Chcete založit firmu? Jak získat půjčku pro podnikatele

Lenka Němcová
6. listopadu 2016
3 minuty čtení

Získat první finanční kapitál pro založení firmy není nic jednoduchého. Úplně nejlepší cesta je mít své vlastní finance. To se ale mnohdy nestává a případný obnos nestačí na rozjetí promyšleného plánu podnikání. Jak a kde požádat o podnikatelskou půjčku, aby to pro vás bylo co nejlepší?

Půjčka od banky nebo nebankovní poskytovatel?

Většina lidí nejdříve kouká po nabídce bankovních půjček. Ty mají často výhodnější podmínky, ale na druhou stranu je velmi těžké získat je. Musíte splnit velké množství podmínek a banka musí uvěřit, že danou částku zvládnete splatit. Oproti tomu nebankovní půjčka je dostupnější, a to mnohdy i za poměrně výhodných podmínek. Podání žádosti o nebankovní půjčku většinou probíhá přes internet a celý proces je výrazně urychlen.

Jak vybrat nejlepší půjčku pro podnikatele?

Půjčka pro podnikatele má stejné parametry jako běžná osobní půjčka. Záleží na výši úrokové sazby a případných poplatcích. Při výběru, co vás bude stát nejméně, je nutné sečíst si všechny tyto výdaje. Vzájemně porovnáváme výši částky, kterou na úplném konci zaplatíme za vybranou půjčku. Nebankovní půjčky pro začínající podnikatele jsou snadno dostupné a díky velké nabídce je možné s trochou štěstí a pečlivého hledání narazit na výhodný úvěr.

Snažte se dosáhnout na výhodné podmínky

Ručení nemovitostí, žádný záznam v registru dlužníků a představení realistického podnikatelského plánu. To jsou věci, které vám mohou zvýšit šance pro získání půjčky s dobrými podmínkami. Pokud se poskytovatel rozhodne nabídnout úvěr pro podnikatele s nízkou úrokovou sazbou a malými poplatky, musí mít jistotu, že ji dotyčný dlužník dokáže bez větších problémů splatit. Myslete na to a snažte se vytvořit si co nejlepší výchozí podmínky. Ve výsledku můžete díky tomu poměrně výrazně ušetřit.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  12. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky