěvníci si kaňon oblíbili, třeba kvůli nádherné krajině, rozmanité fauně a flóře nebo kvůli možnosti poznat život v odlehlém koutě Mexika.

Na cestu si s sebou můžete vzít i fotoaparát, abyste zachytili krásné scenérie. Také si můžete vzít stativ a širokoúhlý objektiv, abyste mohli ještě pohodlněji zachytit co nejvíce malebných míst.

Měděný kaňon je řada kaňonů, které se táhnou v délce více než 750 mil. Nejlépe si je prohlédnete, když se kaňonem projedete vlakem. Vybrat si můžete z několika různých tras, z nichž každá nabízí jedinečné scenérie. A pokud budete mít štěstí, můžete dokonce spatřit některou z divokých šelem, které v kaňonu žijí, včetně orlů a medvědů.

To je jen několik fantastických věcí, které můžete v Mexiku vidět a dělat. Vzhledem k tomu, že toho Mexiko nabízí tolik, není divu, že je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Ať už tedy hledáte dobrodružství nebo odpočinek na pláži, Mexiko nabízí něco pro každého.

Další články

Nejlepší dovolená v Karibiku: Tipy na TOP destinace a nejhezčí ostrovy

Nezapomenutelné pařížské skvosty: Průvodce nejkrásnějšími místy města světel

Kam v únoru za teplem? Tipy na 15 nejteplejších evropských destinací

Proč a kam cestovat v únoru po Evropě? Tipy nejen na prodloužený víkend

Kam v únoru po Evropě? 16 míst, která musíte navštívit

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *