Thajsko: Dovolenková destinace, která se vám vryje do paměti

Adam Valový
1. září 2017
3 minuty čtení

Léto je sice dávno za námi, ale pokud jste ještě letos nevyrazili na zaslouženou dovolenou, měli byste s tím rychle něco udělat. Člověk si přece po mnoha náročných měsících v práci může dopřát pár dní ničím nerušeného volna, nebo ne? Pokud vás již omrzely dovolené na stereotypních až ohraných místech, jako jsou Chorvatsko či Itálie, možná by vás mohla uspokojit nějaký vzdálenější destinace. Nepřemýšleli jste někdy nad tím, že byste se rádi podívali do orientální Asie? Láká-li vás exotika, můžete zažít dovolenou, na kterou jen tak nezapomenete. Vydejte se do Thajska!

Thajsko je království v jihovýchodní Asii, přesněji lokalizované ve střední části poloostrova Zadní Indie a zasahuje též na Malajský poloostrov. Turisté si Thajsko zamilovali především díky nefalšované orientální atmosféře a nádherným písčitým plážím, kterým se málokteré vyrovnají. Země je ideální destinací pro každého, kdo miluje prosluněné dny na pláži a neřeší vysoké teploty. Podnebí v Thajsku je tropické a vzduch je zde velmi vlhký, takže se nemusíte bát, že se vám zde bude špatně dýchat. Právě naopak, pobyt ocení astmatici a lidé, kteří mají potíže s dýcháním.

Dovolená v Thajsku určitě nepředstavuje obrovskou finanční zátěž, jak si mnoho lidí myslí. Stačí sledovat zvýhodněné pobyty a last minute, nebo se vydat po vlastní ose a zařídit si ubytování až na místě. Budete se divit, jak levně lze do Thajska odcestovat.

Mnoho lidí cestuje do Thajska nejen kvůli nádherným plážím, ale fascinuje je thajské kulturní bohatství. V zemi se nachází bezpočet nádherných buddhistických chrámů a památek. K nejnavštěvovanějším místům patří samozřejmě hlavní město Bankok, ale také Phuket, Krabi či Pattaya.

Za zmínku stojí i množství volnočasových aktivit. téměř všude lze provozovat populární vodní sporty, jako jsou vodní lyžování, jet ski a surf. Anebo si vyzkoušejte thajský box, který je zdejším národním sportem.

Ke vstupu do Thajska potřebujete vízum, které vyřídíte na velvyslanectví Thajského království v Praze a pas, jehož platnost je delší, než šest měsíců. Dovolená v Thajsku patří k nezapomenutelným zážitkům, na které budete rádi vzpomínat. Podívejte se i vy, jak se žije v orientu a poznejte cizí kultury.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování, Exotika,

Poslední aktualizace:  11. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky