Netradiční ubytování? Tipy na originální a luxusní hotely – bývalá vězení

Adam Valový
2. dubna 2024
20 minut čtení

Už vás nebaví fádní hotely a toužíte po něčem originálním a vzrušujícím? Pak zamiřte do jednoho z luxusních hotelů, které dříve sloužily jako vězení! Že žádný takový neznáte? My vám jich naservírujeme rovnou deset.

V tomto článku vám představíme deset fascinujících hotelů, které vám zaručeně zajistí nezapomenutelný zážitek. Projdete se po chodbách, kde kdysi kráčeli odsouzenci, a přespíte v celách, které dříve skrývaly tajemství a kriminální historky.

Ale nebojte se, žádnou hrůzu nečekejte! Hotely prošly rozsáhlou rekonstrukcí a dnes nabízí velmi komfortní ubytování v elegantních pokojích s veškerým moderním vybavením. Takže se připravte na noc plnou historie, luxusu a nevšedních zážitků!

Obsah

Hotel Malmaison v Oxfordu

Luxusní ubytování s netradiční atmosférou – to je hotel Malmaison v Oxfordu ve Velké Británii. Tento unikátní hotel se nachází v budově bývalého vězení z 19. století, která byla kompletně zrekonstruována a přeměněna na moderní hotel s elegantním designem.

Moderní komfort v historické budově

Pokoje v hotelu Malmaison jsou prostorné a vybavené vším, co potřebujete pro pohodlný pobyt. Nechybí pohodlné postele, vlastní koupelna s luxusní toaletou, Wi-Fi připojení, TV a další vybavení, které od nadstandardního ubytování čekáte. V budově se nachází také fitness centrum, sauna, restaurace s vynikající kuchyní a bar s příjemnou atmosférou.

Jedinečná atmosféra s odkazem na minulost

I když hotel Malmaison prošel rozsáhlou rekonstrukcí, stále si zachovává trochu ze své historické atmosféry. Budova sloužila jako vězení po mnoho let a zažila mnoho dramatických událostí. Exteriér hotelu se zachoval v původní podobě, takže si prohlédnete masivní zdi a mříže, které kdysi věznily stovky lidí. Interiéry hotelu jsou však moderní a elegantní, nicméně stále si zachovávají některé prvky původní vězeňské architektury – například úzká schodiště a chodby.

Skvělá poloha v centru Oxfordu

Hotel Malmaison se nachází v centru Oxfordu, v blízkosti univerzity a dalších památek. V okolí najdete také mnoho restaurací, kaváren a obchodů.

Ať už se rozhodnete pro pobyt v hotelu Malmaison z jakéhokoli důvodu, jedno je jisté – na tuto dovolenou jen tak nezapomenete.

Tipy pro netradiční zážitek:

 • Projděte si prohlídku hotelu s průvodcem, který vám poví o jeho historii a slavných vězních.
 • Vychutnejte si lahodnou večeři v hotelové restauraci s výhledem na historické památky.
 • Večer si dejte drink v hotelovém baru a povídejte si s ostatními hosty.
 • Pořiďte si fotky v elegantním interiéru hotelu a na pozadí historické fasády.
 • Navštivte univerzitu v Oxfordu a další památky v okolí hotelu.

Hotel Malmaison v Oxfordu je vskutku jedinečným místem, které ve vás zaručeně zanechá nezapomenutelný dojem. Pokud hledáte ubytování, které je komfortní, stylové a zároveň hlasitě odkazuje na vezeňskou historii, právě jste ho našli!

Hotel Alcatraz v Kaiserslauternu

Další netradiční zážitek a vskutku originální dovolenou garantuje ubytování v hotelu Alcatraz v Kaiserslauternu v Německu. Unikátní ubytování se nachází v budově bývalého vězení, kde byli uvězněni někteří z nejnebezpečnějších zločinců.

Ponořte se do atmosféry minulosti

Hotel Alcatraz se nachází na jihu spolkové země Rheinland-Pfalz a nabízí hostům jedinečnou možnost zažít na vlastní kůži život za mřížemi. Pokoje jsou autentické vězeňské cely s malými mřížovanými okny, kde kdysi pobývali kriminálníci. Dokonce i toalety jsou zachovány v původním stavu a nacházejí se hned vedle postele.

Pocit vězně na jeden den (nebo noc)

Každý host hotelu Alcatraz obdrží místo županu pruhované pyžamo, které si musí obléct. Snídani vám ráno hodí přes malé okénko ve dveřích, tak jako se to dělalo v pravém vězení. Pokud vám tento způsob ubytování připadá příliš extrémní, hotel nabízí i standardní pokoje, které se nacházejí v jiné části budovy.

Atrakce v okolí hotelu

Kromě netradičního ubytování se v Kaiserslauternu a jeho okolí nachází mnoho dalších atrakcí, které stojí za to navštívit. Můžete se například projít po historickém centru města, navštívit Kaiserslauternký hrad nebo se vydat na výlet do malebného Pfälzerwaldu.

Tipy pro netradiční zážitek:

 • Projděte si hotelové muzeum a dozvíte se více o historii vězení.
 • Rezervujte si prohlídku s průvodcem, který vám poví tajemné příběhy o bývalých vězních.
 • Vyzkoušejte si „vězeňský“ oběd v hotelové restauraci.
 • Večer si zahrajte deskové hry s vězeňskou tematikou.
 • Pořiďte si fotky v pruhovaném pyžamu před mřížovaným oknem.

Hotel Alcatraz v Kaiserslauternu je místem, na které budete vzpomínat ještě dlouho. Pokud toužíte po originálním zážitku a nevadí vám trocha adrenalinu, jděte do toho!

Hotel Löwengraben v Lucernu

Preferujete luxusní ubytování, ovšem s netradiční atmosférou? Pak si zamilujete hotel Löwengraben v Lucernu ve Švýcarsku. Tento unikátní hotel se nachází v budově bývalého vězení, která byla postavena před půl stoletím a na první pohled působí poněkud strašidelně. Uvnitř se však skrývají luxusní a komfortní apartmány, které uspokojí i ty nejnáročnější hosty.

Jedinečný design a historická atmosféra

Každý apartmán v hotelu Löwengraben je originální a zařízený v individuálním designu. Najdete zde moderní i rustikální prvky, které se snoubí s historickou atmosférou vězeňské budovy. Původní mříže na oknech a škvíry ve dveřích, kterými se kdysi prostrkávaly vězňům misky s jídlem, dodávají interiéru jedinečný charakter a nenechají vás zapomenout na historii tohoto místa.

Luxusní komfort a moderní vybavení

I když se hotel Löwengraben nachází v bývalé věznici, hosté se mohou těšit na maximální komfort a moderní vybavení. Apartmány jsou prostorné a vybavené vším, co potřebujete pro pohodlný pobyt. Nechybí pohodlné postele, vlastní koupelna, Wi-Fi připojení, TV a další libůstky, na které mohli svého času vězni zapomenout.

Skvělá poloha v centru Lucernu

Hotel Löwengraben se nachází v samém centru Lucernu, v blízkosti Kapellbrücke, Löwendenkmalu a dalších památek. V okolí najdete také mnoho restaurací, kaváren a obchodů.

Tipy pro netradiční zážitek:

 • Projděte si historické centrum Lucernu a navštivte jeho památky.
 • Vydejte se na plavbu po Lucernském jezeře.
 • Vychutnejte si lahodnou večeři v hotelové restauraci.
 • Večer si dejte drink v hotelovém baru a povídejte si o historii vězení.
 • Pořiďte si fotky v apartmánu s mřížovanými okny a škvírou ve dveřích.
 • Pokud tedy toužíte po vězeňském zážitku v komfortním balení, pak je Hotel Löwengraben trefou do černého.

Hostel Celica v Lublani

Hodilo by se vám ubytování v Lublani, které je stylové, historické a zároveň cenově dostupné? Pak by vám mohl padnout do oka Hostel Celica. Nachází se v budově bývalého vězení z 19. století, která byla přeměněna na moderní hostel s jedinečnou atmosférou.

Interiér hostelu Celica navrhlo 80 umělců z celého světa, takže každý pokoj je originální umělecké dílo. Najdete zde fresky, sochy, instalace a další umělecké prvky, které dodávají hostelu jedinečný charakter. Bývalé vězeňské cely byly přeměněny na pohodlné pokoje, které si zachovaly původní mříže na oknech a těžké dveře. To vše vytváří fascinující spojení historie a moderního umění.

Cenově dostupné ubytování pro různé skupiny

Hostel Celica nabízí ubytování v dvoulůžkových pokojích i v pokojích pro 3, 4, 7 a 12 osob. Díky tomuto širokému výběru je ideální pro různé skupiny, od párů a backpackerů až po rodiny a studentské skupiny. Ceny jsou sice o něco vyšší než v běžných hostelech, ale stále dostupné, zvlášť když vezmete v potaz jedinečnou atmosféru a design hostelu.

Skvělá poloha v centru Lublaně

Hostel Celica se nachází v centru Lublaně, v blízkosti hlavního náměstí Prešerenov trg a dalších památek. V okolí najdete také mnoho restaurací, kaváren a obchodů.

Tipy pro netradiční zážitek:

 • Projděte si historické centrum Lublaně a navštivte jeho památky.
 • Vydejte se na prohlídku hostelu a dozvíte se více o jeho historii a designu.
 • Vychutnejte si lahodnou večeři v hotelové restauraci.
 • Večer si dejte drink v hotelovém baru a povídejte si s ostatními hosty.
 • Pořiďte si fotky v unikátním interiéru hostelu.
 • Hostel Celica v Lublani patří mezi jedinečná místa, na která člověk vzpomíná celý život. Nepropásněte příležitost a ochutnejte pořádnou porci vězeňské historie v unikátním balení.

Katajanokka v Helsinkách

Další horký tip na komfortní ubytování s netradiční atmosférou je hotel Katajanokka v Helsinkách ve Finsku. Tento unikátní hotel se nachází v budově bývalého vězení z 19. století, která byla kompletně zrekonstruována a přeměněna na moderní ubytování s elegantním designem.

Moderní komfort v historické budově

Pokoje v hotelu Katajanokka jsou prostorné a vybavené vším, co potřebujete pro pohodlný pobyt. Nechybí pohodlné postele, vlastní koupelna, Wi-Fi připojení, TV a další. V hotelu najdete také posilovnu, saunu, restauraci s vynikající kuchyní a krásný park, kde si můžete odpočinout.

Jedinečná atmosféra s odkazem na minulost

I když hotel Katajanokka prošel rozsáhlou rekonstrukcí, stále si zachovává něco z historické atmosféry. Interiér je hravý a barevný, s pruhovanými koberci a zářivými stěnami, ale zároveň respektuje historii budovy. Pokud vás zajímá, jak vypadalo vězení před rekonstrukcí, máte možnost prohlédnout si jednu z cel, která byla zachována v původním stavu.

Skvělá poloha v centru Helsinek

Hotel Katajanokka se nachází v centru Helsinek, v blízkosti katedrály Uspenski, Senátního náměstí a dalších památek. V okolí najdete také mnoho restaurací, kaváren a obchodů.

Tipy pro netradiční zážitek:

 • Projděte si historické centrum Helsinek a navštivte jeho památky.
 • Vydejte se na prohlídku hotelu a dozvíte se více o jeho historii.
 • Vychutnejte si lahodnou večeři v hotelové restauraci a ochutnejte vězeňskou polévku.
 • Večer si dejte drink v hotelovém baru a povídejte si s ostatními hosty.
 • Pořiďte si fotky v barevném interiéru hotelu a v zachovalé vězeňské cele.

Hotel Katajanokka v Helsinkách je další položkou na seznamu „must visit“. Pokud si tedy zakládáte na originálním ubytování s historickým pozadím.

Hotel Långholmen ve Stockholmu

Proč si rezervovat ubytování v hotelu Långholmen ve Stockholmu ve Švédsku? Tento unikátní hotel se nachází v budově bývalého královského vězení, která byla postavena v 19. století a sloužila až do roku 1975. Znamená to, že zaručuje originální zážitek nejen pro fanoušky krimi žánru.

Ponořte se do atmosféry minulosti

Hotel Långholmen nabízí hostům jedinečnou možnost zažít život za mřížemi. Většina pokojů je jednolůžková a vybavena sprchovým koutem, toaletou, televizí a telefonem. Pokoje se takřka neliší od těch opravdových švédských vězeňských cel, které se proslavily jako jedny z nejpohodlnějších na světě.

Velká popularita a nutnost rezervace

Hotel Långholmen se těší velké popularitě a pokoje jsou často rezervované dopředu. Pokud se chcete v tomto netradičním hotelu ubytovat, doporučujeme včasnou rezervaci.

Atrakce v okolí hotelu

V okolí hotelu Långholmen se nachází mnoho atrakcí, které stojí za to navštívit. Můžete se například projít po ostrově Långholmen, navštívit muzeum vězeňství nebo se vydat na plavbu po jezeře Mälaren.

Tipy pro netradiční zážitek:

 • Projděte si prohlídku s průvodcem, který vám poví tajemné příběhy o bývalých vězních.
 • Rezervujte si večeři v hotelové restauraci, která se nachází v bývalé vězeňské jídelně.
 • Večer si zahrajte deskové hry s vězeňskou tematikou.
 • Pořiďte si fotky v pruhovaném pyžamu před mřížovaným oknem.
 • Navštivte muzeum vězeňství a dozvíte se více o historii vězení.

Hotel Långholmen ve Stockholmu je zkrátka velmi zajímavé místo, které může z vašeho pobytu vydolat ještě více zážitků.

Hotel Karosta Prison v Liepāji

Za dalším netradičním zážitkem a zpestřením dovolené můžete do hotelu Karosta Prison v Liepāji v Lotyšsku. Tento unikátní hotel se nachází v budově bývalého vězení z 19. století, která skrývá bohatou a ponurou historii.

Ponořte se do atmosféry minulosti

Hotel Karosta Prison nabízí hostům jedinečnou možnost zažít život za mřížemi. Budova sloužila jako nemocnice, vězení a za sovětské okupace i jako strážnice. Interiéry hotelu se od té doby téměř nezměnily, takže na vás v pokojích čeká autentická atmosféra s drsným nábytkem, bez koupelny a WC a s holými matracemi na postelích.

Návrat do minulosti s komfortem

I když se hotel Karosta Prison snaží co nejvíce zachovat původní drsnou atmosféru, hosté se mohou těšit na základní komfort. V ceně ubytování je zahrnuta snídaně a Wi-Fi připojení. V budově hotelu se nachází také bar a restaurace, kde si můžete vychutnat chutné jídlo a pití.

Atrakce v okolí hotelu

V okolí hotelu Karosta Prison se nachází mnoho atrakcí, které stojí za to navštívit. Můžete se například projít po historické čtvrti Karosta, navštívit Severní molo s krásným výhledem na moře nebo se vydat na výlet do Liepājského jezera.

Tipy pro netradiční zážitek:

 • Projděte si prohlídku s průvodcem, který vám poví tajemné příběhy o bývalých vězních.
 • Rezervujte si večeři v hotelové restauraci, která se nachází v bývalé vězeňské jídelně.
 • Večer si zahrajte deskové hry s vězeňskou tematikou.
 • Pořiďte si fotky v autentickém prostředí bývalého vězení.
 • Navštivte muzeum Karosta a dozvíte se více o historii této čtvrti.

Pokud toužíte po originálním zážitku a nevadí vám trocha adrenalinu a drsné atmosféry, pak je Hotel Karosta Prison v Liepāji jako stvořený právě pro vás!

Hotel Four Seasons v Istanbulu

Kdo by to byl řekl, že i hotel Four Seasons v Istanbulu v Turecku našel základ v budově bývalého vězení z 19. století. Byla ovšem kompletně zrekonstruována a přeměněna na moderní luxusní hotel s elegantním designem.

Moderní komfort v historické budově

Pokoje v hotelu Four Seasons jsou prostorné a vybavené vším, co potřebujete pro pohodlný pobyt. Nechybí pohodlné postele, vlastní koupelna s luxusní toaletou, Wi-Fi připojení, TV a další. V hotelu najdete také moderní restauraci s vynikající kuchyní a spa centrum, kde si můžete odpočinout a dopřát si relaxační procedury.

Jedinečná atmosféra s odkazem na minulost

I když hotel Four Seasons prošel rozsáhlou rekonstrukcí, stále si zachovává něco z historické atmosféry. Budova sloužila jako vězení, kde byli uvězněni i političtí trestanci, včetně slavného tureckého romanopisce a dramatika Nâzima Hikmeta Rana. V hotelu si můžete prohlédnout pamětní desku věnovanou jeho památce.

Skvělá poloha v centru Istanbulu

Hotel Four Seasons se nachází v samotném centru starého Istanbulu, v blízkosti chrámu Boží Moudrosti a dalších památek. V okolí najdete také mnoho restaurací, kaváren a obchodů.

Tipy pro netradiční zážitek:

 • Projděte si prohlídku hotelu s průvodcem, který vám poví o jeho historii a slavných vězních.
 • Vychutnejte si lahodnou večeři v hotelové restauraci s výhledem na historické památky.
 • Večer si dejte drink v hotelovém baru a povídejte si s ostatními hosty.
 • Pořiďte si fotky v elegantním interiéru hotelu a na pamětní desce Nâzima Hikmeta Rana.
 • Navštivte chrám Boží Moudrosti a další památky v okolí hotelu.

Hotel Four Seasons v Istanbulu je jasnou volbou pro milovníky komfortu a stylu s odkazem na historii.

Hotel The Liberty v Bostonu

Luxusní ubytování s netradiční atmosférou, to je hotel The Liberty v Bostonu v USA. Tento unikátní hotel se nachází v budově bývalého vězení z 19. století, která byla kompletně zrekonstruována a přeměněna na moderní hotel s elegantním designem.

Moderní komfort v historické budově

Pokoje v hotelu The Liberty jsou prostorné a vybavené vším, co potřebujete pro pohodlný pobyt. Nechybí pohodlné postele, vlastní koupelna s luxusní toaletou, Wi-Fi připojení, TV a další. V hotelu najdete také fitness centrum, saunu, restauraci s vynikající kuchyní a bar s příjemnou atmosférou.

Jedinečná atmosféra s odkazem na minulost

I když hotel The Liberty prošel rozsáhlou rekonstrukcí, stále si zachovává něco z historické atmosféry. Budova sloužila jako vězení po 140 let a zažila mnoho dramatických událostí, včetně vzpoury vězňů v roce 1973. Exteriér hotelu se zachoval v původní podobě, takže si můžete prohlédnout masivní zdi a mříže, které kdysi věznily stovky lidí.

Skvělá poloha v centru Bostonu

Hotel The Liberty se nachází v centru Bostonu, v blízkosti parku Boston Common a dalších památek. V okolí najdete také mnoho restaurací, kaváren a obchodů.

Tipy pro netradiční zážitek:

 • Projděte si prohlídku hotelu s průvodcem, který vám poví o jeho historii a slavných vězních.
 • Vychutnejte si lahodnou večeři v hotelové restauraci s výhledem na historické památky.
 • Večer si dejte drink v hotelovém baru a povídejte si s ostatními hosty.
 • Pořiďte si fotky v elegantním interiéru hotelu a na pozadí historické fasády.
 • Navštivte park Boston Common a další památky v okolí hotelu.

Hotel The Liberty v Bostonu snoubí komfort se stylovým zázemím. Právem patří mez nejzajímavější ubytovací zařízení ve městě.

Hotel Mount Gambier v Mount Gambier

Poslední tip je ubytování v hotelu Mount Gambier v Mount Gambier v Austrálii. Tento unikátní hotel se nachází v budově bývalého státního vězení z 19. století, která byla kompletně zrekonstruována a přeměněna na moderní hotel s komfortním ubytováním.

Ponořte se do atmosféry minulosti

Hotel Mount Gambier nabízí hostům jedinečnou možnost zažít život za mřížemi. Budova sloužila jako vězení až do roku 1995 a zažila mnoho dramatických událostí. Interiéry hotelu byly zrekonstruovány s citem pro historii a zachovávají si tak autentickou atmosféru vězení. Pokoje jsou prostorné a pohodlné, i když s poněkud skromnějším vybavením. Jako reminiscenci na minulost slouží společné sprchy, které v hotelu zůstaly zachovány.

Moderní komfort v historickém prostředí

I když si hotel Mount Gambier zachovává historický charakter, hosté se mohou těšit na moderní komfort. V hotelu najdete Wi-Fi připojení, restauraci s vynikající kuchyní a bar s příjemnou atmosférou.

Atrakce v okolí hotelu

V okolí hotelu Mount Gambier se nachází mnoho atrakcí, které stojí za to navštívit. Můžete se například projít po malebném městě Mount Gambier, navštívit krátery Mount Gambier Blue Lake a Blue Lake, nebo se vydat na výlet do národního parku Mount Gambier.

Tipy pro netradiční zážitek:

 • Projděte si prohlídku hotelu s průvodcem, který vám poví tajemné příběhy o bývalých vězních.
 • Rezervujte si večeři v hotelové restauraci, která se nachází v bývalé vězeňské jídelně.
 • Večer si zahrajte deskové hry s vězeňskou tematikou.
 • Pořiďte si fotky v autentickém prostředí bývalého vězení.
 • Navštivte muzeum Mount Gambier a dozvíte se více o historii města a vězení.

Pokud máte cestu k protinožcům, nenechte si ubytování v Mount Gambier Hotel ve stejnojmenném městě ujít. Nebudete litovat!

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  9. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Zajištění bezpečí pro děti v bytě: Co by rodiče měli vědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky