Svařování samotného hliníku

Adam Valový
26. května 2023
2 minuty čtení

Spojování kovových materiálů s pomocí svařování je nepostradatelnou součástí každé zámečnické haly. Jedná se totiž o velmi šikovnou technologii, jejíž realizace trvá jen chvíli, ale i přesto dokáže bezpečně udržet klidně i desítky tun hmotnosti. Bez jakých variant se rozhodně neobejdete?

Svařování TIG

Svařování metodou TIG funguje na bázi wolframové elektrody, která pracuje v ochranné atmosféře. Hlavním benefitem je samozřejmě velmi vysoká teplota, možnost regulace podoby spoje a předcházení problémům, které způsobuje přítomnost vzduchu. Nejčastěji se zmíněný postup používá během práce s nerezovou ocelí a hliníkovými slitinami.

Svařování samotného hliníku

Svařování hliníku je poměrně náročnou disciplínou. Tento materiál se totiž rychle taví, a tak je nutné postupovat opatrně. Pokud patříte mezi zkušené řemeslníky, nemusíte se bát použití oblouku, MIG/MAG ani TIG. Jestli se na to necítíte, je vždy lepší spolehnout se na profesionály.

Svařování CO2

Nezapomeňte ani na oblíbené svařování CO2. Jedná se o varianty MIG a MAG. Jasným benefitem je široká variabilita svařovacích poloh, stejně jako bezkonkurenční rychlost práce a předcházení přílišným deformacím materiálu. Dané metody se od sebe liší pouze použitým plynem, jinak se provádí totožně.

Nechte si pomoci

Pokud pracujete s konstrukcemi, rozhodně svěřte jejich spojování jen certifikovaným profesionálům. Jednotlivé díly přece jen musí odolávat dlouhodobému zatížení několika tun. Mezi nejoblíbenější poskytovatele na našem území se řadí známá společnost Fletonex. Ta ovládá všechny důležité způsoby svařování, takže hravě zvládne vyřešit libovolný problém. Podívejte se na její internetové stránky, prohlédněte si možnosti a poté si domluvte podrobnosti přes telefon nebo e-mail.

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Tipy a rady,

Poslední aktualizace:  24. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky