Zábava

Chtěli jste být kosmonautem, popelářem nebo pilotem? Pojďte si to vyzkoušet

Dětské sny se mají plnit… Pokud se nejedná o opravdu nějaké bizarní přání, mnoho snů z dětství není neuskutečnitelných. Popelářem se můžete stát hravě po domluvě z chlapci od technických služeb. Simulátor stavu beztíže vás zase vtáhne do pocitů astronautů, již se v kosmu vydávají na vědecko-dobrodružné výpravy. A stát se pilotem skutečného letadla? Není nic jednoduššího.

Splňte si své dětské sny – staňte se pilotem cesny

Pokud vám bude stačit letecký simulátor, pojďte se do něj posadit. Ovšem chcete-li skutečně pilotovat opravdové letadlo v kokpitu, kdy vaše pohyby povede zkušený letecký instruktor, podívejte se na web Letecké zážitky. Vyberte si letiště, které máte z domova nejblíže anebo jaké se nachází u míst, nad nimiž byste se rádi proletěli. Vybrat si můžete také typ letadla, jež budete řídit. K dispozici jsou pro zájemce dvě varianty. V ultra lehkém letadle CTSW sedí pouze instruktor a vy. Základní délka letu a doba řízení trvá deset minut s možností prodloužení. Anebo si můžete ozkoušet pilotování velkého letadla Cesna 172. Ve stroji letí tři účastníci a každý z nich pilotuje pod dohledem instruktora dvacet minut. Celý let tak trvá hodinu, během níž se buď můžete kochat krajinou, připravovat se na samotné pilotování, nebo konečně svírat řídicí páky v kokpitu.

Jaké jsou podmínky účasti v adrenalinových zážitcích?

Pro pilotování nepotřebujete nějaká extra povolení od lékaře. Minimální věk účastníka je 16 let a hmotnost jedné osoby sto kilogramů. Zajímavá je cena za pilotáž: 2550 korun. Vytipujte si vhodnou lokalitu blízko letiště podle mapy, již nabízí web organizátorů, naplánujte si termín, objednejte si parádní počasí – a splňte si své dětské přání. Mezi letecké zážitky ovšem patří i další adrenalin. Zkusit si můžete seskok padákem, tandemové seskoky, lety balonem, akrobatický let, výlet nad Evropou či paragliding tandem.

Další články

Party stan má hned několik využití. Víte jakých?

Unikátní únikovou hru najdete v Praze

Nejlépe hodnocené seriály současnosti: Vyhrávají jedinečné okamžiky i drama

Podívejte se, jak by superhrdinové vypadali v důchodovém věku!

Na dně šálku se skrývá pravda. Byl jsi otráven!

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *