7 tipů, jak si udržet mládí – jednoduše buďte šťastní

Adam Valový
25. června 2019
4 minuty čtení

Zamysleli jste se někdy nad tím, co vás na lidech nejčastěji upoutá a zaujme? Překvapivě vůbec nejde o extravagantní účes nebo dokonale sladěné oblečení, a dokonce ani sexy postavu. V sympatiích jednoznačně rozhodují oči a úsměv. Pozitivní přístup k životu a rozzářené oči vás udělají krásnými po celý život. Tady je malý návod, jak na to.

1. Udělejte si čas pouze pro sebe

Jednou týdně si udělejte cca 2 hodiny čistě pro sebe. Jak je vyplníte, je čistě na vás, žádná činnost není špatně. Klidně spěte, hrajte počítačové hry, jděte na masáž, přečtěte si knihu. Dělejte to, na co si stále říkáte, že byste rádi, ale nemáte čas. Odreagujete se, srovnáte si myšlenky. Přirozeně vás to naučí chvíli opravdu nikoho a nic neřešit.

2. Obnovte zájmy, které vás bavily

Vybočte ze stereotypu a bez ohledu na ostatní, obnovte zájmy, které jste dělali kdysi, ale nějak se z vašeho světa vytratily. Zjistíte nové možnosti, pokrok, poznáte nové lidi napříč věkovými hranicemi. Získáte novou energii a radost, kterou pak budete šířit kolem sebe. Navíc kreativita je inspirativní.

3. Nejste jen zpovědní vrba na problémy ostatních

Být vždy po ruce na vyslechnutí, pochopení a radu ostatním je sice šlechetné, ale nejste tu jen od toho. Starosti a život druhých se sice posuzují snáz, ale také hodně unavují. Místo dlouhých rozhovorů s kamarádem či kamarádkou si raději společně zajděte do kina, divadla nebo si zasportujte. Prostě kompletně změňte situaci. Nové zážitky mnohem více osvěží. Život za druhé stejně žít nemůžete a nevyřešíte.

4. Dobrovolně se neubíjejte zvyky a společenskostí

Nenuťte se do návštěv a pravidelných akcí, které děláte jen z povinnosti. Je to na vás vidět a vydáváte zbytečně moc energie. Ta se dá bezpochyby využít lepším způsobem. Nutné akce tohoto typu omezte na minimum. Najděte přitom způsob, jak je pro sebe oživit, abyste je nemuseli jen přežívat. Ideální je zapojit nové lidi.

5. Pravidelná dovolená je stejně důležitá jako práce

Alespoň jednou za rok na pár dní změňte prostor a buďte jen s těmi, které máte rádi. Je jedno, jestli to bude u moře, na chatě nebo pod stanem. Nevstávejte, nevařte, užívejte si. Nic není důležitějšího, než na chvíli opustit to, že dopředu víte, jak musí vypadat váš běžný den. Každá vzpomínka na takový výlet vám spolehlivě vykouzlí úsměv na rtech a prodlouží mládí.

6. Myslete na osobní růst v jakémkoliv směru

Najděte si novou výzvu. Bez ohledu na věk, vždycky se dá najít něco, co ve vás probudí zvědavost a zájem. Jděte do toho. Naučte se nový jazyk. Staňte se dobrovolníkem a pomáhejte v něčem, co vás zajímá. Začněte studovat to, co jste chtěli, jen jste v tom třeba neviděli svou budoucnost. Všechno, co vás baví, vás dělá krásnými.

7. Obklopujte se lidmi, kteří vám vyhovují

V každé neznámé i známé skupině se automaticky přidružujeme k těm, kteří nás obohacují, aniž by něco konkrétního dělali. Stačí, že je nám s nimi dobře. Buďte s nimi co nejčastěji. Získáte nadhled a pozitivní přístup. Nebudete zbytečně prožívat to, co nemusíte.

Co dodat závěrem? Snad jen to, abyste v žití nehledali příliš velkou vědu. Vždyť každá radost okamžitě činí váš věk příjemně neodhadnutelným. Myslete na svou jiskru v oku. Patří tam kdykoliv nejen v dětství. Užívejte si každičkou minutu a zapomeňte na to, že stárneme!

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky