Příroda a zvířata

Je na čase, abyste svého psa naučili hygieně. Víte, jaký mu pořídit šampon?

Máta psa, který pendluje mezi zahradou a vaším gaučem? V tom případě se, kromě mytí tlapek, nevyhnete ani pravidelné koupeli. Důvodů je hned několik. Váš čtyřnohý kamarád vám může v mžiku sekundy zaneřádit celou domácnost a navíc si s sebou přinést i blechy nebo jiné parazity. Hygiena je zkrátka důležitá a alespoň jednou za čas ji váš mazlík absolvovat musí. Svůj šampon si ale šetřete – pH psí pokožky se od lidského liší a vyžaduje speciální přípravky. V dnešním článku se dozvíte, jaké jsou vaše možnosti.

Sortiment psí kosmetiky vás mile překvapí. Šampony pro psy se vyrábí v mnoha různých variantách a liší se jak cenou, tak svým složením. Nechcete-li při výběru šlápnou vedle, poraďte se se zkušeným chovatelem nebo veterinářem. Anebo na to jděte logicky a orientujte se dle pokynů na obalu. Vybírejte dle potřeby tak, jak byste postupovali při nákupu vlasové kosmetiky pro sebe. Uvědomte si, že jednotlivá plemena mají rozdílnou srst a pořiďte svému miláčkovi šampon, který je určen právě pro něj.

V úvodu jsme zmínili, že pejska mohou zužovat parazité. Nejde jen o blechy, ale také spoustu jiných tvorů, kteří spokojené zvíře promění na uzlíček nervů. Na druhou stranu nejde o nic, co by nevyřešily speciální šampony pro psy s antiparazitní složkou.

Pet Head

Patříte-li mezi páničky, kteří vyžadují jen to nejlepší, pak jsou luxusní šampony pro psy  určeny právě pro vás. Tedy pardon, samozřejmě pro vašeho psa. Většinou obsahují antiparazitní složku a mimo ní, také nejrůznější přírodní extrakty, tkeré mají na psí pokožku blahodárný vliv. Za zmínku stojí extrakty z tea tree nebo aloe vera. Mezi konkrétní značky, které stojí za to vyzkoušet, patří např. I love Pet Head, Tropiclean nebo Trixie.

Na závěr jsme si nechali praktický tip na nákup. Luxusní i levné šampony pro psy najdete ve virtuálních regálech specializovaného e-shopu MůjMazlík.cz. Ceny jsou příjemné a při nákupu na 999 Kč je poštovné zdarma. Prodejce nabízí velmi pestrý sortiment kvalitního krmiva, kosmetiky a chovatelských potřeb. Na své si přijde opravdu každý.

Další články

Proč mají kočky rády krabice?

Levandule a její blahodárný vliv na lidské zdraví

Jak v létě cestovat se psem

Usmívají se kočky?

Proč se psi válejí ve výkalech?

Další články

1 komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *