Nejlepší pláže v Itálii

Adam Valový
6. dubna 2024
26 minut čtení

Itálie je země zaslíbená milovníkům historie, umění, gastronomie – a samozřejmě okouzlujících pláží. Pro mnohé je dovolená dokonce celoživotním snem, a prožití „dolce vita“ na vlastní kůži splněným přáním. A ať už vás lákají tyrkysové zátoky Sardinie, zlatavé písky Sicílie, nebo malebné pobřeží Amalfi, Itálie je natolik pestrá, že v ní téměř jistě najdete to, co hledáte.

Kromě 50 památek světového dědictví UNESCO, kulturních pokladů z dob Římanů a renesance vás Itálie uchvátí i svou rozmanitou přírodou. Od majestátních Alp po azurové moře, tato oblíbená přímořská země je plná kontrastů a překvapení. A co teprve gastronomie! Žádná jiná země se nemůže pochlubit tak bohatou a chutnou kuchyní, která potěší i ty nejnáročnější gurmány.

Nechte se inspirovat naším přehledem těch nejkrásnějších italských pláží v Itálii a najděte si ideální místo pro svou vysněnou dovolenou. Objevte skryté zátoky, malebné vesničky a ochutnejte speciality, které vám zaručeně učarují. Itálie čeká!

Cala Goloritze (Sardinie)

Chystáte se navštívit Sardinii? Pak zamiřte do Cala Goloritze – miniaturní zátoky s tyrkysovou vodou a bílými oblázky, která se schovává na východním pobřeží ostrova.

Drsná krása

Představte si majestátní, 128 metrů vysoký vápencový útes Perda Longa, jak se tyčí nad azurovou hladinou moře a za ním se zelená les plný jahod a dubů. A uprostřed toho všeho se krčí Cala Goloritze, pláž s mramorovými skalami, která je tak fotogenická, až se z toho tají dech. Není divu, že je tato oblast chráněná UNESCO jako národní přírodní památka.

Dovolená pro dobrodruhy i povaleče

Do Cala Goloritze se dostanete lodí ze Santa Maria Navarrese nebo pěšky z parkoviště u baru Su Porteddu. A věřte, že cesta stojí za to! Na pláži si užijete koupání v křišťálově čisté vodě, šnorchlování v tajemných venušiných bazénech, kde se skrývají ryby a s trochou štěstí i delfíni.

Pro milovníky adrenalinu je tu horolezectví na skalách nad pláží. A pokud máte rádi procházky, z Cala Goloritze se dají podniknout nádherné treky po okolních horách.

Tipy pro nezapomenutelnou dovolenou

 • Nejlepší čas na návštěvu Cala Goloritze je od května do října, kdy panuje ideální počasí.
 • Nezapomeňte si s sebou vzít deštník, plážovou obuv, jídlo a vodu.
 • Prozkoumejte i okolí pláže, kde se nachází malebné vesničky a úchvatné památky.

Isola Dei Conigli (Lampedusa)

Hledáte pláž jako z pohlednice? Na Isola Dei Conigli se vám bude líbit. Jedná se o kousek pomyslného ráje na ostrově Lampedusa. Jak to zde vypadá? Představte si, že se ocitnete v azurovém ráji s jemným pískem, křišťálově čistou vodou a rozmanitým mořským životem.

Příroda „až“ na prvním místě

Isola Dei Conigli není jen krásná pláž, ale i přírodní rezervace. Můžete tu potkat královské racky, mořské želvy, a pokud budete mít štěstí, i delfíny.

Plážová idylka

Užijete si koupání v teplém moři, šnorchlování mezi pestrobarevnými rybkami a relaxaci na jemném písku. Prozkoumáte pobřeží na lodi a objevíte tajné zátoky a malebné jeskyně.

Ubytování v klidném prostředí

Nedaleko pláže se nachází útulný hotel, jako stvořený pro turisty hledající klid a pohodu. Pokocháte se zde nádhernými výhledy na moře a vychutnáte si lahodnou italskou kuchyni.

Tipy pro nezapomenutelnou dovolenou

 • Nejlepší čas na návštěvu Isola Dei Conigli je od května do října. V tomto období je počasí ideální a moře krásně teplé.
 • Nezapomeňte si s sebou vzít sluneční brýle, krém na opalování, plavky a šnorchlovací vybavení.

Cala Luna (Sardinie)

Cala Luna, Baunei-Dorgali

Hledáte pláž, která vám vyrazí dech? Jmenuje se Cala Luna a jde o pohádkovou zátoku na východním pobřeží Sardinie. Na půlkilometrové pláži s jemným bílým pískem a křišťálově čistým mořem si užijete dovolenou snů.

Přírodní ráj

Cala Luna není jen krásná pláž, ale i přírodní klenot. Obklopují ji bujná vegetace a skalnaté útesy, které se skrývají pod hladinou moře. V jižní části pláže najdete sladkovodní jezero a oleandrový háj, ideální pro odpočinek ve stínu. Na severu se tyčí útesy se sedmi tajemnými jeskyněmi, které lákají k prozkoumání.

Pláž pro celou rodinu

Většina pláže se pyšní mělkou vodou, která je ideální pro rodiny s dětmi. Moře je krásně teplé a tyrkysové, takže si koupání užijete dosyta.

Dostupnost a vybavení

Dostat se na Cala Luna není úplně jednoduché. Můžete se vydat na dlouhou pěší túru z Balnea v Cala Fuili, nebo využít plavbu lodí z přístavu Cala Gonone nebo nedaleké pláže Marina di Orosei.

V létě je Cala Luna velmi oblíbená, takže se připravte na větší počet turistů. Na pláži najdete malou kavárnu s barem a možnost pronájmu lehátek.

Kdy vyrazit

Nejlepší čas na návštěvu Cala Luna je od května do října. V tomto období je počasí ideální a moře krásně teplé. Mějte ale na paměti, že v červenci a srpnu je pláž nejrušnější.

Tropea

Chcete zažít dokonalou italskou dovolenou na pláži? Pak zamiřte do Tropey, malebného letoviska na Pobřeží bohů (Costa degli Dei). Podél tyrkysového moře se táhnou kilometry písečných pláží, které uspokojí i ty nejnáročnější turisty.

Centrální pláže

Přímo pod historickým centrem Tropey najdete centrální pláže. Dělí je klášterní pevnost Svaté Marie. Jemný písek a křišťálově čistá voda s viditelnou podmořskou faunou a flórou vás uchvátí. V blízkosti pevnosti se nachází parkoviště, ale za poplatek. Podél pobřeží najdete i bezplatná parkoviště.

Pláže Rotonda a Cannone nabízí skvělou infrastrukturu s vodními toaletami, kavárnami, pizzeriemi a půjčovnami plážového vybavení. Dno je písčito-oblázkové s pozvolným sestupem do hloubky, takže je ideální pro plavce všech úrovní.

Klidnější zákoutí

Toužíte po klidnější atmosféře? Vydejte se na pláže Linguata, Grotte del Cavaliere nebo Convento. Čím dále od centra, tím méně rušno bude. Nezapomeňte se projít po pláži a najít si ideální místečko pro relaxaci.

Pláž Convento v zátoce mezi útesy uchvátí svou klidnou atmosférou a krásnou scenérií. Pláž Grotte del Cavaliere s jeskyněmi a bohatým podmořským životem je zase rájem pro potápěče.

Tipy pro nezapomenutelnou dovolenou

 • Pláže v Tropea jsou oblíbené u Italů i turistů z celého světa. Pokud se chystáte na dovolenou s malými dětmi, zvažte jinou destinaci. V Tropee je v létě rušno, horko a hmyz, což může být pro děti nepříjemné.
 • Nejlepší čas na návštěvu Tropey je od května do října. V tomto období je počasí ideální a moře krásně teplé. Mějte ale na paměti, že v červenci a srpnu je na plážích nejvíce lidí.

Tuerredda (Sardinie)

Další ukázková pláž nese název Tuerreddu. Jedná se o klenot jihozápadního pobřeží Sardinie. Tato pohádková zátoka s křišťálově čistou vodou, jemným zlatým pískem a středomořským aroma vás uchvátí na první pohled.

Oáza klidu a krásy

Představte si tyrkysové moře, které se líně omývá o zlatavý písek, v dáli se tyčí zelený ostrůvek Isola di Tuerredda, a na obzoru se rýsuje historická rozhledna. Pláž Tuerredda je oázou klidu a krásy, kde si odpočinete od shonu všedních dnů.

Vodní radovánky pro všechny

Díky klidnému moři a bohatému podmořskému životu je Tuerredda ideální pro šnorchlování, potápění a vodní sporty. Můžete se vydat na plavbu ke skalnatému ostrovu, projet se na kajáku nebo si jen tak zaplavat v průzračné vodě.

Služby a vybavení

Na pláži najdete všechno, co potřebujete pro pohodlnou dovolenou: parkování, pronájem lehátek a slunečníků, restaurace, bary a půjčovnu vodních sportů. Můžete se ubytovat v komfortních apartmánech přímo na břehu a vychutnávat si krásný výhled na moře.

Tipy pro nezapomenutelnou dovolenou

 • Nejlepší čas na návštěvu Tuerreddy je od května do října. V tomto období je počasí ideální a moře krásně teplé. Mějte ale na paměti, že v červenci a srpnu je na pláži nejvíce lidí.

Scala Dei Turchi (Sicilie)

Chystáte se za plážováním na Siciálii? Pak zamiřte na Scala Dei Turchi, pohádkové místo, kde se tyčí monumentální útes z bílého vápence a smaragdové moře se snoubí s jemným zlatým pískem.

Přírodní schodiště k moři

Skalní masiv Scala Dei Turchi připomíná schody k nebi a uchvátí vás svou majestátností. Můžete se vydat na exkurzi po útesu a kochat se panoramatickým výhledem na moře, nebo si jen tak odpočinout na pláži a nasávat klidnou atmosféru.

Vodní radovánky a sicilské speciality

Moře u Scala Dei Turchi je křišťálově čisté a ideální pro koupání, šnorchlování a potápění. Můžete si užít plavbu lodí a prozkoumat malebné zátoky v okolí.

Na pláži najdete vynikající restaurace, kde si vychutnáte lahodná sicilská jídla. Ochutnejte špagety s škeblemi, smaženého tuňáka, mušlovou polévku nebo mořský salát. Jedná se o zdejší speciality.

Tipy pro nezapomenutelnou dovolenou

 • Nejlepší čas na návštěvu Scala Dei Turchi je od května do října. V tomto období je počasí ideální a moře krásně teplé. Mějte ale na paměti, že v červenci a srpnu je na pláži nejvíce lidí.
 • Na Scala Dei Turchi se dostanete autobusem z Porto Empedocle nebo soukromým autem. U pláže se nachází parkoviště, které je v létě rychle zaplněné.

Cala Mariolu (Sardinie)

Pláž Cala Mariolu je tak trochu tajemný klenot na pobřeží Sardinie. Tato pohádková zátoka obklopená mohutnými útesy a omývaná smaragdovým mořem vás uchvátí svou krásou.

Pláž snů přivítá každého

Jemný růžovo-bílý štěrk na pláži je příjemný na dotek a mělké moře s pozvolným sestupem je ideální pro rodiny s dětmi. Můžete se zde koupat, šnorchlovat a obdivovat pestrobarevné ryby v křišťálově čisté vodě.

Přírodní krása a klidná atmosféra

Cala Mariolu je opravdová perla Sardinie. Obklopuje ji bujná vegetace a tyčícími se útesy. Nabízí klidné útočiště od ruchu všedních dnů. Můžete se zde procházet po pláži, relaxovat na slunci a nasávat krásu okolní přírody.

Dostupnost a tipy pro nezapomenutelnou dovolenou

Na Cala Mariolu se nejlépe dostanete lodí z Cala Gonone nebo Santa Maria Navarrese. Cesta lodí vám umožní kochat se úchvatnými výhledy na pobřeží. Pokud máte rádi adrenalin, doporučujeme se vydat na turistickou stezku, která vede k pláži.

Nejlepší čas na návštěvu Cala Mariolu je od května do října. V tomto období je počasí ideální a moře krásně teplé. Mějte ale na paměti, že v červenci a srpnu je na pláži nejvíce lidí.

Tipy:

 • Pokud chcete na Cala Mariolu zažít klid, vydejte se tam mimo hlavní sezónu.
 • Vezměte si s sebou opalovací krém, sluneční brýle a klobouk. Na pláži není žádný stín.
 • Můžete si pronajmout šnorchl a potápěčské vybavení. V Cala Mariolu je krásný podmořský svět.
 • Nezapomeňte si vzít fotoaparát. Cala Mariolu je jedno z nejkrásnějších míst na Sardinii.

Cefalu (Sicílie)

Cefalu je malebné městečko na Sicílii, kde se tyrkysové moře snoubí s jemným pískem a středomořskou atmosférou. Proč se vydat právě zde?

Pláž pro celou rodinu

1,5 km dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře je ideální pro rodiny s dětmi. Můžete se zde koupat, opalovat, hrát hry a vychutnávat si příjemné teplo moře.

Promenáda a ruch velkoměsta

Pláž se táhne podél malebné promenády Giuseppe Giardiny, kde se večer můžete vydat na procházku a nasát atmosféru sicilského života. V hlavní sezóně (červenec a srpen) je pláž plná turistů snad z celého světa, ale i tak si zde najdete klidné místečko pro relaxaci.

Divoké pláže a historické památky

Pokud hledáte klidnější zákoutí, vydejte se na divoké pláže v okrajových částech Cefalu. A pro milovníky historie je tu katedrála Duomo, Palazzo Maria a Osterio Magno – středověké klenoty, které vás uchvátí svou krásou.

Tipy pro nezapomenutelnou dovolenou

 • Nejlepší čas na návštěvu Cefalu je od května do října. V tomto období je počasí ideální a moře krásně teplé.
 • Pokud chcete klidnější dovolenou, vydejte se do Cefalu mimo hlavní sezónu.
 • Vezměte si s sebou opalovací krém, sluneční brýle a klobouk. Na pláži není žádný stín.
 • Dají se zde pronajmout slunečníky a lehátka.
 • Nezapomeňte si vzít fotoaparát. Cefalu je jedno z nejkrásnějších míst na Sicílii.

Isola Bella (Sicílie)

taormina giardininaxos messina isolabella sicilia sicily italia italy landscape wallpaper castielli travel creative commons zero cc0 cc facebook bebo news today oggi panoramio flickr googleearth maps geotagged wiki wikipedia

Hledáte pláž s tyrkysovou vodou a malebnou atmosférou? Pak zamiřte na Isola Bella, oblázkovou perlu poblíž centra Taorminy. Tato přírodní rezervace vás uchvátí svou krásou a klidnou atmosférou.

Pláž pro milovníky slunce i dobrodruhy

Levá strana pláže je vybavena vším potřebným pro pohodlnou dovolenou: lehátky, slunečníky, sprchami a toaletami. Můžete si zde zaplavat v křišťálově čistém moři, opalovat se a vychutnávat si klidnou atmosféru. Pravá strana pláže je divočejší a klidnější. Je ideální pro milovníky šnorchlování a potápění.

Ostrov Isola Bella a další aktivity

Úzkou šíjí je s pláží spojen ostrov Isola Bella, který je rájem pro milovníky přírody. Můžete se zde projít malebnou vegetací a pozorovat mořský život. Na pláž se dostanete autobusem z centra Taorminy nebo lanovkou.

Tipy pro nezapomenutelnou dovolenou

 • Nejlepší čas na návštěvu Isola Bella je od května do října. V tomto období je počasí ideální a moře krásně teplé.
 • Pokud chcete klidnější dovolenou, vydejte se na Isola Bella mimo hlavní sezónu.
 • Vezměte si s sebou opalovací krém, sluneční brýle a klobouk. Na pláži není žádný stín.
 • Můžete si pronajmout lehátka a slunečníky.
 • Nezapomeňte si vzít fotoaparát. Isola Bella je jedno z nejkrásnějších míst na Sicílii.
 • Vydejte se na výlet na ostrov Isola Bella.
 • Vyzkoušejte si zde šnorchlování nebo potápění.
 • Pláž je oblázková, takže si vezměte pohodlnou obuv.
 • Dno moře je kamenité, proto buďte opatrní při vstupu do vody.
 • Na pláži není mnoho stínu, proto se nezapomeňte chránit před sluncem.

San Fruttuoso

Hledáte dokonalé útočiště před shonem všedních dnů? Pak zamiřte do San Fruttuosa, kouzelné zátoky na italském pobřeží. Tato oblázková pláž s křišťálově čistým mořem a malebnou scenérií vás uchvátí na první pohled.

Pláž pro celou rodinu

Pozvolný vstup do moře, mělká voda a ploché dno dělají z pláže San Fruttuoso ideální místo pro rodiny s dětmi. Můžete se zde koupat, opalovat, hrát hry a vychutnávat si klidnou atmosféru.

Vodní radovánky a další aktivity

Pro ty, kteří hledají aktivnější dovolenou, jsou zde půjčovna lodí, potápěčské centrum a mnoho dalších vodních sportů. Můžete si užít výlet na lodí, prozkoumat podmořský svět a ochutnat lahodná jídla v místních restauracích.

Dobře rozvinutá infrastruktura

Na pláži najdete všechno, co potřebujete pro pohodlnou dovolenou: lehátka, slunečníky, sprchy a toalety. Můžete se projít po promenádě a kochat se krásou okolní přírody.

Tipy pro nezapomenutelnou dovolenou

 • Nejlepší čas na návštěvu San Fruttuoso je od května do října. V tomto období je počasí ideální a moře krásně teplé.
 • Pokud chcete klidnější dovolenou, vydejte se do San Fruttuoso mimo hlavní sezónu.
 • Vezměte si s sebou opalovací krém, sluneční brýle a klobouk. Na pláži není mnoho stínu.
 • Jsou zde dostupná lehátka a slunečníky.
 • Nezapomeňte si vzít fotoaparát. San Fruttuoso patří k nejfotogeničtějším místům v Itálii.
 • Vydejte se na výlet lodí.
 • Vyzkoušejte si potápění nebo šnorchlování.

Lama Monachile

Hledáte pláž s tyrkysovou vodou a dramatickou scenérií? Pak zamiřte do Lama Monachile, malebné zátoky v Polignano a Mare. Tato oblázková pláž, obklopená úchvatnými útesy, je nejfotogeničtějším místem na pobřeží Apulie a držitelem Modré vlajky.

Pláž pro milovníky krásy a adrenalinu

Lama Monachile je ideální pro koupání, opalování a obdivování úchvatné průzračné vody. Můžete se zde také potápět, šnorchlovat a zkoušet skoky z útesů v rámci Red Bull Cliff Diving.

Dostupnost a vybavení

Na pláž se snadno dostanete pěšky z centra Polignano a Mare nebo autem. Najdete zde půjčovny lehátek a slunečníků, obchody, kavárny a restaurace.

Tipy pro nezapomenutelnou dovolenou

 • Nejlepší čas na návštěvu Lama Monachile je od května do října. V tomto období je počasí ideální a moře krásně teplé.
 • Pokud chcete klidnější dovolenou, vydejte se do Lama Monachile mimo hlavní sezónu.
 • Vezměte si s sebou opalovací krém, sluneční brýle a klobouk. Na pláži není mnoho stínu.
 • Můžete si pronajmout lehátka a slunečníky.
 • Nezapomeňte si vzít fotoaparát. Lama Monachile je jedno z nejkrásnějších míst v Apulii.
 • Vyzkoušejte si potápění nebo šnorchlování.
 • Sledujte Red Bull Cliff Diving.

Další tipy:

 • Projděte se po starém městě Polignano a Mare a ochutnejte místní speciality.
 • Navštivte nedaleké jeskyně Grotta Palazzese.
 • Vydejte se na výlet do Alberobello.

La Pelosa (Sardinie)

La Pelosa je jako kousek Karibiku na Sardinii. Tato pláž s bílým pískem a tyrkysovou vodou vás uchvátí svou krásou a luxusní atmosférou.

Pláž pro celou rodinu

Jemný písek, pozvolný vstup do moře a mělká voda dělají z La Pelosa ideální místo pro rodiny s dětmi. Můžete se zde koupat, opalovat, hrát hry a vychutnávat si klidnou atmosféru.

Ochrana před větrem a davy turistů

Pláž je chráněna ostrovem Asinara před silným větrem, takže si zde užijete teplé a pohodlné počasí po celý rok. Hlavní sezóna trvá od května do října, v srpnu je ale na pláži nejvíce turistů.

Dostupnost a vybavení

Na La Pelosa se snadno dostanete z města Stintino na severozápadě Sardinie. K dispozici jsou kyvadlové autobusy a možnost pronájmu auta. Na pláži najdete všechno, co potřebujete pro pohodlnou dovolenou: lehátka, slunečníky, sprchy a toalety.

Tipy pro nezapomenutelnou dovolenou

 • Nejlepší čas na návštěvu La Pelosa je od května do října. V tomto období je počasí ideální a moře krásně teplé.
 • Pokud chcete klidnější dovolenou, vydejte se na La Pelosa mimo hlavní sezónu.
 • Vezměte si s sebou opalovací krém, sluneční brýle a klobouk. Na pláži není mnoho stínu.
 • Můžete si zde pronajmout lehátka a slunečníky.
 • Nezapomeňte si vzít fotoaparát. La Pelosa je jedno z nejkrásnějších míst na Sardinii.
 • Vydejte se na výlet lodí na ostrov Asinara.

Další tipy:

 • Projděte se po starobylém městě Stintino a ochutnejte místní speciality.
 • Navštivte nedaleké jeskyně Grotta della Pelosa.
 • Vydejte se na výlet do Alghera.

Torre Guaceto

Italská pláž s tyrkysovou vodou, bílým pískem a klidnou atmosférou? Popisu odpovídá Torre Guaceto – přírodní rezervace v Apulii. Tato pláž s dunami, útesy a staletými olivami vás uchvátí svou krásou a jedinečnou atmosférou.

Pláž pro milovníky relaxace i aktivního odpočinku

Torre Guaceto nabízí několik odlehlých zátok, kde si můžete odpočinout od shonu všedních dnů. Můžete se zde koupat, opalovat, hrát hry, plavit se na lodi, potápět se a prozkoumávat krásy podmořského světa.

Dostupnost a vybavení

Na pláž se snadno dostanete z Carovigno a Brindisi. K dispozici jsou bary, restaurace, půjčovny plážového vybavení a sportovního vybavení. Lidé se zdravotním postižením si zde mohou užít speciální zařízení, které jim usnadní přístup k moři.

Tipy pro nezapomenutelnou dovolenou

 • Nejlepší čas na návštěvu Torre Guaceto je od května do října. V tomto období je počasí ideální a moře krásně teplé.
 • Pokud chcete klidnější dovolenou, vydejte se do Torre Guaceto mimo hlavní sezónu.
 • Vezměte si s sebou opalovací krém, sluneční brýle a klobouk. Na pláži není mnoho stínu.
 • Můžete si zde pronajmout lehátka a slunečníky.
 • Nezapomeňte si vzít fotoaparát. Torre Guaceto je jedno z nejkrásnějších míst v Apulii.
 • Vydejte se na výlet lodí po rezervaci.
 • Vyzkoušejte si zde potápění nebo šnorchlování.
 • Navštivte aragonskou strážní věž.

Další tipy:

 • Projděte se po dunách.
 • Navštivte nedaleké město Ostuni.
 • Vydejte se na výlet do Alberobello a ochutnejte místní speciality.

San Vito Lo Capo (Sicílie)

Dokonalou pláž, která vám vyrazí dech, najdete také v San Vito Lo Capo, malebné zátoce na Sicílii. Tato pláž s bílým pískem a azurovou vodou vás uchvátí svou krásou a luxusní atmosférou.

Pláž pro celou rodinu

Pozvolný vstup do moře, mělká voda a jemný písek dělají ze San Vito Lo Capo ideální místo pro rodiny s dětmi. Můžete se zde koupat, opalovat, hrát hry a vychutnávat si klidnou atmosféru.

Aktivní zábava a relaxace

Na pláži si užijete mnoho aktivit: surfování, potápění, létání na kluzáku a mnoho dalších. Pro ty, kteří hledají klidnější dovolenou, jsou tu hřiště pro děti, místa pro piknik a malebné procházky po pobřeží.

Dostupnost a vybavení

Na pláž se snadno dostanete z Palerma autobusem nebo autem. Najdete zde všechno, co potřebujete pro pohodlnou dovolenou: lehátka, slunečníky, sprchy a toalety.

Tipy pro nezapomenutelnou dovolenou

 • Nejlepší čas na návštěvu San Vito Lo Capo je od května do října. V tomto období je počasí ideální a moře krásně teplé.
 • Pokud chcete klidnější dovolenou, vydejte se do San Vito Lo Capo mimo hlavní sezónu.
 • Vezměte si s sebou opalovací krém, sluneční brýle a klobouk. Na pláži není mnoho stínu.
 • Můžete si pronajmout lehátka a slunečníky.
 • Nezapomeňte si vzít fotoaparát. San Vito Lo Capo je jedno z nejkrásnějších míst na Sicílii.
 • Vydejte se na výlet lodí, vyzkoušejte si potápění nebo šnorchlování.
 • Navštivte Riserva Naturale dello Zingaro.

Další tipy:

 • Projděte se po malebném městečku San Vito Lo Capo a ochutnejte místní speciality.
 • Navštivte kostel Santuario di San Vito.
 • Vydejte se na výlet do Erice.

Marina Piccola

Marina Piccola je malebná zátoka na ostrově Capri. Tato pláž s azurovou vodou a oblázky vás dostane svou přirozenou krásou a nevšední atmosférou.

Pláž pro milovníky krásy a klidu

Klidná voda, pozvolný vstup do moře a jemné oblázky dělají z Marina Piccola ideální místo pro rodiny s dětmi. Můžete se zde koupat, opalovat, hrát hry a vychutnávat si klidnou atmosféru.

Fotografie jako z pohlednice a luxusní dovolená

Dominantou pláže je neuvěřitelně azurová voda a krásné skalní útvary, které vám poslouží jako dokonalá kulisa pro vaše fotografie. Můžete pózovat na pozadí barevných útesů, útesů Faraglioni nebo luxusních vil, kde rádi tráví čas novomanželé na svatební cestě.

Dostupnost a vybavení

Na pláž se snadno dostanete pěšky, autobusem, lodí nebo taxíkem. Najdete zde lehátka, slunečníky a sprchy. Vstup do placené zóny s lehátky a salonky se pohybuje okolo 20 eur.

Tipy pro nezapomenutelnou dovolenou

 • Nejlepší čas na návštěvu Marina Piccola je od května do října. V tomto období je počasí ideální a moře krásně teplé.
 • Pokud chcete klidnější dovolenou, vydejte se do Marina Piccola mimo hlavní sezónu.
 • Vezměte si s sebou opalovací krém, sluneční brýle a klobouk. Na pláži není mnoho stínu.
 • Nezapomeňte si vzít fotoaparát. Marina Piccola je jedno z nejkrásnějších míst na Capri.
 • Vydejte se na výlet lodí okolo ostrova a vyzkoušejte si šnorchlování.
 • Navštivte Anacapri.

Další tipy:

 • Projděte se po Via Krupp, která nabízí úchvatné panoramatické výhledy.
 • Ochutnejte místní speciality v některé z restaurací v Marina Piccola.
 • Navštivte jeskyni Grotta Azzurra.
 • Vydejte se na túru na Monte Solaro.

Princova pláž (Sardinie)

Hledáte okouzlující pláž na Sardinii, kde si užijete luxusní dovolenou jako filmová hvězda? Pak zamiřte na Princovu pláž neboli Spiaggia del Principe, klenot Smaragdového pobřeží na Sardinii.

Vysněné místo prince i celebrit

Pláž Spiaggia del Principe nese jméno prince Karima Aga Chána, který si toto kouzelné zákoutí oblíbil. Není divu – jemný písek se třpytí na slunci a azurové moře láká k osvěžujícímu koupání. Odlehlé zátoky, obklopené skalnatými útesy, připomínají norské fjordy a dodávají pláži tajemnou atmosféru.

Kdy na Spiaggia del Principe vyrazit?

Hlavní sezóna trvá od července do srpna, kdy se pláž zaplní celebritami a turisty. Ceny v tomto období stoupají a klid na pláži byste hledali marně. Pokud preferujete klidnější atmosféru a nižší ceny, ideální je jaro nebo podzim. V tomto období si užijete teplé počasí a klidné moře bez davů turistů. Princova pláž je ideální pro rodiny s dětmi – pozvolný vstup do moře a dostatek prostoru pro hry zaručí bezstarostnou dovolenou.

Co na Spiaggia del Principe dělat?

Kromě koupání a opalování si užijete šnorchlování, potápění a rybaření v křišťálově čisté vodě. V okolí pláže najdete kavárny, kluby a restaurace, kde si vychutnáte lahodná italská jídla a osvěžující drinky.

Tipy pro nezapomenutelnou dovolenou:

 • Na pláž se dostanete autem, jachtou nebo jinou námořní dopravou. Parkování v hlavní sezóně může být problematické.
 • V okolí pláže najdete širokou nabídku hotelů, apartmánů a vil. Ceny se liší v závislosti na sezóně a lokalitě.
 • Kromě koupání a opalování si užijete šnorchlování, potápění, rybaření, výlety lodí a další aktivity.
 • V okolí pláže se nachází několik historických památek a malebných vesniček, které stojí za návštěvu
Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování, Evropa,

Poslední aktualizace:  14. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky