Chtěli jste být kosmonautem, popelářem nebo pilotem? Pojďte si to vyzkoušet

Lenka Němcová
29. září 2018
2 minuty čtení

Dětské sny se mají plnit… Pokud se nejedná o opravdu nějaké bizarní přání, mnoho snů z dětství není neuskutečnitelných. Popelářem se můžete stát hravě po domluvě z chlapci od technických služeb. Simulátor stavu beztíže vás zase vtáhne do pocitů astronautů, již se v kosmu vydávají na vědecko-dobrodružné výpravy. A stát se pilotem skutečného letadla? Není nic jednoduššího.

Splňte si své dětské sny – staňte se pilotem cesny

Pokud vám bude stačit letecký simulátor, pojďte se do něj posadit. Ovšem chcete-li skutečně pilotovat opravdové letadlo v kokpitu, kdy vaše pohyby povede zkušený letecký instruktor, podívejte se na web Letecké zážitky. Vyberte si letiště, které máte z domova nejblíže anebo jaké se nachází u míst, nad nimiž byste se rádi proletěli. Vybrat si můžete také typ letadla, jež budete řídit. K dispozici jsou pro zájemce dvě varianty. V ultra lehkém letadle CTSW sedí pouze instruktor a vy. Základní délka letu a doba řízení trvá deset minut s možností prodloužení. Anebo si můžete ozkoušet pilotování velkého letadla Cesna 172. Ve stroji letí tři účastníci a každý z nich pilotuje pod dohledem instruktora dvacet minut. Celý let tak trvá hodinu, během níž se buď můžete kochat krajinou, připravovat se na samotné pilotování, nebo konečně svírat řídicí páky v kokpitu.

Jaké jsou podmínky účasti v adrenalinových zážitcích?

Pro pilotování nepotřebujete nějaká extra povolení od lékaře. Minimální věk účastníka je 16 let a hmotnost jedné osoby sto kilogramů. Zajímavá je cena za pilotáž: 2550 korun. Vytipujte si vhodnou lokalitu blízko letiště podle mapy, již nabízí web organizátorů, naplánujte si termín, objednejte si parádní počasí – a splňte si své dětské přání. Mezi letecké zážitky ovšem patří i další adrenalin. Zkusit si můžete seskok padákem, tandemové seskoky, lety balonem, akrobatický let, výlet nad Evropou či paragliding tandem.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky