Bowley lock: Vysoce odolný visací zámek, který nelze odemknout bez klíče

Adam Valový
13. května 2018
2 minuty čtení

Sháníte visací zámek, který není možné odemknout bez klíče? Právě jste ho našli. Vyrábí ho společnost Bowley Lock Company a bezesporu jde o jeden z nejodolnějších zámků na trhu. Informace o produktu se objevily poprvé v roce 2016 na Kickstarteru, kde výrobce sháněl potřebné finance pro výrobu jedinečného zámku, který by odolal všem pokusům o odemčení tradičním „lock pickingem“. Ať už si zloděj vezme šperhák či jakýkoliv jiný nástroj, má smůlu, tento zámek je nekompromisní.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

Bowley Lock se vyrábí ve třech různých provedeních. Nejlevnější hliníková varianta je zároveň nejlehčí a ideální pro každého, kdo si chce zamknout kolo či motorku. Druhá – mosazná verze je zřejmě nejhezčí z trojice a najde využití v rámci libovolné venkovní aplikace. Vlajkovou lodí je však nerezový zámek s ještě o něco lepšími vlastnostmi oproti zmíněným dvěma verzím.

Zajímá vás, jak je možné, že visací zámky značky Bowley Lock nelze otevřít? Důvod je prostý – uvnitř se nachází jedinečná technologie – jádro s 2,3 biliony možnými kombinacemi. Otevření je tedy možné pouze s unikátním klíčem.

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Všechny druhy zámků jsou samozřejmě navrženy tak, aby je nebylo možné poškodit ani vypáčením či kleštěmi. V České republice se zatím kanadský výrobek neprodává, takže si musíte počkat, nebo si ho objednat ze zahraničí. Bezesporu jde o pozoruhodný kousek – po technologické stránce tedy rozhodně!

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky