Bydlení v orientálním stylu

Adam Valový
15. září 2017
2 minuty čtení

Za krásami orientu nemusíte jezdit daleko. Atmosféru dálného východu můžete vykouzlit i ve vlastním domově. Bydlet ve stylu orientu však neznamená jen vyvonět si byt vonnými tyčinkami a vystavit do vitrínky orientální čajový set. Pokud se chcete pyšnit skutečně orientálně laděným bydlením, je třeba zaměřit se také na vkusný nábytek a prvky typické pro tuto kulturu. Základním prvkem orientálního stylu jsou perské koberce, které váš byt či kancelář zútulní a dodají jí šmrnc.

Čím jsou perské koberce specifické

Perský koberec není jen obyčejnou tkaninou, jíž přikryjete nedostatky podlahy. Jde o umění, jež má své počátky v Perské říši. Perská kultura je sama o sobě velice specifická, ať už se jedná o typickou kaligrafii, nebo nádherné zahrady. Právě odrazem těchto zahrad mají být perské koberce, na nichž jsou prsty zdatných tkalců vyobrazeny vzory v širokých škálách barev. Nejčastějšími motivy bývají různé květy, ptáci a jiní živočichové, kteří se nacházejí v perských zahradách. Při tradiční výrobě těchto koberců se barvy získávají z divoce rostoucích květin. Nejvíce se používají barvy vínová, tmavě modrá a odstíny béžové. Aby byly koberce měkké, namáčely se dříve v čaji.

Co koberec, to originál

Každý perský koberec není stejný. Provedení se liší podle toho, odkud pochází. Jiné motivy a vzory budou mít íránské koberce, jiné turecké. Všechny jsou vyráběny z přírodních materiálů, jako jsou bavlna, vlna a hedvábí. Největším výrobcem uměleckých perských koberců na světě je Írán. Internetový obchod https://www.buchara.cz/ však nabízí kromě těch íránských také koberce turecké, afghánské, pákistánské i nepálské. Pokud si nevíte rady s výběrem, poskytnou vám poradenství na základě fotografie vašeho interiéru. Navíc ke každému koberci získáte certifikát o pravosti původu.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky