Zdraví

Jste ve stresu? Pomohou vám i vhodné doplňky stravy!

V současné době většina z nás nezažívá zrovna klidné období. Obavy o zdraví, práci a negativní zprávy, které se na nás valí ze všech stran, nás dostávají do stresu. A ten si, byť si to ze začátku ani nemusíme uvědomovat, vybírá svou daň.

Bohužel zdravotní. Přemíra stresu se spolupodílí na vzniku vážných zdravotních potíží včetně srdečního infarktu, vysokého krevního tlaku, žaludečních vředů, astmatu a bohužel i rakoviny. Proto je tak důležité umět se stresem nakládat.

Pozitivní, nebo vyčerpávající?

Ke stresu dochází v každé situaci, která od nás vyžaduje přizpůsobení se změně. Včetně té pozitivní. Stres sportovec zažívá po vítězství v závodu, zaměstnanec po zvýšení platu. Za stresovou situaci se může považovat i extrémní radost. Takovýto stres nám neubližuje, naopak nás spíše motivuje. Na rozdíl od stresu tzv. vyčerpávajícího, který může vyvolat výpověď ze zaměstnání, rozvod či smrt blízké osoby. Ale také přemíra negativních zpráv, které v současné době zažíváme v souvislosti s koronavirovou pandemií.

Stres versus stresor

Špatnou zprávou je, že stresovým situacím se v životě nevyhneme, můžeme se jim však přizpůsobit. K tomu, abychom se stres naučili zvládat, musíme pochopit rozdíl mezi stresorem a stresem. Zatímco stresory jsou vnější podněty, jimž čelíme, stres pak je způsob, jak na ně reagujeme. Proto v první řadě musíte určit příčinu, která vás do stresových situací dostává. A té se, pokud to je možné, vyvarovat.

Základem je pozitivní nálada

A pak existuje mnoho osvědčených technik, jak se stresem nakládat. Základem je pozitivní nálada. Tu podpoříte třeba cvičením a pohybem na čerstvém vzduchu, dostatečným odpočinkem a tzv. radostnou myslí. Ale také vyváženou stravou s dostatkem vitamínů a minerálních látek.

Vsaďte na doplňky stravy

Vyzkoušet můžete i kvalitní doplňky stravy, například přípravek ANTISTRES z portfolia společnosti Naturvita, která trh zásobuje kvalitními přípravky pro zdraví a krásu. Tento přírodní produkt s výtažky Kozlíku lékařského, Vitánie snodárné a Rozchodnice růžové, který seženete například na internetové lékárně Gigalekarna.cz, stimuluje nervový systém a pomáhá organismu adaptovat se na psychický stres.

Především se však mějte rádi. A snažte se být v pohodě. A uvědomte si, že nemá smysl dělat si těžkou hlavu z věcí, které nedokážete změnit.

Další články

Zdravý životní styl: Klíč k dlouhému a šťastnému životu

Pelyněk: Tradiční léčivá rostlina s mnoha přínosy pro lidské zdraví

Přechod: Vysvětlení, příznaky a zvládání této fáze života u žen

Příprava na přechodné období mezi letním a zimním počasím

Probiotika a prebiotika – mohou mít vliv na hubnutí?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *