Marbella schválila vysokou pokutu za čůrání do moře. Kolik a komu hrozí?

Adam Valový
9. července 2024
3 minuty čtení

Představte si, že si užíváte pohodový den na prosluněné pláži v Marbelle, relaxujete u moře a najednou… nutkání čůrat. No co, prostě si ulevíte do moře, že? Koneckonců, dělá to přece většina lidí, ne? No, popravdě to není dobrý nápad. V Marbelle vás tohle „plážové potěšení“ může přijít draho. Město totiž schválilo nařízení, které za močení do moře ukládá pokutu 750 EUR.

Zákaz močení vyvolal vlnu pobouření

Zpráva o tomto nařízení vyvolala ve Španělsku vlnu pobouření a posměchu. Mnozí se ptají, jak se dá taková věc kontrolovat, a zda se jedná o reálné porušení hygienických předpisů, nebo jen o kapku v moři. Naštěstí městská rada rychle zareagovala a situaci objasnila.

Zákaz se týká močení ze břehu

Dobrá zpráva je, že se pokuta nevztahuje na močení do moře z lodí, ale pouze na provinilce, kteří se k tomuto činu uchýlí ze břehu. Mluvčí rady zdůraznil, že nařízení se zaměřuje na „protispolečenské přestupky na pláži“, podobně jako je regulováno chování na ulicích. Cílem je zastavit „porušování hygienických a sanitárních předpisů“, které prý kazí pohodu ostatních plážových návštěvníků.

Pokuty pro opakované hříšníky

Pro hříšníky, kteří se nechtějí řídit pravidly, má Marbella připraveny sankce. Za opakované přestupky v průběhu jednoho roku hrozí pokuta až 1 500 EUR.

Veřejná konzultace

Nařízení se týká 25 pláží v obci Malaga a než se stane závazným, musí projít veřejnou konzultací. To dává obyvatelům a turistům šanci vyjádřit svůj názor a případně navrhnout úpravy.

Ať už s nařízením souhlasíte, nebo ne, jedno je jisté: Marbella to s udržováním čistoty a pohody na svých plážích myslí smrtelně vážně. Močení do moře ze břehu je (alespoň podle jejích představitelů) prostě nehygienické a neohleduplné. Takže pokud si chcete užít den na pláži bez obav z pokut, držte se raději osvědčených postupů a vyhledejte toalety. Koneckonců, i ty jsou nedílnou součástí zdejší plážové infrastruktury.

Zdroj: https://news.sky.com/story/money-blog-interest-rates-mortgage-deals-sky-news-latest-13040934

Poslední aktualizace:  9. července 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky