AquaCity Poprad: Ekologický resort s téměř nulovými emisemi

Adam Valový
23. srpna 2019
2 minuty čtení

Tatry můžeme našim východním sousedům jenom tiše závidět. Tamní vrcholky jsou majestátní a budí respekt. Celá zdejší horská oblast navíc stojí za návštěvu. Minimálně byste se měli zastavit v Popradu, v jejich aquaparku, který je v rámci Evropy, možná i celého světa, dost unikátní.

Aquapark takového rozsahu, jako je AquaCity Poprad, bychom u nás v ČR hledali jen těžko. Mají tady 13 venkovních a vnitřních bazénů, 350 vodních atrakcí, bazén s nápojovými bary, s chromoterapií a večerní laser show, pro děti bazén Ostrov pokladů. Můžete se sem vydat i na wellness pobyty do sauny, na masáže, kryoterapii a mnoho dalšího.

AquaCity využívá energii z přírody

To pravé unikum ovšem spočívá v tom, jak ekologicky aquapark funguje. Je zcela soběstačný, protože využívá geotermální vodu a sluneční energii. Geotermální voda z podtatranské kotliny předá své teplo ve výměnících tepla a ochlazená se vrací zpět do přírody. Co se týče sluníčka, AquaCity se nachází ve slunné části Slovenska, může tedy využívat fotočlánky.

Za ekologický provoz sbírá slovenský aquapark četná ocenění. Jako první ve střední Evropě získal například certifikát Green Globe. Dále byl oceněn v mezinárodní kampani Green Apple Award nebo World Travel Awards jako nejlepší ekologické středisko na světě. Veškerá tato pozornost je dobrá nejen pro samotný aquapark, ale i Tatry, potažmo celé Slovensko, z čehož má radost především většinový vlastník AquaCity, Jan Telenský. Právě tento filantrop je totiž zakladatelem celého AquaCity.

Do Popradu se určitě stavte

Svou aktivitu si zde najdou milovníci tobogánů i masáží. Vstupné není až tak vysoké. Za celodenní vstupenku pro čtyřčlennou rodinu dáte 55 €. Je ale dost možné, že za jeden den nestihnete vyzkoušet vše, co byste chtěli. Proto jsou součástí rezortu i restaurace a hotel, mnozí sem míří na několikadenní wellness pobyty.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky