Jak zabezpečit pozemek, aby vám do něj nevkročili nepovolané osoby?
Komerční článek
V dnešní době si zloději a vandalové neberou servítky a svými činy obtěžují stále větší množství majitelů rodinných domů a firem. Často mají velmi usnadněnou práci v důsledku nedokonalého zabezpečení pozemků. Jaké máte možnosti, chcete-li zvýšit ochranu svého majetku?
Základní prvky
Ať už jde o rodinný dům se zahradou či firemní areál, vždy musí být prvním ochranným prvkem zejména kvalitní a stabilní plot. Nejnižší ochranu v tomto směru poskytují klasické drátěné ploty. Skrz ně projde zloděj s pomocí obyčejných štípacích kleští, proces vniknutí mu přitom zabere jen několik desítek vteřin. Proto tento typ plotů sám o sobě nestačí.
Přeci jen větší bezpečí zajišťují zděné ploty. Ideální je, mají-li alespoň dvoumetrovou výšku, pak už je totiž jejich překonání obtížné pro člověka průměrného vzrůstu, musí předvést docela gymnastické kousky, aby vysoký zděný plot přelezl. Alternativou mohou být třeba husté živé ploty z keřů a stromů, které navíc zejména u rodinných domů působí přirozeně a nejsou tak rušivým prvkem z hlediska estetiky.
Moderní zabezpečení
Pakliže si hodně ceníte svého soukromí a majetku, s pouhým plotem jako ochranou si rozhodně nevystačíte. Určitě je dobré investovat i do moderních prvků. K nim se řadí kupříkladu bezpečnostní kamery, které monitorují celý vnitřní, ale také vnější prostor vaší nemovitosti. Zloděje už jen samotná přítomnost kamer silně odrazuje od vniknutí na pozemek.
Velmi účinným řešením je pak takzvaný perimetr. Aktuálně jsou na vzestupu zejména bezdrátové perimetry, které střeží plot pomocí malých detektorů, jež se umístí přímo na konstrukci plotu. Senzory dokážou citlivě odhalit jakoukoliv změnu v konstrukci plotu, tedy třeba jeho nepřirozené naklonění či prostřihnutí. V okamžiku, kdy se tak stane, dochází ihned ke komunikaci s ústřednou, na postižené místo se soustředí kamery a vše je zaznamenáno. Díky tomu máte perfektní přehled o tom, co se na okraji vašeho pozemku děje a můžete ihned reagovat.