5 nejpodivnějších hotelů na světě

Lenka Němcová
18. března 2018
3 minuty čtení

Přemýšlíte nad tím, kam se vydat o dovolené? Pokud chcete zažít nevšední okamžiky, ubytujte se v některém z následujících hotelů. Pravděpodobně jste zvyklí na něco úplně jiného, ale vězte, že nebudete litovat. Probuďte v sobě duši dobrodruha a vydejte se za unikátní relaxací.

Podvodní žraločí nádrž (Paříž, Francie)

V Paříži, poblíž Eiffelovy věže, se nachází populární Aquarium de Paris. Návštěvníci se mohou ubytovat v nádrži, respektive ve skleněné kapsli umístěné 33 stop pod hladinou. Ležet na posteli v obklopení tří milionů litrů vody je sám o sobě velmi nevšední zážitek. Ale to není vše, ve vodě plave několik žraloků, kteří by si pochutnali i na člověku. Nicméně není důvod ke strachu, kapsle je naprosto bezpečná a služby na vysoké úrovni.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

Ledový hotel (Quebec City, Kanada)

Hotel de glace byl postaven z 30 tisíc tun sněhu a 500 tun ledu. Již tak jedinečnou atmosféru úžasného hotelu umocňuje umělecké osvětlení a dekorace, venkovní sauny, arktické spa, krby, ledové sochy a spoustu dalšího příslušenství. Ubytovat se lze ve 44 tematických pokojích.

Turecké jeskyně (Cappadocia, Turecko)

Turecko je populární dovolenková destinace, ale jen hrstka našinců vyzkoušela ubytování v nejdivnějším hotelu – Yunak Evleri. O co jde? Pětihvězdičkový hotel nabízí 40 luxusních pokojů nabitých stylovým příslušenstvím – to vše v unikátním skalním terénu. Služby jsou samozřejmě špičkové.

Hotel v silu (Little River, Nový Zéland)

Ubytovat se v silu? Proč ne! V Little River na Novém Zélandu funguje nevšední hotel SiloStay, který vznikl přestavbou původního sila. Jde o ideální místo pro milovníky ekologie. Ve dvoupatrových silech nechybí televize a kuchyňský koutek.

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Psí štěkot (Idaho, USA)

The Dog Bark Park Inn je hotýlek, který se jen tak nevidí. Vytvořili ho umělci s motorovými pilami a má podobu 12-stop vysokého bígla. Pro milovníky psů je toto nevšední ubytování jako stvořené. Na své si však přijdou také návštěvníci, kteří vyhledávají klidná místa s jedinečnou atmosférou.

Foto: https://www.designswan.com/archives/the-worlds-weirdest-hotels.html

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky