Příroda a zvířata

Je na čase, abyste svého psa naučili hygieně. Víte, jaký mu pořídit šampon?

Máta psa, který pendluje mezi zahradou a vaším gaučem? V tom případě se, kromě mytí tlapek, nevyhnete ani pravidelné koupeli. Důvodů je hned několik. Váš čtyřnohý kamarád vám může v mžiku sekundy zaneřádit celou domácnost a navíc si s sebou přinést i blechy nebo jiné parazity. Hygiena je zkrátka důležitá a alespoň jednou za čas ji váš mazlík absolvovat musí. Svůj šampon si ale šetřete – pH psí pokožky se od lidského liší a vyžaduje speciální přípravky. V dnešním článku se dozvíte, jaké jsou vaše možnosti.

Sortiment psí kosmetiky vás mile překvapí. Šampony pro psy se vyrábí v mnoha různých variantách a liší se jak cenou, tak svým složením. Nechcete-li při výběru šlápnou vedle, poraďte se se zkušeným chovatelem nebo veterinářem. Anebo na to jděte logicky a orientujte se dle pokynů na obalu. Vybírejte dle potřeby tak, jak byste postupovali při nákupu vlasové kosmetiky pro sebe. Uvědomte si, že jednotlivá plemena mají rozdílnou srst a pořiďte svému miláčkovi šampon, který je určen právě pro něj.

V úvodu jsme zmínili, že pejska mohou zužovat parazité. Nejde jen o blechy, ale také spoustu jiných tvorů, kteří spokojené zvíře promění na uzlíček nervů. Na druhou stranu nejde o nic, co by nevyřešily speciální šampony pro psy s antiparazitní složkou.

Pet Head

Patříte-li mezi páničky, kteří vyžadují jen to nejlepší, pak jsou luxusní šampony pro psy  určeny právě pro vás. Tedy pardon, samozřejmě pro vašeho psa. Většinou obsahují antiparazitní složku a mimo ní, také nejrůznější přírodní extrakty, tkeré mají na psí pokožku blahodárný vliv. Za zmínku stojí extrakty z tea tree nebo aloe vera. Mezi konkrétní značky, které stojí za to vyzkoušet, patří např. I love Pet Head, Tropiclean nebo Trixie.

Na závěr jsme si nechali praktický tip na nákup. Luxusní i levné šampony pro psy najdete ve virtuálních regálech specializovaného e-shopu MůjMazlík.cz. Ceny jsou příjemné a při nákupu na 999 Kč je poštovné zdarma. Prodejce nabízí velmi pestrý sortiment kvalitního krmiva, kosmetiky a chovatelských potřeb. Na své si přijde opravdu každý.

Další články

Jak dlouho žije moucha?

Proč moje kočka všude čůrá?

Proč králíci dupou?

Proč Vám psi olizují nohy?

Proč moje kočka slintá?

Další články

1 komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *