Chcete topit levně a ekologicky? Přejděte na palivové dříví!

Adam Valový
4. dubna 2016
2 minuty čtení

Proč topit palivovým dřevem? Protože v porovnání s ostatními zdroji energie nabízí jedinečnou kombinaci výhřevnosti a cenové dostupnosti. Jinými slovy – je levné a velmi výhřevné, takže nachází využití jako hlavní i doplňkový zdroj tepla (např. současně při vytápění elektřinou či plynem). V posledních letech roste o prodej palivového dřeva zájem, a to nejen kvůli příznivé ceně. Především mladší generace si cení toho, že jde o obnovitelný zdroj energie, který nezatěžuje životní prostředí.

Objevte nesporné výhody palivového dříví!

Láká vás topení palivovým dřevem, ale stále váháte? V tom případě vám prozradíme všechny výhody, pěkně jednu po druhé…

Odborníci považují suché palivové dřevo za nejlevnější zdroj tepla pro domácnosti. Když s ním zatopíte v krbu, vytvoříte jedinečnou atmosféru. Sálavé teplo je velmi příjemné a oceníte ho především v době sychravých podzimních dní.

K dalším výhodám patří zmíněná šetrnost k životnímu prostředí a cenová dostupnost. Výhřevnost je srovnatelná s hnědým uhlím, ale oproti tomuto palivu je dřevo mnohem ekologičtější. Platí, že čím lépe vysušené dřevo je, tím je i výhřevnější. Proto by maximální vlhkost neměla překročit cca 20 %. Ideální je však ještě nižší obsah vlhkosti.

Objednejte si palivové dřevo od jedné palety!

Prodejem palivového dřeva se zabývá společnost Optimtop s.r.o., která nabízí rozvoz po celé České republice, a to již od jedné palety. Prodejce doporučuje objednání palivového dříví v dostatečném předstihu, aby důkladně proschlo. Do odvolání nabízí akci, v rámci které je rozvoz palivového dřeva zcela zdarma. Chcete-li ušetřit ještě více peněz, příliš s nákupem nemeškejte. Nejnižší ceny palivového dřeva jsou na jaře! V průběhu roku se ceník poměrně výrazně mění a nejdražší je před začátkem topné sezóny.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  12. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky