Technologie

Chytré hodinky dokáží ocenit všechny generace

Časomíra může mít celou řadu podob. V dávných dobách byly celkem trendy sluneční hodiny. Ty následně vystřídaly přesýpací verze a ty pak posléze mechanické typy. Tyto modely je již možné běžně nosit připevněné na ruce.

Mechanické hodinky mají stále velké množství fanoušků, nicméně pomalu, ale jistě je z trhu vytlačují chytré variace, které toho umí skutečně docela dost.

Počítač na ruce

Chytré dotykové hodinky nejnovější generace nabízejí skutečně celou řadu funkcí, z nichž je valná část reálně užitečná. Aby toho bylo možné dosáhnout, jsou tyto časomíry opatřeny kvalitními čipy.

Chytré hodinky jsou tudíž více počítače než cokoliv jiného a v mnoha ohledech se už přibližují moderním dotykovým telefonům. Oba druhy zařízení se mohou společně docela dobře doplňovat. Některé funkce na hodinkách dokonce nejdou spustit bez adekvátního telefonu.

Telefonování a psaní SMS

Pokud se chytré hodinky spárují s telefonem, mohou do jisté míry některé jeho funkce převzít. Hlavně vytížení lidé ocení, že odepisovat na SMS zprávy nemusí pouze prostřednictvím telefonu, ovšem i pomocí hodinek. Toto se hodí třeba ve chvílích, kdy je mobil zašantročený kdovíkde a není čas ho hledat.

Pokročilejší modely chytrých hodinek dokonce umožňují i volání. Kvalita zvuku většinou bývá všelijaká, ovšem skutečně je možné takto volat.

Sportování

Každé chytré hodinky vyrobené v posledních pěti letech umí mimo jiné i snímat tep svého nositele. Tato vlastnost se hodí nejen k zjištění zdravotního stavu, ale hodně pomůže i sportovcům. Kdo chce shazovat přebytečná kila, musí mít během výkonu správnou tepovou frekvenci. A tu je snadné uhlídat právě díky chytrým hodinkám.

Jsou pro každého

Moderní časomíra není určena pro jedno pohlaví či věk. Běžně se dají pořídit nejen pánské, ale i dámské Smart hodinky a na trhu jsou i dětské Smart hodinky. Většinou se však jednotlivé typy odlišují pouze barvou, respektive velikostí řemínku.

Další články

Štít neviditelnosti: Hi-tech vychytávku můžete mít doma i vy

Budoucnost VR her je nejistá: Lidem se při hraní dělá zle!

Nové iPhony 15 jako plnohodnotné herní konzole? Zahrajete si na nich nejlepší tituly!

Revoluce v mobilní fotografii: Nové senzory od Samsungu slibují extrémní rozlišení

Bard je konečně dostupný pro Česko. Je lepší než kokurent ChatGPT a co si o něm myslí?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *