Bydlení a styl

Chcete topit levně a ekologicky? Přejděte na palivové dříví!

Proč topit palivovým dřevem? Protože v porovnání s ostatními zdroji energie nabízí jedinečnou kombinaci výhřevnosti a cenové dostupnosti. Jinými slovy – je levné a velmi výhřevné, takže nachází využití jako hlavní i doplňkový zdroj tepla (např. současně při vytápění elektřinou či plynem). V posledních letech roste o prodej palivového dřeva zájem, a to nejen kvůli příznivé ceně. Především mladší generace si cení toho, že jde o obnovitelný zdroj energie, který nezatěžuje životní prostředí.

Objevte nesporné výhody palivového dříví!

Láká vás topení palivovým dřevem, ale stále váháte? V tom případě vám prozradíme všechny výhody, pěkně jednu po druhé…

Odborníci považují suché palivové dřevo za nejlevnější zdroj tepla pro domácnosti. Když s ním zatopíte v krbu, vytvoříte jedinečnou atmosféru. Sálavé teplo je velmi příjemné a oceníte ho především v době sychravých podzimních dní.

K dalším výhodám patří zmíněná šetrnost k životnímu prostředí a cenová dostupnost. Výhřevnost je srovnatelná s hnědým uhlím, ale oproti tomuto palivu je dřevo mnohem ekologičtější. Platí, že čím lépe vysušené dřevo je, tím je i výhřevnější. Proto by maximální vlhkost neměla překročit cca 20 %. Ideální je však ještě nižší obsah vlhkosti.

Objednejte si palivové dřevo od jedné palety!

Prodejem palivového dřeva se zabývá společnost Optimtop s.r.o., která nabízí rozvoz po celé České republice, a to již od jedné palety. Prodejce doporučuje objednání palivového dříví v dostatečném předstihu, aby důkladně proschlo. Do odvolání nabízí akci, v rámci které je rozvoz palivového dřeva zcela zdarma. Chcete-li ušetřit ještě více peněz, příliš s nákupem nemeškejte. Nejnižší ceny palivového dřeva jsou na jaře! V průběhu roku se ceník poměrně výrazně mění a nejdražší je před začátkem topné sezóny.

Další články

Zajištění bezpečí pro děti v bytě: Co by rodiče měli vědět

Minimalismus v praxi: Jak vytvořit jednoduchý a elegantní interiér

Byty Vackov se rozrůstají, máte šanci najít si domov

Kam umístit infrapanely

Jak dodat svému domovu čistý a jasný vzhled na léto

Další články

1 komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • My topíme klasickým dřevem. Většinou dubem, protože ten v kamnech vydrží dlouho hořet. Máme malý rodinný domek, ve kterém máme krbová kamna, která ho krásně vytopí, takže máme ve všech místnostech kolem 23°C. Na kamna máme napojený komín, který jsem koupil z https://www.kominycz.cz/ a před každou zimou ho nechávám vyčistit, aby měl dobrý tah a kamna topila tak, jak mají.