Stylové gadgety

Nejmenší revolver na světě měří jen 5,5 cm!

SwissMiniGun je švýcarská firma, která vyrábí zbraně. A ne jen tak ledajaké. V portfoliu najdete nejmenší revolver na světě – Swiss Mini Gun. Je tak malý, že by ho mohli používat pidilidi. Pokud máte v okruhu svých blízkých přátel vášnivého sběratele, případně liliputího nájemného zabijáka, jistě by se jim minirevolver jako dárek moc líbil. Musíte si však připravit zhruba 6700 USD, což není zrovna malá částka.

Swiss Mini Gun má velmi kompaktní proporce. Má 5,5 cm na délku, 3,5 cm na výšku a 1 cm na šířku, takže ho ukryjete téměř všude. Váží pouze 19,8 g a jako munici používá náboje ráže 2.34 mm, které rovněž vyrábí SwissMiniGun. Součástí je i malé pouzdro, které lze pomocí kolečka připnout ke kalhotám.

Minizbraň si vysloužila titul nejmenšího revolveru v Guinessově knize rekordů. Zároveň se stala předmětem kontroverze a v některých státech (např. v USA a ve Velké Británii) je zakázaná.

A jak minirevolver funguje? Ačkoliv je titěrný, byl konstruován na stejném principu jako klasické double-action revolvery a má tedy i stejné vlastnosti.

Další články

Obecní drátový rozhlas ještě nevymizel

S robotickým vysavačem Xiaomi Roborock Sweep One S50 si usnadníte práci

Vybíráte první selfie tyč? Podívejte se, na co nesmíte zapomenout

Axent Wear: Rozkošná sluchátka s kočičíma ušima a LED osvětlením

Stůl pro smart maniaky: Má 42“ dotykový displej!

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *