Cestování

Musíte navštívit: Krásná evropská města, ze kterých vaše peněženka nevykrvácí

Na Instagramu, Facebooku a ostatních sociálních sítích to žije. Téměř všichni cestují a raději ani nevybalují kufry, jen vy jste pořád doma a sledujete jejich zážitky online. Proč? Máte snad pocit, že si cestování nemůžete dovolit? Vyvedeme vás z omylu. Připravili jsme seznam atraktivních evropských měst, která nejsou jen krásná, ale i cenově dostupná.

Seville (Španělsko)

Seville je místem, kde se zrodilo flamenco a za noc strávenou na komfortní posteli nezaplatíte více než 30 EUR. Stačí se poohlédnou na Airbnb. Pokud se na výlet vydáte v dubnu, uzříte na vlastní oči festival Feria de Abril. K nejzajímavějším místům patří známé bary La Carboneira a El Palacio Andaluz. S místní architekturou se nejlépe seznámíte na místech, jako jsou Plaza de España, Palace of San Telmo a Metropol Parasol.

Porto (Portugalsko)

O portugalském Portu se v poslední době píše stále častěji. A to nejen díky nízkým cenám, ale především z důvodu úžasných historických památek, které jsou na seznamu světového dědictví UNESCO. Za návštěvu stojí především místní katedrála. A vynikající víno vás zde vyjde na pakatel. Co víc si přát?

Berlín (Německo)

Možná tomu nebudete věřit, ale ani výlet do Berlína vás nemusí stát majlant. Na Airbnb seženete komfortní pokoj pro dvě osoby za méně než 25 EUR a za za slušné jídlo v restauraci zaplatíte kolem 8 – 16 EUR. Na ulici se samozřejmě najít mnohem levněji. A proč se vydat právě do Berlína? Protože je jedním z nejvíce multikulturních měst a doslova vibruje energií. Nachází se zde množství muzeí, klubů i historických pamětihodností. A taky ikonická Berlínská zeď.

Tallinn (Estonsko)

Ceny v Estonsku mají do těch, na které jsme zvyklí ze západní Evropy, hodně daleko. Tallinn není výjimkou a ubytujete se zde i pod 20 EUR za den. Skvělé, a přitom levné jídlo, seženete třeba v The Sõõrikukohvik Donut Cafe. Město nabízí snad až příliš mnoho krás za velmi málo peněz. Seznámíte se s odlišnou kulturou a zažijete severskou pohostinnost.

Další články

Nejlepší dovolená v Karibiku: Tipy na TOP destinace a nejhezčí ostrovy

Nezapomenutelné pařížské skvosty: Průvodce nejkrásnějšími místy města světel

Kam v únoru za teplem? Tipy na 15 nejteplejších evropských destinací

Proč a kam cestovat v únoru po Evropě? Tipy nejen na prodloužený víkend

Kam v únoru po Evropě? 16 míst, která musíte navštívit

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *