Jak cestování inspiruje studenty před začátkem školního roku

Lenka Němcová
28. prosince 2022
5 minut čtení

Cestování je jedním ze způsobů, jak se studenti mohou naučit to, co se ve třídě obvykle nenaučí. Je důležité nepodceňovat sílu cestování a to, co je může naučit. Studenti se díky cestování mohou naučit důležitým dovednostem, které jim pomohou při interakci v reálném světě. Cestování je může učinit samostatnějšími a změnit jejich perspektivu a způsob, jakým se dívají na svět. Cestování před nástupem na vysokou školu nebo během ní může zlepšit jejich studijní výsledky a mnoho dalšího.

Formativní zkušenost

Studenti mohou teoreticky vědět, že chtějí studovat na vysoké škole, ale úplně jiná zkušenost je navštívit některou z univerzit a uvědomit si, že by se mohli stát jeho součástí. Může jim to dát potřebnou motivaci k tomu, aby na střední škole tvrdě pracovali. Stejně tak když fyzicky vycestují do nové země, uvidí ji a pochopí v novém světle. Stane se pro ně něčím víc než jen názvem na mapě.

Totéž platí i pro všechny ostatní fyzické, hmatové zážitky, které během cestování zažívají. Zážitky, které studenti na cestách zažívají, často mění jejich pohled na svět. To, co vidí, kultury, které poznávají, jídlo, které jedí, a mnoho dalšího je může inspirovat. Může se to dokonce stát katalyzátorem, který je nasměruje na dráhu úspěšných dospělých.

Pomáhá využít služeb psaní esejí

Pro studenty, kteří během studia cestují, může být obtížné najít čas na zvládnutí všech povinností, zejména když musí psát eseje. Inspirací jim může být četba příkladů různých témat esejí. Pokud nenajdou požadované téma, mohou si vyžádat esej od některého z profesionálních spisovatelů. Výsledná práce je vždy kvalitní a splňuje všechny požadavky, které si studenti kladou.

Může to být děsivé, ale nutí je to růst a objevovat sebe sama tak, jak to doma nedokážou. Nezávislost a sebedůvěra jsou dvě kvalitní vlastnosti, které mohou významně ovlivnit jejich budoucnost. Například budou ke studiu přistupovat s pozitivním přístupem a budou vědět, čeho jsou schopni dosáhnout.

Jsou otevřenější sociálním interakcím

Poznávání nových kultur prostřednictvím cestování vede studenty k větší otevřenosti vůči sociálním interakcím s jinými lidmi, kteří se od nich liší. Jazykové bariéry již nehrají takovou roli, což může otevřít celoživotní komunikační kanály. Když se ocitnou v univerzitním kampusu, je pravděpodobné, že se setkají s širokou škálou studentů. Budou otevřenější interakci se studenty z jiných zemí a mohou získat globální síť kontaktů a referencí.

Získání nové perspektivy

Poznání toho, jak žijí jiní lidé a čemu dávají přednost různé kultury, může studentům přinést zcela nový pohled na život. Mohou začít přemýšlet jinak a zpochybňovat některé své zažité představy. Začnou si uvědomovat, jak se jejich kultura liší od ostatních. Možná si dokonce začnou více vážit své vlastní kultury a rodiny. Všimnou si také podobností mezi lidmi na celém světě a zjistí, že existuje více společných rysů, než si možná myslí.

Naučí se, jak sestavovat rozpočet a plánovat

Studenti na vysoké škole mají často problémy s rozpočtem a plánováním. Když cestují, jsou nuceni dělat obojí. Musí se postarat o to, aby jim peníze vydržely, a to může být obtížné, pokud musí platit za ubytování, jídlo a dopravu.

Musí se naučit směnné kurzy, spropitné atd. a další věci, které se v různých zemích liší. Často se stávají odborníky na vyhledávání aktivit, které mohou dělat zdarma, a na to, kde mohou získat cenově výhodné nabídky. To může být dobrou přípravou na život na univerzitě a na život po ukončení studia.

Cestování je jedinečným způsobem vzdělávání. Studenti, kteří cestují, jsou obecně sebevědomější a samostatnější. Vědí více o tom, kdo jsou a co chtějí od života. Rozhled, který na cestách získají, může mít vliv na mnoho oblastí jejich života. Vědí, jaké to je vystoupit ze své komfortní zóny a přijímat výzvy. To může mít důležitý vliv na vše od jejich studijních výsledků až po budoucí kariéru.

 

 

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky