Tipy a rady

5 důvodů, proč jet do školy nebo práce na kole

Dostaňte se do práce či školy jinak než autem nebo veřejnou dopravou. Šlápněte do pedálů a na místo dorazíte dřív než vaši kolegové či spolužáci v ranních kolonách. Navíc posílíte svou fyzičku a ušetříte za jízdenky nebo drahý benzín.

1. Vyhnete se pozdním příchodům

Pokud se v autě nebo MHD dostanete do zácpy, můžete jen přihlížet, jak pomalu se kolona posouvá. Jízdou na kole získáte velkou výhodu – trasu v případě problémů snadno změníte a zdržení se vyhnete. Ve spoustě měst dnes funguje celá řada cyklostezek, díky kterým se ke škole nebo práci přiblížíte bez zaseknutí v zácpě.

2. Neomezí vás jízdní řády

Oproti cestujícím v MHD se nepřizpůsobujete jízdnímu řádu. Ne všichni žijí ve velkém městě, kde jezdí veřejná doprava v častých intervalech. S kolem získáte více volnosti a flexibilněji naložíte se svým časem. Je jen na vás, kdy vyjedete.

3. Zapracujete na své kondici a budete šťastnější

Místo ranního fitka se jen lehce rozcvičte pro zahřátí svalů a naskočte na kolo. Pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu prospívá zdraví a snižuje riziko vzniku:

  • kardiovaskulárních chorob,
  • cukrovky,
  • obezity,
  • vysokého tlaku.

Šlapáním také vyplavujete endorfiny, kterým se říká hormony štěstí, a pokud se vystavíte slunečnímu svitu, přidá se k tomu i serotonin – hormon dobré nálady.

4. Neřešíte parkovací místa

Při cestě autem vás na závěr čeká nepříjemná starost – najdu volné místo? Tento problém nemusí cyklisty vůbec trápit. Samozřejmě, že své kolo musíte někde odložit a uzamknout, ale v dnešní době najdete dostatek parkovacích stojanů pro cyklisty v areálu firem i škol.

5. Šetříte peníze a životní prostředí

Jízdou na kole neutrácíte za benzín, případně za parkovací místa. Údržba kola v porovnání s autem stojí výrazně méně. Navíc prospějete životnímu prostředí, protože nevypouštíte do ovzduší zplodiny.

Na kolo se dobře vybavte. Do nadcházejícího podzimu vyrazte v cyklistické bundě, která vás ochrání před větrem a deštěm. Navíc v ní neprochladnete, speciální membrány udrží teplo u těla. Pečlivě vybírejte také cyklistické kalhoty s měkkou cyklistickou vložkou pro maximálně pohodlnou jízdu.

Další články

Zdravý životní styl: Klíč k dlouhému a šťastnému životu

Pelyněk: Tradiční léčivá rostlina s mnoha přínosy pro lidské zdraví

Přechod: Vysvětlení, příznaky a zvládání této fáze života u žen

Příprava na přechodné období mezi letním a zimním počasím

Měsíček lékařský: Botanický skvost s léčebnou silou

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *