Šatní skříň se osvědčí i jinde než jen v ložnici

Adam Valový
26. ledna 2021
3 minuty čtení

Když mluvíme o šatní skříni, obvykle máme na mysli vyřešení našeho problému, kam s oblečením. Automaticky s ní uvažujeme do ložnice. Ale šatní skříň se umí předvést i jako univerzálnější kousek nábytku.

Kvalitní šatní skříň je obvykle velice stabilní a nabízí hluboké prostory vycházející z tradiční hloubky 60 cm. To, že podobná skříň patří do ložnice, to nikdo nepopírá, ale své místo si umí najít i jinde.

Šatní skříně i do předsíně

I v té nejmenší předsíni najde šatní skříň své uplatnění. Hodí se na svrchníky, ale rovněž jako policová skříň, kam se dají uschovat vysoké boty, na které je botník malý, uklízecí potřeby, domácí chemie, sportovní potřeby, třeba i sezónní, různé drobnosti (od krémů na boty až po různé kartáče). Nač zbytečně vymýšlet drahá řešení, když šatní skříň je vlastně řešením zcela ideálním? Pokud máte v předsíni místa více, lze zvolit šatní skříň velkou s posuvnými dveřmi. Ta šetří prostor, a navíc zrcadlo na dveřích je v předsíní extra praktické. Šatní skříně se hodí též jako botníky. Pro tento účel mohou být i užší než je standard.

Potravinová skříň, která vypadá skvěle

Nelíbí se vám v kuchyni vaše potravinová skříň, ale její řešení v kuchyňské lince by bylo zbytečně drahým? Koukejte se na klasickou šatní skříň jinak – jako na univerzální kus nábytku. Máte bílou linku či kuchyň s bílými prvky? Bílá šatní skříň s policemi snadno uspokojí váš hlad po dostatečném prostoru na ukládání potravin. Ne každý má to štěstí, že vlastní byt s komorou na potraviny.

Šatní skříně do dětských pokojíku

Dětský pokojík by nikdy neměl být zbytečně zastavěný nábytkem. A v tom nám možná trochu překvapivě pomůže právě šatní skříň. Děti si do ní nemusí ukládat pouze oblečení, ale může to být praktický uzavřený odkládací prostor prakticky na vše. Na hračky, na sportovní potřeby i na vybavení do kroužků.

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Bydlení,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky