Jste vystaveni stresu? A jak na tom jste s přísunem vitamínu B?

Adam Valový
11. srpna 2020
3 minuty čtení

Sportovci, manažeři a studenti. Tedy všichni, kteří jsou vystavovány vyšší míře stresu a jsou od nich očekávány vysoké výkony, ať již fyzické či duševní, by měli dbát na pravidelný přísun všech nezbytných minerálů a vitamínů. Obzvláště těch řady B.

Řeč je především o thiaminu (vitamínu B1), riboflavinu (vitamínu B2), biotinu, cholinu, niacinu, B-komplexu (vitamínu B12) a piridoxinu (vitamínu B6). Každý z těchto vitamínů je prospěšný jiným způsobem.

Zázračný B komplex

Vitamín B12 neboli B komplex hraje důležitou roli v aktivitě enzymů, je významný při produkci genetického materiálu buněk, červených krvinek v kostní dřeni, při využití kyseliny listové a sacharidů z potravy a při zajišťování normálních nervových funkcí. Seznam výčtu předností tohoto vitamínu, který najdeme v hovězím, drůbežím i vepřovém mase, vejcích a mléčných výrobcích, je však mnohem delší.

Vitamín B
Vitamín B

Biotin, niacin a riboflavin

Biotin a niacin dále přispívají k normální činnosti nervové soustavy a psychické činnosti. Stejně jako normálního stavu pokožky, sliznic a vlasů. Biotin najdeme v játrech, burských oříšcích, vaječném žloutku a houbách. Niacin v játrech, libovém mase, drůbeži, rybách, pšeničných klíčcích a bramborech. Pro zrak sliznice je zase nezbytný riboflavin, který se nachází v pivních kvasnicích, ledvinkách, mléku, sýrech a pšeničných klíčkách. A takhle bychom u jednotlivých vitamínů z řady B mohli pokračovat. Zajistit jejich přísun v potravě he velmi obtížné. Větší jistotu v každém případě máte ve kvalitních doplňcích stravy.

Vsaďte na renomovaného výrobce

Pojmem kvalitní zamýšlíme přípravky s obsahem pokud možno všech vitamínů z řady B. Těmi bohužel všechny přípravky dostupné v české obchodní síti nedisponují! Jednoznačně „nejsilnějším“ B – komplexem dostupným na českém trhu je přípravek B komplex 50 s obsahem naprosto všech vitamínů řady B z portfolia renomované americké společnosti Solgar, která nejenom na americkém trhu patří mezi absolutní špičku.

Buďte odolní na těle i na duši

Postačí jedna kapsle denně a doporučovaný příjem vitamínů B budete mít zaručen. Budete psychicky odolnější a celkově zdravější. Jak na těle, tak i na duši. To je v podstatě ideální stav, nemyslíte?

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky