Krepová lepicí páska šetří čas a umožňuje precizní práci

Lenka Němcová
25. listopadu 2022
3 minuty čtení

Krepová lepicí páska šetří čas a umožňuje precizní práci

Chystáte se na malování? Ptáte se na jaké? V podstatě na jakékoliv. Být precizními a přesnými vám ve všech případech pomůže dokonalý pomocník – krepová páska.

Nenápadná krepová lepicí páska zas tak moc nelepí. A to je dobře

Krepová lepicí páska se má totiž na určité místo nalepit, ale ne příliš intenzivně, aby šla následně snadno sundat. Jejím účelem je chránit povrchy a různé části ploch před nechtěným přemalováním či ušpiněním. Současně též vymezovat plochu zcela přesným ohraničením a umožňovat tak precizní okraje různým nátěrům a malbám. Je zcela jedno, jestli natíráte zeď, rekonstruujete nátěr na nábytku, nebo tvoříte umělecké obrázky, kde potřebujete vytvořit přesný rámeček.

Maskujte! Neuklízejte

Krepová páska, nazývaná též maskovací páska, je odolná do 60 °C. Na povrchu dočasně drží, musí se však dát kdykoliv sundat bez toho, aby poškodila povrch, na kterém byla nalepena. Umožňuje tak maskovat plochy, kolem kterých malujeme. Ty pak nemusíme uklízet. Takto páskou zamaskujete zárubně, kliky, okenní rámy, lišty na podlahách, dokonce s pomocí fólie i radiátory. Úklid po malování vás už trápit nemusí. V podstatě nebude co uklízet. O vše se postará krepová páska. Tu stačí po malování strhnout.

Pomůcka pro malé i velké umělce

Nepostradatelnou je i při výtvarné činnosti. A je jedno, jestli jde o profíky, nebo děti, které nadšeně tvoří své první obrázky. S maskovací krepovou páskou snadno ohraničíte, kam už se barvy či tuše nemají dostat. Snadno též vykryjete plochy při stříkání barvy. Krepová lepicí páska je prostě skvělý pomocník při mnoha činnostech. Neměla by vám doma chybět.

Krepová páska je nepostradatelná i při akvarelu. Děláte jej na běžný papír, nebo se bojíte, že se vám zvlní i ten akvarelový? Krepovou lepicí pásku je nutné zafixovat k podkladu až do úplného uschnutí papíru. Obrázek je pak krásně rovný, bez nežádoucích tvarových změn. Tento postup se hodí i pro malbu jinými vodou ředitelnými barvami, kde dochází k vlnění papíru.

Úzká i široká

Aby se s lepicí krepovou páskou pracovalo lépe, prodává se v různých šířkách. Páska v 50m návinu může být široká 19 mm, 25 mm, 30 mm a 50 mm. Na různé práce bývá vhodná jiná páska. Krepové lepicí pásky prodává Jarico ­– specialista na velkoobchod a maloochnod s obaly a obalovým materiálem.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  17. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky