Pedn Vounder neboli „britské Bali“: Pláž, která může konkurovat tropickým destinacím

Adam Valový
7. července 2024
3 minuty čtení

Zapomeňte na Bali a Karibik, tropickou dovolenou si totiž užijete klidně jen kousek od domova! Pláž Pedn Vounder v Cornwallu vás ohromí tyrkysovou vodou a bílým pískem. Právě proto je často porovnávána s exotickými destinacemi, jako jsou Bali či ostrovy v Karibiku.

Perla britského pobřeží se v roce 2023 umístila na 25. místě v žebříčku nejlepších pláží světa, čímž předčila i stálice jako jsou Thajsko, Jamajka a Mauricius. Tajemství tkví v kombinaci křišťálově čisté vody a jemného písku, která evokuje pocit tropického ráje bez nutnosti zdolávat daleké cesty přes půlku zeměkoule.

Na rozdíl od jiných pláží si Pedn Vounder zachovává svou klidnou atmosféru díky menší dostupnosti. Dvě parkoviště v okolí vyžadují pěší túru a samotná cesta na pláž „zahrnuje technické a prudké stoupání“, jak popisuje blog The Great Cornish Outdoors.

Odměnou za námahu je ovšem dechberoucí scenérie. „Hluboko pod svislými útesy, které mi připomínají hezčí verzi ostrova Kong, leží jedna z nejúžasnějších pláží, které Cornwall nabízí,“ popisuje autor jednoho z příspěvků na uvedeném blogu. Barevná paleta Pedn Vounder je typická spíše pro exotické destinace, a právě proto láká v létě turisty dychtivé po klidném odpočinku u moře bez davů.

Není divu, že si mnozí při prvním pohledu na fotografie pláže myslí, že se ocitli v zahraničí. Průzkum společnosti Gordon’s Gin z roku 2021 ukázal, že téměř 73 % respondentů věřilo, že Pedn Vounder se nenachází ve Spojeném království. Na TikToku si pláž vysloužila přezdívku „britské Bali“, jak uvádí Cornwall Live.

Před cestou na Pedn Vounder je ale důležité si uvědomit některá specifika. Pláž je oblíbená mezi nudisty a někteří návštěvníci se proto svlékají. Vzhledem k přílivu, který sahá až ke skalám, je vhodné si před odjezdem zkontrolovat tabulky s časy přílivu.

I s ohledem na tyto drobné detaily si Pedn Vounder jednoznačně zaslouží pochvalu. Jeden z recenzentů na Google poznamenal: „Nejlepší a nejúžasnější pláž, jakou ve Velké Británii najdete. Díky tomuto místu jsme si mysleli, že jsme v Karibiku.“

Pokud tedy hledáte kousek tropického ráje, který je mnohem blíže než Thajsko či Karibik, pak pro vás bude Pedn Vounder ideální volbou. Kombinace tyrkysové vody, bílého písku a dramatických útesů vás dozajista okouzlí. Užijete si zde den plný relaxace a úchvatných scenérií. A kdo ví, možná si opravdu budete připadat jako na Bali!

Zdroj: https://www.thesun.co.uk/travel/28766193/pedn-vounder-cornwall-beach-uk-sand/

Poslední aktualizace:  7. července 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky