Tipy a rady

3 nejlepší materiály pro venkovní přístřešky, které jsou odolné

Pokud jde o stavbu nebo koupi venkovní kůlny, je určení nejvhodnějšího typu materiálu možná náročné. Někdy to může být matoucí kvůli společným rysům, které mají oblíbené materiály společné.

Aby jste předešli zmatku a překonali problém správného rozhodnutí, zvažte několik faktorů. Jedním z těchto faktorů je trvanlivost, která je možná nejdůležitější. Existují tři materiály, které se zdají být příslibem dobré odolnosti.

Pojďme se na ně podívat a rozlišit je na základě jejich výhod a nevýhod.

Dřevo

Dřevo je prvním materiálem, z něhož se kůlny vyráběly. Dřevěné kůlny jsou proto nejtradičnější variantou známou svým rustikálním vzhledem, který umocňuje dojem z jakéhokoli prostoru.

Tyto přístřešky, které se obvykle vyrábějí z tlakově ošetřeného dřeva a rámového řeziva, lze plně přizpůsobit, abyste získali požadovanou velikost a tvar i vnitřní atmosféru. Výsledné varianty jsou prostě nepředstavitelné a přizpůsobitelné jakémukoli dekoru nebo prostředí.

Dřevo je považováno za pevné a odolné. Pokud jde o přístřešky, je to zajištěno bez jejich ukotvení k zemi.

Je snadné je ozdobit výraznými doplňky, jako jsou kupole. Na horních plochách a stěnách lze zavěsit několik polic a skříněk a naplnit tak potřebu dalšího úložného prostoru. Nicméně interiér bude vypadat nedokončeně, pokud nebudou skutečné stěny s odhalenými trámy a vzpěrami.

Pokud se nedokončí, může být čištění a údržba náročná. Dalším omezením těchto přístřešků je to, že jsou dražší než jiné odolné materiály vzhledem k tomu, že jejich velikost je stejná.

Je pravděpodobné, že nátěr na dřevěném povrchu časem vybledne, a že nepříznivé povětrnostní podmínky, oheň, voda a brouci mohou tyto přístřešky znehodnotit, pokud není prováděna řádná údržba. Pokud je ta zajištěna, je známo, že dřevěné konstrukce vydrží několik dalších let.

Kov

Kovový přístřešek tvoří pozinkovaný hliník nebo ocel. Kovové přístřešky, které jsou k dispozici již několik let, upřednostňují před svými dřevěnými protějšky ti, kteří hledají model s nízkými nároky na údržbu. Je to proto, že na rozdíl od dřeva je kov cenově dostupný a odolný vůči drsným živlům, ohni, hnilobě a broukům.

Na druhou stranu kovové přístřešky zaujímají třetí pozici při měření na stupnici pevnosti. To dřevo a pryskyřice předčí kov. Vzhledem k hmotnosti kovové kůlny je také obtížné ji smontovat.

Jinými slovy, pro instalaci kovové kůlny ve větrné oblasti je nezbytné investovat do kotevní sady, aby zůstala neporušená na svém místě. Dále jsou tyto přístřešky náchylné na rezavění a promáčknutí.

Méně možností je také, pokud jde o tvary, velikosti a přizpůsobení. Ačkoli jsou tyto přístřešky k dispozici v nepřeberném množství barev, je třeba je pravidelně natírat, aby si zachovaly svěží vzhled.

Kovové přístřešky tedy nejsou pro ty, kteří mají rádi atraktivní, přizpůsobitelné modely. Nejsou určeny pro ty, kteří chtějí pracovat uvnitř, mají rádi vizuální přitažlivost a preferují snadnou instalaci/montáž.

Pryskyřice/vinyl

Pryskyřice je považována za levnější, přizpůsobivější a udržovatelnější než kov a dřevo. Poskytuje většinu výhod obou posledně jmenovaných materiálů a zároveň se vypořádává s jejich hlavními nevýhodami. Proto se stává oblíbeným materiálem pro stavbu venkovních přístřešků.

Přístřešky z pryskyřice se skládají z vysoce kvalitního polyethylenového plastu s vysokou hustotou, díky němuž jsou lehčí, ale pevnější a trvanlivější než jejich dřevěné protějšky. Pro zajištění optimální pevnosti jsou některé modely vybaveny ocelovými podpěrami a konstrukcí s dvojitou stěnou.

Na rozdíl od dřevěných přístřešků jsou přístřešky z pryskyřice šetrné k životnímu prostředí a také nevyžadují údržbu. Kupující mají rovněž zajištěnu ochranu před škodlivým UV zářením a odolnost proti skvrnám, což znamená, že nedochází k blednutí, praskání, rezivění ani hnití.

Dále není třeba provádět nátěry, což je na rozdíl od přístřešků vyrobených ze dřeva nebo kovu. Přístřešky z pryskyřice se dodávají v nepřeberném množství velikostí. Mnoho modelů je také možné přizpůsobit, protože je možné je rozšířit oproti jejich současným rozměrům.

Z hlediska montáže jsou tyto přístřešky snad nejjednodušší. Kupující může postavit kůlnu z pryskyřice snadno i rychle, s menším úsilím, časem, nářadím a know-how než dřevěnou kůlnu. Tyto přístřešky jsou také cenově dostupnější než jejich dřevěné ekvivalenty, ale dražší než kovové přístřešky.

 

 

Další články

Zajištění bezpečí pro děti v bytě: Co by rodiče měli vědět

Vůně, které léčí: Nejlepší byliny pro aromaterapii

Od zábavy po strategii: Ideální hry pro Vaši dovolenou na horách

Začněte s přípravou s předstihem a užijte si vánoční pohodu

Zdravý životní styl: Klíč k dlouhému a šťastnému životu

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *