Co se starým kovovým šrotem? Umělec vyrábí fascinující sošky ptáků

Lenka Němcová
12. dubna 2018
2 minuty čtení

Slyšeli jste už o recyklovaném umění? Trend spočívající ve tvorbě z použitého materiálu následuje celá řada známých i méně známých umělců. Nejčastěji při tvůrčí činnosti využívají kovový šrot, naplavené dřevo a věci, které objevili na smetišti. V jejich rukách se však se zdánlivě nevyužitelného haraburdí stává zcela špičkový materiál. A že je možné vyrobit opravdu dechberoucí umělecká díla? Dokazuje to například Matt Wilson z Kalifornie.

Talentovaný umělec transformuje odpad na úchvatné sochy ptáků – vyrábí kosy, drozdy, sovy, ale také větší druhy. V jeho kolekci najdete i havrany a orly. Zkompletování sochy není nijak snadné. Wilson musí čekat na vhodné kousky materiálu a zároveň pořádně nažhavit mozkové závity. Bez svého know how by jen těžko věděl, jak ze zdánlivě nekompatibilních kousků vytvořit tak perfektní celky. Talent rozhodně nezapře a vy si můžete jeho tvorbu prohlédnout zde v galerii či na Instagramu (https://www.instagram.com/airtightartwork/).

Pokud se vám tvorba Matta Wilsona zalíbí natolik, že se ji rozhodnete mít doma, koukněte se na Etsy (https://www.etsy.com/people/AirtightArtwork), kde si můžete jeho umělecké předměty zakoupit.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

 

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky