Jak přepravit kola na dovolenou? S kvalitním nosičem na tažné zařízení to není problém

Adam Valový
23. července 2020
3 minuty čtení

V těchto týdnech jsou dovolené v plném proudu. Plánujete-li i vy letos vyrazit někam v Česku, protože přece jen cestování do zahraničí vzhledem k situaci kolem pandemie nového koronaviru není zrovna bezpečnou záležitostí, možná si budete chtít s sebou vzít kola. S jejich přepravou však může nastat potíž. Jak problém vyřešit? Pomůže nosič kol na tažné zařízení.

Pomocí nosiče kol na tažné zařízení lze snadno přepravit bicykly i na delší vzdálenosti, takže kola budete mít k dispozici třeba i v okamžiku, kdy hodláte trávit aktivní dovolenou na druhém konci republiky. Důležité je, aby byl nosič dostatečně kvalitní.

Velikost nosiče kol volte dle toho, kolik bicyklů chcete převážet

Při výběru nosiče kol na tažné zařízení je zapotřebí si nejprve ujasnit, kolik kol vlastně chcete přepravovat. Malé nosiče totiž uvezou jen jedno až dvě kola, na robustnější zařízení se však může vejít klidně 4 – 5 kol, což je ideální v případě, že dovolenou na kolech plánujete pro celou rodinu i s dětmi.

Pozor na systém upínání kol

Při nákupu si všímejte způsobu, jakým jsou kola na nosiči uchycena. Osvědčeným způsobem je upínání pomocí otočné páky, kdy nemusíte nic seřizovat. Přesně tento typ úchytů používají nosiče kol na tažná zařízení od výrobce Thule, jenž patří k nejvýznamnějším světovým firmám v oboru. Alternativou je pak uchycení pomocí upínacích šroubů, což je rovněž praktické a lehce ovladatelné řešení.

Na cesty se hodí ještě střešní box

Na dovolenou se vám nemusí hodit jen nosič kol na tažné zařízení. Vzhledem k tomu, že si jistě povezete řadu dalších předmětů, které se vám všechny asi nevejdou do kufru vozidla, je praktické si pořídit střešní box. Do něj se vejdou i mnohé větší předměty. Střešní box využijete nejen během letní dovolené, ale rovněž také v případě, že se vydáte v zimě na hory lyžovat či na snowboard.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky