Spirometr patří mezí žádané zdravotnické pomůcky

Lenka Němcová
3. dubna 2021
3 minuty čtení

Spirometrie je zdravotnický úkon pro vyšetření funkce plic pacienta. K měření se používá spirometr. Dnes je žádanější než dříve, zejména kvůli situaci s Covid-19.

Při vyšetření spirometrem je možné zaznamenat pacientovo dýchání v závislosti na času. Graf, který díky spirometru získáme, ukazuje objem plic. Samotné vyšetření je přitom nenáročné. Stačí pevně obepnout ústy náustek spirometru za současného ucpání nosu pomocí kolíčku. Tím se veškerý vzduch z plic dodává do spirometru pouze prostřednictvím úst a jeho objem je možné změřit. Po maximálním nádechu se tedy pouze do přístroje maximálně vydechne.

Vyšetření spirometrem je snadné pro praktické lékaře i svépomocí

Nenáročnost měření i zaznamenání jeho výsledku umožňuje spirometr používat skutečně často a nezanedbávat tento typ vyšetření. Existují dokonce kapesní spirometry. Pro lékařské využití bývají vhodné zas jiné, například stolní spirometry. Kvalitní zdravotnické pomůcky a mezi nimi rovněž spirometry různého typu prodává All CB.

All CB nabízí ruční, přenosné i stolní spirometry

Velice lehce ovladatelné spirometry pro dospělé i pro dětské pacienty najdete v e-shopu Allcb.cz. Mají jednoduché ovládání a jde je rychle obsloužit. Naměřená data je možné přenést do počítače a zde vyhodnotit či archivovat pro srovnání mezi jednotlivými vyšetřeními. Výsledky lze též tisknout pro předání pacientovi či archivaci v tištěné podobě. Díky snadné diagnostice problémů lze nasadit včasnou a účinnou léčbu.

Doplňky ke spirometrům

Všechny přístroje dodává All CB s kompletním příslušenstvím, včetně náustků. Pro spirometr jsou k dispozici též antibakteriální/antivirální filtryJsou určeny pro jednorázové použití a zajišťují ochranu proti přenosu patogenů. Hodí se tam, kde nelze provádět dezinfekci turbínek po každém použití. Současně tyto filtry snižují zátěž kontaminace Covid-19 při použití spirometru v ordinaci.

Dalším doplňkem jsou jednorázové turbínky včetně náustku FlowMIRNabízí se v balení po 60 ks, mají vhodnou kalibraci, splňují potřebné standardy a jde o mezinárodní patent.

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Zdraví,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky