Posádka letadla odhalila skutečný důvod, proč piloti udržují letadlo tak chladné. Je to pro dobro cestujících!

Adam Valový
8. července 2024
3 minuty čtení

Už jste někdy na palubě letadla tak trochu promrzli? Ale možná se na chlad vždy v předstihu připravíte a jen s hrůzou pozorujete letušky v jejich tenkých uniformách. Tak či tak jste již pravděpodobně hledali odpověď na otázku, proč je v letadle tak chladno. Mnoho cestujících si kvůli nízké teplotě s sebou na palubu bere svetr – a proto vás možná překvapí, že za tím vším se skrývá chytrý záměr.

Jeden z cestujících se podělil o tajemství, které mu prozradila posádka letadla: Piloti záměrně udržují v kabině chladnější teplotu! A mají k tomu dobrý důvod!

Prý to má co dělat s pocitem nevolnosti. Chladnější prostředí údajně pomáhá cestujícím, kteří jsou náchylní k mdlobám nebo se cítí špatně během turbulencí. Takže i když se vám zdá, že je v letadle zima, věřte, že piloti vědí, co dělají!

Abyste se na palubě cítili co nejkomfortněji, vezměte si s sebou vlastní svetr nebo deku. Díky tomu budete mít kontrolu nad vlastní teplotní pohodou a zároveň se snadno přizpůsobíte chladnějšímu prostředí kabiny.

Ale nejde jen o teplotu v samotném letadle. Za zmínku stojí i fakt, že existuje ideální čas pro návštěvu turistických atrakcí. Mnoho lidí se domnívá, že je nejlepší přijít hned ráno, aby se vyhnuli davům. Ale pozor, s tímto přístupem už počítá mnoho dalších cestovatelů! Průzkumy ukazují, že mezi 6. a 7. hodinou ranní se turistické destinace a oblíbené atrakce plní nejvíce.

Místo toho zkuste dorazit až v otevírací době, a ne před ní. Tak se s největší pravděpodobností vyhnete davům a budete si moci turistické atrakce vychutnat v klidu a bez stresu. Jeden z cestovatelů na Redditu sdílel svou zkušenost: „Málokdy se ocitnu ve velkém davu, nebo pokud vůbec v nějakém. Zjistil jsem, že zažívám superpopulární místa, kde je kolem mě vůbec málo lidí!“

Takže si pamatujte: příště, když budete nasedat do letadla, vezměte si svetr a na výlety se raději vydávejte až v otevírací době. Stačí trocha selského rozumu a užijete si nejen komfortní let, ale i pohodovou dovolenou bez davů!

Zdroj: https://www.the-sun.com/travel/11846708/real-reason-pilots-keep-the-plane-so-cold/

Kategorie:

Cestování, Zajímavosti,

Poslední aktualizace:  8. července 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky