Děti a rodina

Dárek k narození dítěte: Dejte mu do kolébky zlatý dukát

Jakým dárkem přivítat na tomto světě nového človíčka? Obyčejně se kupují dupačky, dudlíky, hračky. Tohle všechno je ale dost neoriginální, miminko toho pravděpodobně má dost od jiných příbuzných a známých, navíc z toho během pár měsíců, nejpozději let, vyroste. Darujte mu místo toho něco, co má trvalou hodnotu. Třeba zlatý dukát.

Věděli jste, že už v dávných dobách v Česku panovala tradice, v rámci níž se dával novorozeňátkům do kolébky zlaťák? Měl jim do života přinést bohatství a hojnost, tedy aspoň symbolicky. V chudších rodinách se často dával tentýž putovní dukát do kolébky všech sourozenců. Třeba se i vámi darovaný zlaťák stane rodinným dědictvím, které se bude předávat po dlouhé generace.

Dukát má trvalou hodnotu, zároveň je hezkou vzpomínkou

Zlato i stříbro si uchovávají hodnotu. Jejich cena stabilně roste, takže jsou mnohem lepším dárkem než bankovky v obálce, které časem vlivem inflace ztratí svou sílu. Dukát je navíc daleko hezčím dárkem než pár papírků v obálce.

Pražská mincovna vydává stříbrné medailonky a zlaté dukáty přímo k narození dítěte. Objevíte na nich různé motivy od čápa přes dítě v peřince až třeba po jméno novorozeňátka. Na zlatých dukátech s průměrem 20 mm a ryzostí 986/1000 Au najdete také rok narození. Zajímavostí je, že se dukáty dají sehnat i zpětně až do roku 2003 – to třeba pro případy, kdy by vám bylo líto staršího sourozence, pro nějž jste při narození tak pěkný dárek nevymysleli.

Jak s dukátem naloží, je jen na dítěti

Překrásný dukát se může stát vzpomínkou a rodinným dědictvím, nebo také záchranou v případě finanční nouze. Jak jsme si prozradili, zlato ani stříbro svou hodnotu neztrácí. Možná se ho jednou obdarovaný rozhodne prodat a použít peníze na něco, co bude v té chvíli v životě potřebovat. Jak s dukátem naloží, je jen na něm. Rozhodně jde o originální a praktický dárek k narození. Přijďte si vybrat do Obecního domu v Praze nebo si prohlédněte zlaťáky a stříbrné medailonky na Zlate-mince.cz.

Další články

Jaký přínos má pro děti hraní s autíčky a autodráhou?

Vybrat kočárek zvládnete levou zadní. Jen musíte vědět, jak na to

Jak levně pořídit potřeby pro děti i vychytávky do kuchyně?

Hit jménem malování podle čísel. Proč je tak populární?

Profesionální hlídání dětí je dostupné a spolehlivé

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *