Dovolená v Africe? Tak jedině safari Botswana a Viktoriiny vodopády!

Adam Valový
27. května 2020
2 minuty čtení

Afrika je země, do které se ihned zamilujete, protože je tak odlišná a nabízí nespočet dechberoucích míst. Ať už se vydáte na safari, k Viktoriiným vodopádům, do národního parku Chobe či k solným pláním Makgadikgadi, otevřete si cestu k nevšedním zážitkům.

Pohled na vodopády vás omámí

Viktoriiny vodopády patří k největším a nejkrásnějším na zeměkouli. Najdete je v jižní Africe na řece Zambezi. Jakmile je spatříte, pochopíte, proč jsou zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Jejich šířka je cca 1800 metrů a na padající vodu je romantický pohled, protože stéká ze 130 metrů vysokého útesu do čedičového kaňonu. Jen nejodvážnější lidé milující adrenalin si mohou vyzkoušet rafting v divokých peřejích kaňovitého údolí. Až neuvěřitelné!

Ojedinělá podívaná v Makgadikgati Pan

Solná mělčina Makgadikgati Pan je původně vyschlé jezero, které bylo větší než samotné Švýcarsko. Rozkládá se jen kousek od Okavango Delta a je doslova obklíčena pouští Kalahari. Žijí zde pakoně, pelikán bílý, husy, zebry, plameňáci, pštrosi, želvy i agamy. Safari – Botswana nabízí jedinečnou podívanou. Okavango Delta je známá rezervací Moremi. Turisté si ji oblíbili kvůli pozorování hrochů, slonů i krokodýlů či žiraf a nosorožců.

Darujte si dovolenou snů

Pokud vás nelákají klasické destinace a toužíte po poznání tajemného kontinentu a života na něm, bude pro vás Safari – Afrika ideální volbou. Výlety po krásách přírody Zambie, Botswany a Namibie ohromí i nejnáročnějšího dobrodruha. Užijete si výpravu pod taktovkou zkušených cestovatelů a spatříte písečné duny, vinice, vodopády i divoká zvířata ve svém přirozeném prostředí. Na webu SaF Safaris zjistíte potřebné informace. Mobilní safari startuje v Botswaně, pokračuje přes deltu Okavanga a třešničkou na dortu jsou cílové Viktoriiny vodopády.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky