Proč mají kočky rády krabice?

Lenka Němcová
14. září 2023
7 minut čtení

Kočky mají krabice rády z mnoha důvodů, například proto, že jsou zábavné a tajemné, hřejí, ale nejčastějším důvodem je bezpečnost. Kočky jsou od přírody opatrná zvířata a mají rády, když mohou vidět, co se kolem nich děje.

Krabice k tomu poskytují dobrý výhled i pocit bezpečí. Vnitřek boxu lze také využít jako hřiště – je to bezpečné místo pro hraní s hračkami, škrábání po stěnách nebo jen tak pro vysedávání.

Kočky mají boxy rády také proto, aby měly místo k odpočinku. Boxy jsou útulné a teplé, což je pravděpodobně důvod, proč si v nich kočky tak rády zdřímnou.

Nejčastější důvody, proč kočky milují krabice

1. Krabice se skvěle hodí k ukrytí

Kočky jsou známé tím, že jsou poměrně nezávislé, ale mají také velmi výrazné znaky, které ukazují jejich emoce. Kočky jsou také známé tím, že jsou někdy velmi zlomyslné, přestože mají přirozený instinkt být samotářskými zvířaty.

Nedávná studie zjistila, že kočky přitahují krabice, protože se v nich skvěle schovávají. Studie také zjistila, že kočky mají krabice rády, protože jim poskytují místo, kde se mohou cítit bezpečně a skrytě před okolním světem. Tento objev je zajímavý, protože nám umožňuje lépe poznat kočky jako zvířata a zjistit, co je k tomu vede.

2. Kočky se v krabicích cítí bezpečně

Přirozenou reakcí kočky na nebezpečí je schovat se. Kočky se často bojí otevřených prostor, a proto jsou krabice ideálním úkrytem. Kočky mají boxy rády také proto, že nabízejí 360stupňový výhled na okolí. Do boxu můžete umístit kočičí oblíbenou hračku nebo škrabadlo, abyste zvýšili její potěšení.

3. Kočky se v krabicích cítí v teple

Kočky přirozeně přitahují malé prostory, protože se v nich cítí teple. V malých prostorách se totiž koncentruje více tělesného tepla, což znamená, že se v nich kočka cítí útulněji a bezpečněji.

Krabice představují pro kočky ještě lepší úkryt, protože se v nich mohou cítit v ústraní a zranitelné, i když jsou stále uvnitř krabice. Kočky si také rády hrají se samotnou krabicí, ať už si na ni hází, nebo v ní jen tak poskakují.

4. Krabice jsou tajemné

Kočky mají rády krabice, protože jsou tajemné. Krabice mohou sloužit jako úkryt a místo ke spánku. Kočky mohou krabice používat také jako únikový prostor před vším, co je jim nepříjemné. Kočky mohou například používat krabici jako ochranu před jinou kočkou, kterou nemají rády.

Kočky mají krabice rády také proto, že jsou od přírody zvědavé a velmi inteligentní. Rádi chodí dovnitř věcí a zkoumají je. Nespokojí se s tím, že si něco prohlédnou jen zvenčí. Krabice jsou pro ně tajemné, protože z jejich vnitřku není dobře vidět.

5. Krabice jsou zábavné

Kočky mají pověst poněkud odměřených zvířat, ale mají několik zvláštností, díky nimž působí trochu lidštěji. Jedním z nich je jejich záliba v krabicích. Kočky se rády schovávají v krabicích a mačkají se v nich a mnoho koček v nich stráví celé hodiny.

Nejde jen o pocit bezpečí, který jim skrytost přináší, ale krabice je prostě baví. Kočky stráví hodiny házením věcí uvnitř krabice a nezřídka se v nich také schoulí a zdřímnou si.

6. Na velikosti kočky nezáleží

I velké kočky mají rády krabice. Nejspíš je to proto, že jsou tak velké a silné, že potřebují mít také pohodlí. Někteří lidé si myslí, že mít kolem sebe krabici je něco jako být ve vězení. Ale velkým kočkám jde především o prostor.

V krabicích se necítí stísněně, protože jsou tak velké. Chtějí mít možnost pohybovat se a roztahovat se podle svých vlastních podmínek.

7. Krabice jsou pro kočky bezpečnější

Pokud nemáte čas si s kočkou hrát, můžete jí poskytnout něco na hraní tím, že jí postavíte box. Ideální box pro kočky je takový, který není příliš vysoký a má různé úrovně, aby si vaše kočka mohla vymyslet své oblíbené úkryty.

Pokud uvažujete o výrobě boxu pro kočku, ale obáváte se o bezpečnost materiálu, zvažte použití lepenky místo jiných materiálů, protože boxy z lepenky se snadno sestavují a jsou pro kočky bezpečnější.

Kartonová krabice je také ideálním místem, kde si vaše kočka může hrát nebo zdřímnout. Než však kočku do krabice pustíte, je důležité, abyste z vnitřku krabice odstranili všechny ostré kousky kartonu a teprve poté ji položili na měkký povrch nebo podestýlku.

Tím kočku ochráníte před propíchnutím ostrými kousky, které mohou zůstat po rozříznutí krabice.

Hračky ponechte v krabicích, abyste jim zpříjemnili zábavu

Kočky mají přirozený instinkt skákat do krabic a schovávat se před světem. Aby vaše kočka neolizovala nebo nekousala do nábytku, zkuste mít hračky v krabici. Pro kočku je krabice s hračkou uvnitř ideálním místem, kde se může schoulit a spát.

Nejenže tak ochráníte své věci před sežráním, ale také budete mít snadné místo, kde najdete všechny kočičí hračky.

Kočky se rády baví. Rády si hrají se svým majitelem, běhají po domě a mazlí se na gauči. S kočkami je velká zábava, protože jsou stále v pohybu.

Vždy hledají něco nového, s čím by si mohly hrát – ať už je to hračka na podlaze nebo malé klubíčko příze. Kočky se také umí skvěle zabavit, protože vědí, jak se zabavit.

Krabice jsou něco, co si zamiluje každá kočka. Kočky do nich rády lezou a hrají si v nich. Také v nich rády spí. Krabice mohou být pro kočku skvělým místem, kde se může před svými majiteli schovat. Některé kočky dokonce krabici vezmou a přemístí ji na jiné místo.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Příroda a zvířata,

Poslední aktualizace:  14. září 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky