Atlanta si drží prim: Mezinárodní letiště Hartsfield-Jackson je stále nejrušnější na světě!

Adam Valový
19. dubna 2024
2 minuty čtení

Mezinárodní letiště Hartsfield-Jackson v Atlantě (ATL) opět dokázalo, že je gigantem v oblasti letecké dopravy a s ohromujícími 104,6 miliony odbavených cestujících v roce 2023 znovu získalo titul nejrušnějšího letiště na svět.

Podle Mezinárodní rady letišť (ACI) vzrostl provoz v Atlantě v porovnání s rokem 2022 o 11,7 %, což jasně ukazuje, že poptávka po letecké dopravě je stále silná. A co je ještě důležitější – mezinárodní cestování se zotavuje působivým tempem, s nárůstem o 36,5 % oproti roku 2019. To neznačí nic jiného než návrat k normálu a dobrou zprávu pro turisty z celého světa.

„Globální leteckou dopravu v roce 2023 poháněl především mezinárodní segment,“ řekl generální ředitel ACI Luis Felipe de Oliveira. „Očekávané opětovné otevření Číny a rostoucí zájem o cestování i přes makroekonomické nejistoty hrály klíčovou roli.“

axios.com

Tato skvělá zpráva pro Atlantu však není jediná. V první desítce se umístilo pět dalších amerických letišť, a to včetně Dallas-Fort Worth (3. místo), Denver (6. místo), Los Angeles (8. místo) a Chicago O’Hare (9. místo). USA tak v globálním leteckém provozu nadále dominují.

Mezi další zajímavé poznatky z žebříčku ACI patří:

Mezinárodní letiště Dubaj poprvé předběhlo Dallas-Fort Worth a stalo se druhým nejrušnějším letištěm s více než 79 miliony cestujícími.
Mezinárodní letiště Tokio-Haneda zaznamenalo největší nárůst (+55,1 %) v důsledku opětovného otevření Japonska pro mezinárodní turisty.
Celkově světová letiště v roce 2023 odbavila 8,5 miliardy cestujících, což představuje nárůst o 25 % oproti roku 2022.

Je zřejmé, že letecký průmysl se z pandemie zotavil a rok 2024 s sebou pravděpodobně přinese ještě více cestujících. Ať už cestujete za prací, za zábavou nebo za rodinou, Atlanta a další rušná letiště po celém světě vás přivítají s otevřenou náručí.

Zdroj: travelandleisure.com, simpleviewinc.com

Kategorie:

Cestování, USA,

Poslední aktualizace:  19. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky