Nezařazené

Jak vybrat vhodný parfém jako dárek

Je lepší vůně ovocná nebo sportovní? Výrazná nebo slabá? Sladká anebo radši ne? A záleží na tom? Vybírat parfém jako dárek může být velmi těžké. Jen se zeptejte někoho, kdo dostal drahou voňavku, ale hned ji strčil do rohu skříně a nejradši by ji vyhodil s ostatními odpadky.

Voňavka je skvělý osobní dárek, můžete tím dokázat, jak moc druhou osobu znáte, ale zároveň vybrat správnou voňavku není zrovna nejlehčí úkol.

Zde je pár otázek, které byste si měli položit, než půjdete nakupovat.

Kupujete pro ženu nebo muže? Pro teenagera nebo pro dospělého ?

Jakou muziku má rád? Pomalá muzika se přiřazuje k slabším lehčím vůním naopak tvrdý rock či metal bude mít vůni výraznější.

Jaké květiny má dotyčný rád? Květinové voňavky v obchodech máte na každé poličce, a proto není problém najít třeba parfém vonící po růžích anebo levandulích.

Nemá rád květiny, tak co třeba vůně dřeva ?

Nemůžete-li jí v obchodě najít, zkuste všechny zjištěné fakty sdělit prodavačce či pomocnici. Na základě vašich poznatků by vám měli pomoci najít správný parfém, který potřebujete.

Pokud si tím stále nebudete jistí, zahrajte si na detektiva. Pokud darovaný nějakou voňavku má, zkuste najít v obchodě nějaký parfém voncí přibližně stejně . V obchodě můžete využít testery a třeba najdete i naprosto stejnou vůni, kterou vaše osoba používá. Neměli byste ale čichat více jak 4 vůně v krátké době, protože se může stát, že vám pak všechny splynou do sebe.

Pokud zrovna žádnou nemá, udělejte menší výzkum. Jaké ovoce má rád a voní mu? Citrusy? Pomeranče? Pak můžete vybrat nějakou svěží ovocnou vůni a zcela jistě mu uděláte radost.

Pomoci vám může i vůně svíčky. Zapaluje si doma kokosovou, čokoládovou nebo citrusovou svíčku? Pak nebude problém najít v obchodě parfém se stejnou vůní.

Nebo můžete trochu podvádět a koupit parfém s nevýraznou vůní, která vyhovuje všem anebo koupit balení malých parfémů různých druhů a určitě alespoň jeden bude ten správný.

Štítky

Další články

Druhá řada Wednesday bude. Kdo se v seriálu objeví?

50 nezdravějších potravin

Jak správně umýt auto?

Proč pěstovat pokojové rostliny?

3 věci na zahradu, které přijdou vhod vám i vašim dětem

Další články