Čeká vás první cesta karavanem? Víme, na co nezapomenout!

Adam Valový
22. února 2017
2 minuty čtení

Rozhodli jste se pro nevšední dovolenou v karavanu a máte strach, že to nezvládnete? Obavy stranou, pobyt v kempu vás dostane do úplně jiné reality. Karavaning sice není tak pohodlný jako pětihvězdičkový hotel (i když si s ním některé nové karavany nezadají…), ale právě to je na něm tak atraktivní. Alespoň na několik dní vystoupit z komfortní zóny a zažít něco úplně jiného než doposud – nezní to lákavě? Každopádně si doma nezapomeňte pár důležitých věcí, bez kterých se během dovolené neobejdete.

Před tím, než šlápnete na plyn, se ujistěte, že jste si vzali všechny potřebné doklady. Tedy na občanský průkaz, řidičák a veškeré doklady od karavanu (technický průkaz, zelenou kartu a dálniční známku). V případě cesty do zahraničí byste neměli zapomenout na pas či vízum.

Pokud se nehodláte stravovat v restauracích, nezapomeňte si s sebou přibalit nádobí. V kuchyni vám přijdou vhod také smetáček s lopatkou, odpadkový koš a ruční vysavač.

Rozhodně nepodceňujte význam lékárničky a jejího základního vybavení. Zkontrolujte, zda s sebou máte náplasti, obvazy a dezinfekci. Hodit se může také ibuprofen, přípravek na popáleniny a sprej proti hmyzu.

Další vybavení a příslušenství pro karavany je poměrně individuální. Nechcete-li riskovat, že na něco důležitého zapomenete, udělejte si před cestou celodenní výlet s přespáním v blízkosti vašeho bydliště. Jedině tak zjistíte, co vám v karavanu schází a v případě potřeby pro to zajedete domů.

Obecně platí, že se na kempování nemá „tahat“ polovina domácnosti, ale na druhou stranu se bez mnoha věcí neobejdete. Inspirovat se můžete u specializovaného prodejce vybavení příslušenství pro karavany Svět karavanů, který provozuje prodejce karavanů BURIMEX.

A pozor – chystáte-li se do zahraničí, sjednejte si kvalitní cestovní pojištění, a to i v případě, že s karavanem neopustíte hranice EU.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky