Jak to vypadá uvnitř „nejlepšího“ luxusního resortu na Blízkém východě? 90 bazénů, kosmetika z 24karátového zlata a šampaňské na každém kroku

Adam Valový
12. května 2024
7 minut čtení

Představte si hotel, kde z kohoutků teče šampaňské, koupelny jsou vybaveny kosmetikou z 24karátového zlata a na střeše se nachází nekonečný bazén s výhledem na Dubaj. To není sen, ale realita v hotelu Atlantis The Royal, nejnovějším přírůstku do kolekce luxusních resortů Atlantis na Blízkém východě.

Atlantis The Royal se otevřel v roce 2022 v Dubaji, hned vedle ikonického hotelu a okamžitě zaujal svět. Třídenní zahajovací večírek, na kterém vystoupila Beyoncé a Swedish House Mafia, ho katapultoval na mapu jako jeden z nejvyhledávanějších hotelů v regionu a během pouhých devíti měsíců se stal jediným hotelem na Blízkém východě, který se umístil na prvním místě v seznamu 50 nejlepších hotelů světa.

Bazény na každém kroku

Atlantis The Royal se rozhodně nespokojí s málem. Důkazem je 90 bazénů, od 300 stop dlouhého nebeského bazénu až po soukromé kabiny s ponornými lázněmi.

Největší atrakcí je Cloud 22, což je nekonečný bazén ve 22. patře. Jeho „plovoucí“ lehátka zastíněná slunečníky Dolce&Gabbana nabízí panoramatický výhled na ikonické Palmové ostrovy. Koktejly a lehká jídla (kdo by si nedal kaviárovou bruschetu?) jsou k dispozici v plaveckém lotosovém baru. K dispozici je druhý bazén s výhledem na Arabský záliv a na palubě jsou soukromé kabiny.

atlantis.com

Pro ty, kteří touží po ještě větším soukromí, je tu VIP kabina u bazénu s dvojitým dnem, ve které Kendall Jenner uspořádala večírek k uvedení své značky tequily na trh. Nabízí také luxusní bazénovou podložku se dvěma salonky pro zábavu a vlastním bazénem se skleněným dnem zavěšeným ve druhém patře.

Hosté vil s nebeským bazénem a apartmá Suite Signature si mohou užívat bazény i na svých soukromých terasách, a to až ve výšce 43 pater.

„Vzali jsme koncept resortu, který je obvykle horizontální, a udělali z něj vertikální,“ uvedl generální ředitel hotelu The Royal a výkonný ředitel společnosti Atlantis Resorts Tom Roelens. „To skutečně vytváří velmi jedinečný zážitek, kdy máte výjimečný výhled na The Palm a panorama Dubaje, ale zároveň máte velké soukromí.“

Vodní téma

Bazény nejsou v tomto hotelu jediným vodním prvkem. Interiéroví designéři se ponořili do historie regionu a inspirovali se beduíny, kočovnými lidmi, kteří kdysi obývali arabskou poušť a žili u vodních studní.

Toto téma je elegantně shrnuto v „Kapkách“: 37 stop vysoké konstrukci z nerezové oceli ve vstupní hale, která představuje první kapku deště v poušti. Téma vody se prolíná celým resortem, od skleněných výtahů obklopených 3 500 galony kaskádovité vody až po tři akvária od podlahy ke stropu naplněná 7 200 mořskými živočichy.

atlantis.com

Pozlacený půvab

V 795 hotelových pokojích najdete designové vybavení od diamantového klenotnictví Graff, župany od italské luxusní textilní značky Frette a speciálně navržené zlaté zubní kartáčky, hřebeny a kartáčky.

Hosté s přístupem do „královského klubu“ si mohou užívat celodenní servis šampaňského, každodenní odpolední čaj a kanape. A i když zde o místa k jídlu není nouze, resort má 17 možností stravování, včetně největší sbírky restaurací s kuchaři celebrit na celé planetě. Najdete zde například Nobu Beach Club – vůbec první a zatím jedinou plážovou pobočku této luxusní značky.

atlantis.com

Lázně hodné královských procedur

Pokud toužíte po relaxaci, lázně o rozloze 32 300 metrů čtverečních nabízejí nejen zlatou masáž obličeje (nedivte se, vždyť jsme v Dubaji!), ale také „zlatou hodinovou masáž“ s horkými vulkanickými kameny ponořenými do zlata a aromaterapeutickým olejem s příměsí zlata. Samozřejmě nechybí ani procedury inspirované arabskými wellness tradicemi, jako je peeling pouštním pískem a datlovým cukrem nebo peeling solí a datlovými semínky z Perského zálivu.

atlantis.com

Penthouse pro královskou návštěvu

Pro ty nejbohatší hosty je vrcholem luxusu Royal Mansion, čtyřpokojové apartmá o rozloze 1100 metrů čtverečních, kde během slavnostního otevření hotelu bydleli Beyoncé a Jay Z.

Dvoupodlažní apartmá s vlastním výtahem a vchodem lemovaným 100letými olivovníky, které si resort „adoptoval“, nabízí „360stupňový výhled“ na Palm a Perský záliv. Součástí je také nekonečný bazén, vybavení od francouzského módního domu Hermès, knihovna na tři patra, místnost s domácím kinem a tři jídelny, které hostům zaručují „jedinečný zážitek,“ říká Roelens.

„Abychom to ještě vylepšili, přidali jsme několik skvělých prvků – hry backgammon od Baccarat a pingpongový stůl Louis Vuitton, takže v tomto apartmá je také spousta zábavy,“ dodává.

K úchvatným interiérům se pojí pětihvězdičkový servis: hosté jsou přivítáni na letišti s vyzvednutím zavazadel a do apartmá jim dorazí značkové zboží ke zhlédnutí, například od Graff po Valentino. V soukromé kuchyni apartmá jim mohou vařit šéfkuchaři z kterékoli restaurace v resortu, samozřejmě včetně podniků s michelinským oceněním. Ať už si hosté přejí cokoli, 24 hodin denně jsou k dispozici komorníci a barmani.

„V konečném důsledku je to o službách: snažíme se vytvořit vše, co si naši hosté přejí, ať už vědí, že to hledají, nebo ne,“ říká Roelens.

atlantis.com

Luxus na dosah (jak pro koho)

Ceny pokojů se v hlavní sezóně pohybují od zhruba 1 300 dolarů za noc, zatímco nejexkluzivnější penthouse stojí kolem 100 000 dolarů za noc, což z něj dělá jeden z nejdražších pokojů ve městě.

Ale i pro ty s trochu menším rozpočtem nabízí Atlantis The Royal možnosti, jak si ho alespoň na chvíli vychutnat. Fontána Sky Blaze v areálu resortu, předvádí „dramatickou“ show každou hodinu od poledne. Nad fontánou se nachází Elements Lounge, bar s terasou, kde si můžete dopřát koktejl při západu slunce, a Estiatorio Milos od Costase Spiliadise, řecká restaurace s rozsáhlým venkovním posezením. Obchodní obědové menu v této restauraci stojí pouhých 200 dirhamů (55 dolarů), což není špatná cena za oběd u fontány v „nejlepším“ luxusním resortu na Blízkém východě.

Zdroj: edition.cnn.com

Kategorie:

Asie, SAE,

Poslední aktualizace:  12. května 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky