Bydlení a styl

Bydlení v orientálním stylu

Za krásami orientu nemusíte jezdit daleko. Atmosféru dálného východu můžete vykouzlit i ve vlastním domově. Bydlet ve stylu orientu však neznamená jen vyvonět si byt vonnými tyčinkami a vystavit do vitrínky orientální čajový set. Pokud se chcete pyšnit skutečně orientálně laděným bydlením, je třeba zaměřit se také na vkusný nábytek a prvky typické pro tuto kulturu. Základním prvkem orientálního stylu jsou perské koberce, které váš byt či kancelář zútulní a dodají jí šmrnc.

Čím jsou perské koberce specifické

Perský koberec není jen obyčejnou tkaninou, jíž přikryjete nedostatky podlahy. Jde o umění, jež má své počátky v Perské říši. Perská kultura je sama o sobě velice specifická, ať už se jedná o typickou kaligrafii, nebo nádherné zahrady. Právě odrazem těchto zahrad mají být perské koberce, na nichž jsou prsty zdatných tkalců vyobrazeny vzory v širokých škálách barev. Nejčastějšími motivy bývají různé květy, ptáci a jiní živočichové, kteří se nacházejí v perských zahradách. Při tradiční výrobě těchto koberců se barvy získávají z divoce rostoucích květin. Nejvíce se používají barvy vínová, tmavě modrá a odstíny béžové. Aby byly koberce měkké, namáčely se dříve v čaji.

Co koberec, to originál

Každý perský koberec není stejný. Provedení se liší podle toho, odkud pochází. Jiné motivy a vzory budou mít íránské koberce, jiné turecké. Všechny jsou vyráběny z přírodních materiálů, jako jsou bavlna, vlna a hedvábí. Největším výrobcem uměleckých perských koberců na světě je Írán. Internetový obchod https://www.buchara.cz/ však nabízí kromě těch íránských také koberce turecké, afghánské, pákistánské i nepálské. Pokud si nevíte rady s výběrem, poskytnou vám poradenství na základě fotografie vašeho interiéru. Navíc ke každému koberci získáte certifikát o pravosti původu.

Další články

Tady se bere Halloween hodně vážně: 25 fotek děsivých venkovních dekorací!

Hodně husté kancelářské komplexy, ve kterých byste chtěli pracovat

10 důkazů, že skandinávský styl bydlení není nuda

Turecký DJ má luxusní sídlo, ovšem minimalistické a s domáckou atmosférou

Při rekonstrukci interiéru nezapomeňte na vhodné zárubně dveří

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *