Ochrana vlasů a pleti v zimě
Chlad a mráz je velkou zátěží pro naše vlasy. Vlasy jsou namáhány a doplatí na to ztrátou lesku a zvýšenou lámavostí. Nestíháte a opustíte domov s vlhkými vlasy? Tak už se můžete začít smiřovat s roztřepenými konečky. Nejprimitivnějším způsobem ochrany vlasů je čepice, která nám sice zničí účes, ale ochrání citlivou pokožku před nepříznivými podmínkami.
Abychom nic nezanedbali, měli bychom se na chladné počasí připravit již předem. Pravidelně používat dobrý kondicionér a kúru na vlasy. Podrobné info přinášíme společně s Internetovým Poradcem.
Vysušených vlasů se můžeme zbavit pomocí kondicionéru, který navrací ztracenou vlhkost a zároveň vlas chrání.
V zimě je zvýšená možnost vzniku lupů, protože pokožka hlavy je silně namáhána, jako prevence by měl postačit dobrý šampon proti lupům.
I dobrá strava má zásluhu na zdraví naší kštice. Vyvážený přísun bílkovin je nezbytný. Libové maso, ořechy, vejce či mléčné výrobky nám dodávají živiny na ochranu vlas§. K tomu bychom měli zvýšit i přísun vitamínů (především B), které jsou v listové zelenině, oříšcích nebo luštěninách. Podporují růst vlasů a zlepšují jejich kvalitu.
Než tedy vyjdeme z domu, měli bychom si rozčesat vlasy kartáčem s přírodními štětinami, který neláme vlasy, použít co nejméně lesku, který je vysušuje a nasadit čepici nebo alespoň kapuci čímž zabráníme vnějším nepříjemným podmínkám chladného počasí.
V zimě je extrémně namáhána i naše pleť. Je drsnější, více se tvoří vrásky a červená.
Jen použití make upu zamezíte vlivům počasí, protože vytváří na pokožce ochrannou vrstvu. Aby nebyla pokožka vysušená víc, než je třeba, měli bychom se vyvarovat častému oplachování obličeje, voda pleť taky vysušuje a pokožka se potom stává více náchylná k poškození.
Ani v zimě nesmíme zapomenout na slunce a chránit se ochrannými přípravky (min 15SPF).
Pravidelné používání hydratačních hutných krémů naši pokožce svědčí. Dodají ji zvlhčující látky, které navrátí pleti zimou ztracenou vlhkost.