Kde v Evropě reálně hrozí, že se stanete obětí kapsáře?

Adam Valový
5. května 2024
2 minuty čtení

Vysněná dovolená se může snadno proměnit v noční můru, pokud se stanete obětí kapsářů. A jsou to právě turisté, kteří patří mezi ty nejzranitelnější cíle. Proč? Snadno se zahledí do krásy památek a zapomínají si hlídat cennosti, které nenechavce velmi lákají.

Podle britských novin Daily Star se experti na cestovní ruch shodují na deseti nejrizikovějších zemích, co se kapsářských útoků týče:

 1. Itálie
 2. Francie
 3. Španělsko
 4. Německo
 5. Nizozemsko
 6. Portugalsko
 7. Turecko
 8. Řecko
 9. Polsko
 10. Irsko

Mezi nejhorší destinace v tomto ohledu patří Řím, Neapol a Milán v Itálii. Velký pozor si dejte především u Fontány di Trevi, která je mezi kapsáři obzvlášť oblíbená. V žebříčku následuje Francie s notoricky známou Eiffelovou věží a Španělsko s Barcelonou a rušnou ulicí Las Ramblas.

Jak se proti kapsářům chránit?

Dodržováním několika jednoduchých pravidel můžete výrazně snížit riziko, že se stanete obětí kapsářů:

 • Mějte své věci pod podhledem. Batohy a kabelky noste vždy před sebou a nenechávejte je bez dozoru. Cennosti, jako jsou peníze, doklady a mobilní telefony, mějte u sebe v kapsách s uzávěrem, ideálně v opasku na peníze.
 • Všímejte si podezřelých osob, které se k vám příliš přibližují, a dávejte si pozor na tzv. odváděcí manévry.
 • Nedělejte ze sebe snadný cíl. Nenoste s sebou velké sumy hotovosti a snažte se vypadat nenápadně.
 • Využívejte bezpečnostní schránky. V hotelu si cennosti a hotovost, které zrovna nepotřebujete, uložte do bezpečnostní schránky.
 • Než se vydáte do dané destinace, zjistěte si o ní co nejvíce informací. Tedy včetně míry kriminality a typických triků kapsářů v dané oblasti.
Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování, Evropa,

Poslední aktualizace:  5. května 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky