Cestování

Na dovolené v Chalkidiki: Čím láká krásný řecký poloostrov?

Pokud úzkostlivě jezdíte prstem po mapě a nemůžete se rozhodnout, kam se letos vydáte na dovolenou, nezoufejte. Máme pro vás perfektní tip na cenově dostupnou destinaci, která předčí vaše očekávání snad ve všech směrech. Specialista na Řecko – cestovní kanceláře Bery Reisen – doporučuje poloostrov Chalkidiki. Jeden z nejoblíbenějších turistických cílů se nachází na severovýchodně země a nabízí přes 500 km dlouhých, členitých pláží. Turisté zde míří za jedinečnými přírodními scenériemi – romantickými zálivy, hlubokými lesy i za horskými masivy, které jsou ideální pro kratší i náročnější vycházky. Za zmínku stojí také chutná řecká kuchyně a spoustu dalších lákadel.

Řecko Chalkidiki, to je křišťálově čisté moře a téměř všudypřítomná bujná vegetace, na kterou jsou jiné části země poměrně skoupé. Zdejší atmosféru umocňuj vinice, olivové a piniové háje. A samozřejmě i kontrasty mezi zdánlivě nekonečnými plážemi, idylickými zálivy a skalnatými útesy. Vzduch zde voní po borovicích a čas jakoby se téměř zastavil. Na své si samozřejmě přijdou i milovníci pamětihodností – těch je na Chalkidiki víc než dost.

Chalkidiki se skládá ze tří menších poloostrovů a při pohledu na mapu si možná vybavíte trojzubec řeckého boha Poseidona. Poloostrov Kassandra si oblíbila mladší generace, která zde velmi ráda tráví prosluněné měsíce plné zábavy, dovádění v moři a diskoték. Naopak velmi klidná je část zvaná Sithonia. Právě zde si vydatně odpočinete od každodenního ruchu a načerpáte tolik potřebné síly. Poslední poloostrov – Athos – patří mnišskému státu a ženy zde mají vstup zakázán.

S výběrem místa vám ochotně poradí specialisté na Chalkidiki v některé z cestovních kanceláří v Praze a Českých Budějovicích. CK Bery Reisen pořádá jedinečné pobytové i poznávací zájezdy v nejvyhlášenějších lokalitách. Chcete-li si dovolenou v Řecku užít na tisíc procent, pokračujte na www.beryresisen.cz.

Další články

Vydejte se za hranice všedních dní! Na Karlštejn!

Dovolená začíná už na letišti

Sauna na stromě? Poznejte unikátní finský saunový svět!

Atraktivní dovolená v korunách stromů

Dopřejte si výlet za vínem aneb ubytování Pavlov v krásné přírodě

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *