Musíte navštívit: Krásná evropská města, ze kterých vaše peněženka nevykrvácí

Lenka Němcová
16. března 2018
3 minuty čtení

Na Instagramu, Facebooku a ostatních sociálních sítích to žije. Téměř všichni cestují a raději ani nevybalují kufry, jen vy jste pořád doma a sledujete jejich zážitky online. Proč? Máte snad pocit, že si cestování nemůžete dovolit? Vyvedeme vás z omylu. Připravili jsme seznam atraktivních evropských měst, která nejsou jen krásná, ale i cenově dostupná.

Seville (Španělsko)

Seville je místem, kde se zrodilo flamenco a za noc strávenou na komfortní posteli nezaplatíte více než 30 EUR. Stačí se poohlédnou na Airbnb. Pokud se na výlet vydáte v dubnu, uzříte na vlastní oči festival Feria de Abril. K nejzajímavějším místům patří známé bary La Carboneira a El Palacio Andaluz. S místní architekturou se nejlépe seznámíte na místech, jako jsou Plaza de España, Palace of San Telmo a Metropol Parasol.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

Porto (Portugalsko)

O portugalském Portu se v poslední době píše stále častěji. A to nejen díky nízkým cenám, ale především z důvodu úžasných historických památek, které jsou na seznamu světového dědictví UNESCO. Za návštěvu stojí především místní katedrála. A vynikající víno vás zde vyjde na pakatel. Co víc si přát?

Berlín (Německo)

Možná tomu nebudete věřit, ale ani výlet do Berlína vás nemusí stát majlant. Na Airbnb seženete komfortní pokoj pro dvě osoby za méně než 25 EUR a za za slušné jídlo v restauraci zaplatíte kolem 8 – 16 EUR. Na ulici se samozřejmě najít mnohem levněji. A proč se vydat právě do Berlína? Protože je jedním z nejvíce multikulturních měst a doslova vibruje energií. Nachází se zde množství muzeí, klubů i historických pamětihodností. A taky ikonická Berlínská zeď.

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Tallinn (Estonsko)

Ceny v Estonsku mají do těch, na které jsme zvyklí ze západní Evropy, hodně daleko. Tallinn není výjimkou a ubytujete se zde i pod 20 EUR za den. Skvělé, a přitom levné jídlo, seženete třeba v The Sõõrikukohvik Donut Cafe. Město nabízí snad až příliš mnoho krás za velmi málo peněz. Seznámíte se s odlišnou kulturou a zažijete severskou pohostinnost.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky