Bydlení a styl

Chcete topit levně a ekologicky? Přejděte na palivové dříví!

Proč topit palivovým dřevem? Protože v porovnání s ostatními zdroji energie nabízí jedinečnou kombinaci výhřevnosti a cenové dostupnosti. Jinými slovy – je levné a velmi výhřevné, takže nachází využití jako hlavní i doplňkový zdroj tepla (např. současně při vytápění elektřinou či plynem). V posledních letech roste o prodej palivového dřeva zájem, a to nejen kvůli příznivé ceně. Především mladší generace si cení toho, že jde o obnovitelný zdroj energie, který nezatěžuje životní prostředí.

Objevte nesporné výhody palivového dříví!

Láká vás topení palivovým dřevem, ale stále váháte? V tom případě vám prozradíme všechny výhody, pěkně jednu po druhé…

Odborníci považují suché palivové dřevo za nejlevnější zdroj tepla pro domácnosti. Když s ním zatopíte v krbu, vytvoříte jedinečnou atmosféru. Sálavé teplo je velmi příjemné a oceníte ho především v době sychravých podzimních dní.

K dalším výhodám patří zmíněná šetrnost k životnímu prostředí a cenová dostupnost. Výhřevnost je srovnatelná s hnědým uhlím, ale oproti tomuto palivu je dřevo mnohem ekologičtější. Platí, že čím lépe vysušené dřevo je, tím je i výhřevnější. Proto by maximální vlhkost neměla překročit cca 20 %. Ideální je však ještě nižší obsah vlhkosti.

Objednejte si palivové dřevo od jedné palety!

Prodejem palivového dřeva se zabývá společnost Optimtop s.r.o., která nabízí rozvoz po celé České republice, a to již od jedné palety. Prodejce doporučuje objednání palivového dříví v dostatečném předstihu, aby důkladně proschlo. Do odvolání nabízí akci, v rámci které je rozvoz palivového dřeva zcela zdarma. Chcete-li ušetřit ještě více peněz, příliš s nákupem nemeškejte. Nejnižší ceny palivového dřeva jsou na jaře! V průběhu roku se ceník poměrně výrazně mění a nejdražší je před začátkem topné sezóny.

Další články

Plot zběsile rychle

Každý nápoj vyžaduje jiný druh sklenice. Víte, kterou kdy použít?

Interiérové studio vám pomůže vytvořit snovou kuchyň na míru

Výhody bydlení ve vznikajícím rezidenčním projektu Vilapark Klamovka

Nemovitosti v dražbě jako příležitost levného bydlení

Další články

1 komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • My topíme klasickým dřevem. Většinou dubem, protože ten v kamnech vydrží dlouho hořet. Máme malý rodinný domek, ve kterém máme krbová kamna, která ho krásně vytopí, takže máme ve všech místnostech kolem 23°C. Na kamna máme napojený komín, který jsem koupil z https://www.kominycz.cz/ a před každou zimou ho nechávám vyčistit, aby měl dobrý tah a kamna topila tak, jak mají.