Cestování

Na dovolené v Chalkidiki: Čím láká krásný řecký poloostrov?

Pokud úzkostlivě jezdíte prstem po mapě a nemůžete se rozhodnout, kam se letos vydáte na dovolenou, nezoufejte. Máme pro vás perfektní tip na cenově dostupnou destinaci, která předčí vaše očekávání snad ve všech směrech. Specialista na Řecko – cestovní kanceláře Bery Reisen – doporučuje poloostrov Chalkidiki. Jeden z nejoblíbenějších turistických cílů se nachází na severovýchodně země a nabízí přes 500 km dlouhých, členitých pláží. Turisté zde míří za jedinečnými přírodními scenériemi – romantickými zálivy, hlubokými lesy i za horskými masivy, které jsou ideální pro kratší i náročnější vycházky. Za zmínku stojí také chutná řecká kuchyně a spoustu dalších lákadel.

Řecko Chalkidiki, to je křišťálově čisté moře a téměř všudypřítomná bujná vegetace, na kterou jsou jiné části země poměrně skoupé. Zdejší atmosféru umocňuj vinice, olivové a piniové háje. A samozřejmě i kontrasty mezi zdánlivě nekonečnými plážemi, idylickými zálivy a skalnatými útesy. Vzduch zde voní po borovicích a čas jakoby se téměř zastavil. Na své si samozřejmě přijdou i milovníci pamětihodností – těch je na Chalkidiki víc než dost.

Chalkidiki se skládá ze tří menších poloostrovů a při pohledu na mapu si možná vybavíte trojzubec řeckého boha Poseidona. Poloostrov Kassandra si oblíbila mladší generace, která zde velmi ráda tráví prosluněné měsíce plné zábavy, dovádění v moři a diskoték. Naopak velmi klidná je část zvaná Sithonia. Právě zde si vydatně odpočinete od každodenního ruchu a načerpáte tolik potřebné síly. Poslední poloostrov – Athos – patří mnišskému státu a ženy zde mají vstup zakázán.

S výběrem místa vám ochotně poradí specialisté na Chalkidiki v některé z cestovních kanceláří v Praze a Českých Budějovicích. CK Bery Reisen pořádá jedinečné pobytové i poznávací zájezdy v nejvyhlášenějších lokalitách. Chcete-li si dovolenou v Řecku užít na tisíc procent, pokračujte na www.beryresisen.cz.

Další články

Nejlepší dovolená v Karibiku: Tipy na TOP destinace a nejhezčí ostrovy

Nezapomenutelné pařížské skvosty: Průvodce nejkrásnějšími místy města světel

Kam v únoru za teplem? Tipy na 15 nejteplejších evropských destinací

Proč a kam cestovat v únoru po Evropě? Tipy nejen na prodloužený víkend

Kam v únoru po Evropě? 16 míst, která musíte navštívit

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *